Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
14 Kasım 2009 15:56

Muvafakat Dilekçesi Örneği

Arkadaslar...Elinizde A grubu Kadroya yerleşenlerin muvafakat dilekçesi örneği varmı? Herhangi bir sebepten istenen muvafakat dilekçesi örneğide olabilir...Ayrıca bir sorum daha olacak.Dilekçeye daha önce karara bağlanmış mahkeme örnekleri konulabilir mi?

whatever06
Kapalı
14 Kasım 2009 16:07

GNCL

whatever06
Kapalı
14 Kasım 2009 16:10

Arkadaslar...Elinizde A grubu Kadroya yerleşenlerin muvafakat dilekçesi örneği varmı? Herhangi bir sebepten istenen muvafakat dilekçesi örneğide olabilir...Ayrıca bir sorum daha olacak.Dilekçeye daha önce karara bağlanmış mahkeme örnekleri konulabilir mi?

whatever06
Kapalı
14 Kasım 2009 16:38

GNCL

Alp Erk
Şef
14 Kasım 2009 23:35

Kardeşim muvafakat dilekçesi diye bir şey yok. Bildiğin kurum içindeki dilekçelerle aynı. Basit bir dilekçe örneği aşağıdadır.

KIT?ASI : 15 Kasım 2009

GÖREVİ :

SINIF VE RÜTBESİ :

ADI SOYADI :

BABA ADI :

DOĞUM YERİ :

DOĞUM TARİHİ :

T.C. NO :

DUHULÜ :

SİCİL NO. :

ÖZÜ: Muvafakat İsteği.

KOMUTANLIK ÖNÜNE

???????????????????????????????????????????????????????????????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.(Sicil No: , MaaşDerece/Kademe: , EmeklilikDerece/Kademe: ) kadrosunda görev yapmaktayım.

??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.??????????????.kadrosuna naklen atanabilmek için muvafakat verilmesini;

Arz ederim.

Ad-Soyad

De.Me.

ADRES :

İş Adresi :

Alp Erk
Şef
14 Kasım 2009 23:38

Dilekçe örneğinde bazı yerlerde kayma olmuş. Gerekli düzeltmeleri yaparsınız. Allah işinizi rastgetirsin...

serge
Memur
15 Kasım 2009 15:12

arkadaşım bunun için çalıştığın yerdeki formatı kullanmana gerek yok.Çalıştığın kurumdaki işini giriş tarihini yaz,aldığın eğitimi yaz münhal kadroya geçmek istediğini belirt yeterli olur.

Alp Erk
Şef
16 Kasım 2009 16:07

Dilekçe örneği kendi kurumun için geçerli. Geçmek istediğin kurum için ise basit bir dilekçe ile işi çözersin. Benim tavsiyem önce kendi kurumundan muvafakat işini çözmen. Aksi durumda zor durumda kalabilirsin. Allah yolunu a.ık etsin...

serge
Memur
17 Kasım 2009 19:01

Kendi kurumuna muvafakat için dilekçe yazma mecburiyetin yok.Sadece geçmek istediğin kuruma başvurman yeterli onlar gerekli iç yazışmaları yapacaktır.

Alp Erk
Şef
18 Kasım 2009 00:20

serge söylediğinde haklısın ama bu konuda yaşanmışlık var. Kendi kurumunu bağlamadan geçmek istediğin kurumdan muvafakat istedirsen veremiyoruz deyip işin içinden sıyrılırlar. Ben kurum değişikliği için sivil kuruma dilekçe ile müracaat ettim. Onlarda beni kurumumdan istediler. Kurum Çalıştığım birliğe sorma gereğini görmeden muvafakat vermiyoruz diye yazı yazdılar. Önce kendi kurumu bağla(ayarla) sonra gideceğin kurumu...

serge
Memur
18 Kasım 2009 21:38

bu konuda haklısın alp ancak benim demek istediğim; bunu bir dilekçe ile sorması gereksiz yani böyle bir dilekçeye kimse cevap vermez kanımca.

whatever06
Kapalı
20 Kasım 2009 19:55

Arkadaslar neden bahsettiginizi anlayamadim...Ben simdi TSK da muhendis olarak calisiyorum.A grubu bi kadronun sınavına girdim.henuz belli olmadı ama olumlu olursa kurumumdan muvafakat alarak gecmem gerekmiyor mu?yerlestigim kurum bunu istemiyormu??Bu konuda bir suru mahkemelik durum var...

elbistanli_sair
Daire Başkanı
28 Kasım 2009 19:52

şuanki çalıştığın b grubu ise arkadaşım kazandığın yer A grubu ise idare mahkemesi kesinlikle olur verir arkadaşım başarılar, muvafakat dilekçe örneği değilde idare mahkemesi için dilekçe örneği olan varsa paylaşırsa sevinirim başarılar

Alp Erk
Şef
09 Aralık 2009 09:21

Arkadaşlar yazılan konuları dikkatlice okuyun. Yanlış anlamalara mahal vermeyelim. Kurum değişikliği için dilekçe geçmek istediğiniz kuruma veriliyor. Ama Tsk ve Msb'deki bazı birimler kendine vazife çıkararak önce çalıştığın kurumdan muvafakat alacaksın diyor.

B Grubu kadrodan A grubu kadroya geçmek için muvafakat gerekecektir. Sınavı kazandıktan sonra çalışmakta olduğun kurumu, derece/kademe, sınıfını ünvanını belirten bir dilekçe ile müracaat edersin. Geçeceğin kurumda çalıştığın kuruma muvafakat istek yazısı yazacaklardır. Büyük ihtimalle de olumlu cevap vereceklerdir. Şayet muvafakat vermezler ise AYİM'e iptal davası açarsın. Bu davayı büyük ihtimalle de kazanırsın. AYİM dilekçe örneği MSB'lığı AYİM intranet sayfasında mevcuttur. Hatta hangi durumlarda dava açılabileceği de öğrenebilirsiniz? İnşallah yardımcı olmusuzdur. Allah işinizi rastgetirsin...

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi