Editörler : supporters.
20 Ekim 2009 20:19

Ben idari takibe alındım banka tarafından baska var mı benim gibileri

Bugun idari takibe alındığımı öğrendim benim gibi banka kredi kartı yüzünden idari takibe alınan var mı arkadaşlar ve merkez bankası sicili kötü oluyormuş bankalar kredi kartı ve kredi vermiyorlarmış öyle mi

20 Ekim 2009 20:25

çok acil para lazımdı bana ve bi bankdan kredi çekmek istedim fakat ne ile karşılaşayım bkaların gözünde sabıkalanmışızda hbr olmamış ve parayı çekemedim bende ilk amcım bütün kredi kartlarımı yaktım ve sobaya attım bi daha kullanmamak için ve yavaş yavaş kapattım kullanmadığım için şimdi bankalar bana msj atıyo faiz oranları şöle kredi çekmek için falan fıstık istemiyom ulenn paranızı kredinizi banka kötü günde belli olur siz en kötü günümde para vermediniz bana şimdi kredi kartlarım olmadığı için biraz cebimiz para gördü diye hemen msj mı çekersiniz:(((

inanmyın hiçbir bankanın vaatlerine

_burcu06_
Aday Memur
20 Ekim 2009 20:33

Zone sende mi idari takibe alınmıştın bu hiç geçmiyormu sicilimizden bankalar ne kredi kartı nede kredi veriyormuş sanırım bundan sonra

bende bi daha kullanmayacağım kredi kartı zaten istesemde vermezler ne olacak peki bu durum

okyanusyaca
Yasaklı
20 Ekim 2009 20:36

Sanırım kara listeye düşmek yaptırım oluyor.. O da af gelince düşer...

20 Ekim 2009 20:39

keşke idari takibe alınsaam bilmeden göz altına alınmışım hbr yokmuş meğer:))

hiç bişey olmaz merak etme hem insan takipte olunca ayağını yorganına göre uzatır

sendeki olan kredi kartlarını bi tanesini bırak kötü günler için:))) ve her ay onu düzenli yatır diğer kredi krtlarına gelince yak kaybet bidaha kullanmaman için ve bakaların müşteri hizmetlerini ara bloke ettir hesabı sana soracaklar yenısını gönderelemmi diye sen de aynen böle cvb ver

tşkler aynı kazıktan yemek istemem göndermeyin:))

hiçbişey olmaz fakat diğer kredi kartlarını ihmal etme yatır elinde ne varsa:)))

_burcu06_
Aday Memur
20 Ekim 2009 20:48

Başka kartım işin kötü yanı o:(((((((((((

oldu da ileride kredi çekmek istedim vermezler mi:((((( yada kredi kartı çıkarmazlarmı bi daha kötü günlerimde

20 Ekim 2009 20:53

ya nasıl versnlerki hem ne dedim bankalar iyi günlerde yanındadır kötü günde baban bile yanında olmaz hem bi kredi kartı yetmezmi yaa valla şimdi bi kredi krtım var o kdar mutluyum ki anlatamam eskisi olduğu gibi 4 5 tane oldu mu insanın gözüne uyku girmiyo benim girmedi şahsen sen önce kredi katları kapatmaya bak bak bankalr nasıl peşine düşecek

_burcu06_
Aday Memur
20 Ekim 2009 21:00

İki tane vardı ikisi de takipteydi birini kapattım diğerini taksitlendirdim yani kullanım dışı şu an kart alınkonuldu anlayacağın kartım yok:((((

şu an için mutluyum ama tek korkum ileride bişeye ihtiyacım olurda yanımda nakit para olmazsa ne yapacağım şikayetim var a baktım bankalar aradan beş sene geçmesine rağmen kredi kartı çıkarmıyormuş kredi vermiyormuş bu ne anlamadım sanki adam dolandırdık

20 Ekim 2009 21:05

e vallah biraz kozmetik ürünleri almamaya çalışacakınız kuaföre gelince biraz kısıtlayacaksınız

ayrıca erkek arkadışınızla beşeri ilişkilerinizi kuvvetlendireceksiniz:)))

20 Ekim 2009 21:29

sanırım kızdın:)))

ya hakkat doğru söleyeni dokuz köyden kovarlarmış:)))

Carpediem03
Yasaklı
20 Ekim 2009 21:43

5 yıl karalistede olursunuz diye biliyorum

ama istediginiz kadar listede olun maaşınızın 10 katına kadar şubenin elinde vermek, yani şube müdürünü tanıyorsanız kredi cekmek istediginizde alabilirsiniz...

Bende listedeyim hiç bir yerden kredi kartı çıkmıyor :)

Hemde kaç sefer takibe alındım :)

_burcu06_
Aday Memur
20 Ekim 2009 21:52

Carpadiem kac yıl boyle cıkmıyacak kart bes yıl mı

sen de mı cıkartamadın hic

ben bi umut belki cıkarırlar diyodum ama umutlarımda sondu ileride paraya ihtiyacım olursa ne yapacagım bılmıyorum bes yıl az bı zaman diil

Carpediem03
Yasaklı
20 Ekim 2009 21:58

dedim ya nakit kredi 50 bn liraya kadar şubenin elinde istedigin kadar kara listede ol tanıdık müdür bulursan yada maaşını cektigin banka müdürüyle konusurssan halledersin alırsın

benim ödemeler hep sıkıntılı hiç bi yerden kredi kartı cıkmıyordu

yeni atandım limit talebi ve bi kac kart bas vurusunda bulundım

Bakalım onların sonucunu yazarım buraya.

-KING9
Genel Müdür
20 Ekim 2009 21:59

ODESEYDIN BORCUNU,,,

tosuncuk_052
Aday Memur
21 Ekim 2009 08:28

Günaydın arkadaşlar...

Krediler ve kredi kartlarından dolayı idari veya adli takibe alınan kişiler risk ve yasaklı listesine alınır.Bu liste iki yerde bulunur;1)bankaların ortak bilgi bankası olan takas bank denilen bir merkez, 2)Merkez Bankası. Bu listelerden silinme süresi asgari 5 yıldır.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi