Editörler : crops35
«160161162163164165166167168169170171»

klie
Şef
08 Şubat 2017 22:58

Bekleyip göreceğiz umarım Hakkımızda hayırlı olsun ..
11 Şubat 2017 15:27

hatırlar mısınız bilmem bundan 5 sene önce PTS diye bir ortak firmamız vardı...aynı western union gibi çok kaliteli hizmet sunardı...hatta yapılan kardan memura da ufakta olsa bir prim verirdi ki bu hem müşterinin çıkarınaydı ki adamlar yurtdışına avrupa ülkelerine 1 ,amerika ya 2günde gönderi teslim ediyordu...müthiş bir ekipti...fiyatlarıda gayet makuldu....gel zaman git zaman memurların yararına olduklarından olsa gerek ptt genel müdürlüğü bu anlaşmayı iptal etti... turpex diye bişe çıkardılar... turpex e önce ptt nin firması dendi ki bu kuyruklu bir yalandı.... aynı pts gibi turpex de ptt nin ortak iş yaptığı bir firmaydı... fiyatları pts ye daha yüksek ayrıca teslim süreleride daha uzundu... değil memura prim vermek habure satış baskısı görüyorduk...anlaşılmştı turpex işi yukarılardan bağlamıştı :) neyse geçen gün bir yazı geldi...istanbuldan turpex hemen hemen her merkezden para istiyor :) neymiş hacim hesabı yarım santim eksik girildiği için faturayı kabul memurlarına rücuu ediyorlar :) müşteriye iyi hizmet sunulup memura hakettiği prim sisteminden , müşteriye daha kötü hizmet edip memura haketmediği zimmet parası çıkarılması noktasına gelmişiz... Allah yardımcımız olsun gerçekten de traji komik bir kurumda çalışıyoruz... şu ptt memurlarının haklarını yiyen üst düzey vatandaşlar bu dünya da olmasa da öbür dünya da muhakkak iki elimiz yakanızda olucak... saygılar arkadaşlar.

castle-bravo
Memur
11 Şubat 2017 18:49

ptt personelinin kılık kıyafet durumu hakkında bilgi verir misiniz arkadaşlar. 657 gibi kravat sakal tıraşı zorunluluğu var mı? yoksa serbest mi? gişe görevlisi için.

klie
Şef
11 Şubat 2017 20:49

Serbest değil ,kravat Gömlek kumaş pantolon zorunlu..

lincolnr
Aday Memur
12 Şubat 2017 21:39

arkadaşım ben ilk ihslilerdenim 5 sene öncesi sistemi bilmiyorum ama turpex gerçekten memurları bezdirmek için yapılmış bi uygulamadır net. kargolar abuk subup nedenlerle geri gelir ve parası memurdan istenir. Ben şahsen turpex almıyorum yurtdışı apg kabul yapıyorum yoksa parası cebimden çıkıyor böyle bi sistem. Sonuna kadar haklısınız

alemdarzadeziyabey, 7 yıl önce

hatırlar mısınız bilmem bundan 5 sene önce PTS diye bir ortak firmamız vardı...aynı western union gibi çok kaliteli hizmet sunardı...hatta yapılan kardan memura da ufakta olsa bir prim verirdi ki bu hem müşterinin çıkarınaydı ki adamlar yurtdışına avrupa ülkelerine 1 ,amerika ya 2günde gönderi teslim ediyordu...müthiş bir ekipti...fiyatlarıda gayet makuldu....gel zaman git zaman memurların yararına olduklarından olsa gerek ptt genel müdürlüğü bu anlaşmayı iptal etti... turpex diye bişe çıkardılar... turpex e önce ptt nin firması dendi ki bu kuyruklu bir yalandı.... aynı pts gibi turpex de ptt nin ortak iş yaptığı bir firmaydı... fiyatları pts ye daha yüksek ayrıca teslim süreleride daha uzundu... değil memura prim vermek habure satış baskısı görüyorduk...anlaşılmştı turpex işi yukarılardan bağlamıştı :) neyse geçen gün bir yazı geldi...istanbuldan turpex hemen hemen her merkezden para istiyor :) neymiş hacim hesabı yarım santim eksik girildiği için faturayı kabul memurlarına rücuu ediyorlar :) müşteriye iyi hizmet sunulup memura hakettiği prim sisteminden , müşteriye daha kötü hizmet edip memura haketmediği zimmet parası çıkarılması noktasına gelmişiz... Allah yardımcımız olsun gerçekten de traji komik bir kurumda çalışıyoruz... şu ptt memurlarının haklarını yiyen üst düzey vatandaşlar bu dünya da olmasa da öbür dünya da muhakkak iki elimiz yakanızda olucak... saygılar arkadaşlar.

melek-33
Şef
13 Şubat 2017 13:19

Hocalarım mesai saatleri değiştirilmiş tarzı bir şey okudum doğru mudur çalışan arkadaşlar. ? Yani memur çalışma saatleri nedir ve Cumartesi günleri nedir ? Gişe için soruyorum orayı tercih edeceğim de

RachidTAHA
Şef
13 Şubat 2017 22:06

-Bazı merkezlerde 8:30-17:00 veya 10:00-18:30 uygulanır. Yani gideceğin merkeze bağlı.Bunu yeni getirdiler. Yakında belki kaldırırlar. bir faydası yok. Göz önünde olmayan merkezleri veya şubeleri seç. Normal mesai uygulanır.

-Ayen yine bazı merkezlerde Cumartesi Mesaisi vardır. Ayda bir mesaiye kalırsın belki. 1 mesaiye 90 lira falan alırsın. Parası iyi. Cumartesi 10:00-16:00 arası kötü sayılmaz.

Cumartesi çalışması ve 18:30 kapanış bazı merkezlerde vardır. gideceğin yere bağlı

melek-33, 7 yıl önce

Hocalarım mesai saatleri değiştirilmiş tarzı bir şey okudum doğru mudur çalışan arkadaşlar. ? Yani memur çalışma saatleri nedir ve Cumartesi günleri nedir ? Gişe için soruyorum orayı tercih edeceğim de

melek-33
Şef
14 Şubat 2017 05:37

Çok sağ ol hocam. Yani Cumartesi olsa Bile her cumartesi değildir diyorsunuz değil mi ? Ya evliyim eşim de memur onun yanına en yakın şube isterim olursa o da Kadıköy'de. Neyse sağlık olsun bakalım olsun da bir

RachidTAHA, 7 yıl önce

-Bazı merkezlerde 8:30-17:00 veya 10:00-18:30 uygulanır. Yani gideceğin merkeze bağlı.Bunu yeni getirdiler. Yakında belki kaldırırlar. bir faydası yok. Göz önünde olmayan merkezleri veya şubeleri seç. Normal mesai uygulanır.

-Ayen yine bazı merkezlerde Cumartesi Mesaisi vardır. Ayda bir mesaiye kalırsın belki. 1 mesaiye 90 lira falan alırsın. Parası iyi. Cumartesi 10:00-16:00 arası kötü sayılmaz.

Cumartesi çalışması ve 18:30 kapanış bazı merkezlerde vardır. gideceğin yere bağlı

navaro83
Yasaklı
02 Mart 2017 19:00

3 merkez daha cumartesi çalışacakaInı açmayan kuzular ve sendikalar varken semer buran çokolur faydası Yok ama yaranma vb çalışanını düşünmeyen bir kurum nalet olsun

Yildirim1616
Aday Memur
02 Mart 2017 20:12

Bunlar yıldırma politikası Adım adım tüm merkezleri açacaklar zaten sendikadan ses yok herkes sindirilmiş adeta diyecek söz bulamıyorum

taipan08
Aday Memur
02 Mart 2017 20:30

merhaba arkadaşlar konuyla alakalı değil ama bilgi almam lazım.. eşim çakılı bir yerde çalışıyor onun yanına tayin hakkım var mı? varsa tayinler rahat oluyor mu

navaro83
Yasaklı
02 Mart 2017 21:14

Açmazlarsa Allah belalarını versin :) millet gece nasıl ve gitçek demiyor 6.30 mesaisi ile onu geçtim cumartesi mesaisi koyarak az olan ihs maaşları artsın itiraz etmesin iş ev iş itiraz edemesin okumasın koyun sürüsü olsun bu halk böle bir mantık ancak böle ülkede olur sözde baş müdürlüğe gidip basın bildirisi veriyorlar sen o saate kadar nabıordun die sormak Yok ama itiraz edersensürülürsün mimlenirsin lanet olsun sizlere

subyyyy
Aday Memur
02 Mart 2017 22:57

Müdürlük sınavı, İHS'li veznedarlık, Performans sistemi ve 55 yaşında ki dağıtıcıların İHS geçişlerinin kabul edilmemesine mahkeme açılmış arkadaşlar. Büyük ihtimalle müdürlük sınavı yalan oldu. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı her zamanki gibi yine hiç bir şeyi doğru dürüst yapamadı. Allah sonumuzu hayır etsin.

11 Mart 2017 01:40

gençlik ve spor müdürlüğü ile yurt kurun havuzdan gelecek memurlar için hazırlandığına ve çok ciddi miktarlarda kadronun revzde tutulduğuna dair söylentiler var.

Mrs54
Aday Memur
11 Mart 2017 11:52

Buraları takip edince bu haberlere de umutlanamiuoruz bi baksanız MKE TEİAŞ ta çalışan personelleri bile havuzun yolunu gözlüyorlar. Bize sıra vermiyorlar bile

arslanerkanarslan007
Genel Müdür
11 Mart 2017 11:55

Varlık fonu Rusya ile ticari anlaşma yapıldı dün, haydi bakalım hayırlısıyla 2020yi görmeyeceğiz inş

klie
Şef
11 Mart 2017 13:07

Umarım bu yılın sonuna kadar havuz belirgenleşir...

11 Mart 2017 18:01

havuz beklemeyin.boş umutlara kapılmayın.havuz eskide kaldı 657 değişiyor kitlerin yapısı değişiyor .kamu personel reformu 15 temmuzun da etkisiyle iyice hızlandırıldı.hiç mi haber okumuyosunuz

ayhan2008
Şef
11 Mart 2017 22:18

Bu söylenti pratikte mümkün degil cünkü yurtkur yurt yönetim memurlari 4 b kadrosoylu calisiyor yani sozlesmeli memur bu yuzden o kadrolar 657 olarak bos gozukuyor olabilir

antalyada_sonbahar, 7 yıl önce

gençlik ve spor müdürlüğü ile yurt kurun havuzdan gelecek memurlar için hazırlandığına ve çok ciddi miktarlarda kadronun revzde tutulduğuna dair söylentiler var.

Muslera45
Aday Memur
11 Mart 2017 23:57

Pttdeki soylentiler senaryolar artik arka sokaklari geçti :)

Toplam 6226 mesaj
«160161162163164165166167168169170171»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi