Editörler : oto-danisman-expert
23 Ağustos 2010 08:13

chery marka araba almayı düşünüyorum nasıldır acaba

chery alia almayı düşünüyorum ama cin malı olması huzursuzluk veriyor..euro nap cap gibi şeyler yazmayın çünki bunların sitesinde chery kaza testleri zaten yok..chery kullanan arasında aractan ufak tefek şikayetleri olan varmı onu merak ediyorum bir siteden şikayetlere baktım 8 tane şikayet vardı ama fiat reno. seat gbi 500-600 şikayet vardı.. bunu arabanın piyasada az olmasına bagladım CHERY KULANAN VARSA LÜTFEN YARDIMCI OLSUN

kazıklıvoyvoda
Şube Müdürü
05 Kasım 2010 02:23

alma arkadaşım satamazsın onu. parçası tamiri de sorun olur.2. el fiesta al daha iyi.

emissario
Genel Müdür
05 Kasım 2010 08:47

Başka araba mı kalmadı yahu :)

medip
Daire Başkanı
05 Kasım 2010 19:32

Bugün bir yıl oldu chery alia alalı. Gayet memnunum,parçası,bakımı ve kaskosu ucuz. Arabada alman teknolojisi ve parçaları kullanılmış. Gayet sağlam ve rahat bir araba. 2 arkadaş daha chery aldı,onlarda gayet memnun.Tavsiye ederim kesinlikle.

kazıklıvoyvoda
Şube Müdürü
05 Kasım 2010 20:11

ilk yıl pek anlaşılmaz. 4 yıldan sonra aniden dökülmezse iyi çıkar.

phantom25
Müsteşar
05 Kasım 2010 20:23

chery de 8 şikayet olması

reno ve fiatta 500-600 şikayet olması normal. onun nedeni chery daha iyi olduğu için değil.misal reno ve fiatı 10 milyon insan kullanıyorsa cheryi 5 bin kişi kullanınca otomatikmen şikayet oranı düşük olacak:)

@Can Ali
Yasaklı
05 Kasım 2010 21:32

phantomuma katılıyorum :)

phantom25
Müsteşar
06 Kasım 2010 00:38

teşekkürler abicim:)

06 Kasım 2010 15:54

İkinci elleri çok uygun fiyatlara alınabilir ama 0 km olanlarına o kadar para verilmez bence.

Alfa.Romeo
Daire Başkanı
08 Kasım 2010 08:38

Medip,bu araçta nasıl bir Alman teknolojisi kullanılmış anlatırmısınız? Bence paranızı yazık etmeyin,başka markalara bakın,bu firmalar bugün var,yarın yok,zaten 10dk bir cadde de oturup bakın bir chery geçecek mi?

baran10
Aday Memur
08 Kasım 2010 13:19

Çin malı araçlardan uzak durun derim.

bi tanıdığım aldı daha ikinci ayında şanzuman dağıttı.

değiştirdiler ama yeni şanzumanı iki hafta bekledi.

160.km.üzerine de çıkmıyor.tercih sizin alikarahan.

alikarahan23
Daire Başkanı
08 Kasım 2010 14:01

açıkcası vazgeçtim zaten ... servvisine gittim ora bile chery yoktu:)

medip
Daire Başkanı
11 Kasım 2010 00:43

Sayın alfa romeo alman teknolojisi derken bosh ve siemens den bahsediyorum. Elektrik tesisatı bu 2 markadan oluşuyor.Kaputu açıp bakabilirsiniz.Motor derseniz lineanın motorunu chery yapıyor zaten,uzmanlık alanları.Yakında sakarya karasuya fabrika kuruyorlar,yani bir yere kaçıp gitme yerine tam tersine buraya geliyorlar.kimo modelleri amerikada chryler markasıyla satılıyor.Öğrencilik yıllarımda uzun yıllar taksicilik yaptım, az buçuk arabadan anlıyorum. şu anda bu arabanın sıfırı 23000 lira. yani albea, logan fiyatına. ancak kullandığınız zaman bunlarla mukayese edilemez.arabanın yakıtıda büyüklüğüne göre gayet iyi, şehir içi lpg 19-20 kuruş.

alikarahan23
Daire Başkanı
12 Kasım 2010 16:53

chery iyimi yani??...

medip
Daire Başkanı
16 Kasım 2010 00:35

Kesinlikle. Fiyatına göre çok iyi.şimdiye kadar aldığım 11. veya 12. araba. En çok içime sineni. Kullanan kişi olarak bilgi vermeyi kabul ediyorum.Bilinmeyen zordur çünkü.

Alfa.Romeo
Daire Başkanı
17 Kasım 2010 20:27

Merhaba Edip bey,elektrik aksamını bosch veya siemens kullanmak zorundalar,çünkü amerikayı baştan kesfetmeye gerek yok,abs,airbag veya tesisat bosch olabilir,zaten dünyada bu markaları kullanmayan üretici yok!Ama genel anlamda Alman teknolojisi diye birşey yok bu araçlard,şase,kaporta,genel malzeme vs hepsi Çin malı!Çin malı motorlarında Türkiye'de montaj fabrikaları vardı,şimdi kaç tanesi duruyor meçhul,bu fiyatlarla Çin malı otomobillerin Türkiye'de tutunması çok zor 10-15bib arası olsa zatışı birnebze olurdu ama daha stoklarda 2009'un araçları duruyor!Amerikan www.chrysler.com sitesine baktım ama böyle bir araç yok,sizin bahsettiğiniz araç eski chevrolet spark,chery bu aracı birebir taklit ederek kimoyu çıkardı ve GM ile mahkemelik oldu,amerika piyasasında satılacaka araç Chevrolet Spark'ın yeni modeli,onunda chery ile bağlantısı yok zaten.

Bu eski nesil chevrolet spark http://www.priceindia.net/wp-content/uploads/2010/08/chevrolet-spark.jpg

Chery iyi taklit etmiş.

medip
Daire Başkanı
17 Kasım 2010 23:51

sayın alfa romeo nick olarak kullandığınız araba bile artık çinde üretiliyor haberiniz olsun.

Dünyanın 60?dan fazla ülkesinde satılan ve Rusya, Ukrayna, Mısır, Malezya, İran ve Arjantin?de de üretim tesisleri olan Chery, Çin otomotiv pazarında kazanmış olduğu başarıyı uluslararası platformda da sürdürmektedir. Fiat ve Chrysler gibi dev otomobil firmalarıyla yapmış olduğu uluslararası anlaşmalarla bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini vermektedir. Chery İtalyan Otomotiv Grubu Fiat ile Fiat Linea modeli için yılda 100.000 adet 1.6 ve 1.8 litre benzinli motor üretmek üzere anlaşmıştır. Fiat Grubu ve Chery arasında imzalanan bir diğer anlaşmaya göre ise, 2009 yılından itibaren Alfa Romeo sedan Çin?de Chery tarafından üretilecektir. Amerikan otomotiv devlerinden Chrysler ve Chery arasında 4 Temmuz 2007?de imzalanan anlaşma ise Chery?nin üreteceği küçük ve alt-orta sınıf otomobillerin Amerika?da Chrysler adı altında satışa sunulmasını kapsamaktadır. İlk model 12 ay içinde Dodge markasıyla piyasaya sürülecek ve

http://www.chery.com.tr/global.php

corolla_civic
Yasaklı
20 Şubat 2011 18:50

,,,,,,,,,,,,,,,,,,

mesut-33
Memur
20 Şubat 2011 21:41

araba alacaksan chevrolet crouze al.süper bi makine dostum.bende doblo var ama!nie diyeceksin söleyeyim o zaman.ben alırken crouze uykudaydı daha ehe:)

ivandrago
Yasaklı
21 Şubat 2011 15:49

araç çin malı , önyargılı olmayalım desek ucuz da değil. yani ne gerek var .

ertan22
Aday Memur
28 Haziran 2011 12:08

Ben bu konu hakkında bir örnek vermek istiyorum , 250.00tl civarında bir cep telefonu almayı düşünüyordum bu fiyata piyasada baktığım markalarda seçkin markaların telefonları özellik olara gözüme kestidiğim çin malı bir telefona göre daha azdı hangisini alayım diye düşünürken çok donanımlı çin tel. aldım ama hiç memnun kalmadım sırf özellik donanım var olsun diye var kullanışlı değil sizi ihya etmiyor telefonun ömrüde çok uzun olmadı bi ara arac almayı düşünürken chery markayı ciddi olarak inceledim hatta chery kimo marka aracı olan bir tanıdığımda var aracından memnun bence çok üzün ömürlü bi arac değil ben şahsen paramı bu marka araca bağlamam .

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi