Editörler : Pangaea
03 Ekim 2012 16:11

Alim ışık bügünkü meclis konuşması.(tek. öğrt ile ilgili)

http://www.youtube.com/watch?v=sB1LOFBTCCo&feature=youtu.be&a

ramel06
Memur
03 Ekim 2012 16:34

Alim Beyden Allah razı olsun benim bu seçimdeki oyum Alim bey için kesinlikle MHP olacaktır.

ibrahim emre
Memur
03 Ekim 2012 16:45

alim ışık gibi 10 vekil daha bastırsa birşeyler olur diye düşünüyorum:) teşekkürler sayın Alim Işık

uns.
Daire Başkanı
03 Ekim 2012 18:14

Helal olsun tam yerinde sorular sormuş.Oyların nereye gideceği belli.

DON KİŞOT40
Daire Başkanı
03 Ekim 2012 19:05

destekkk

firat_23
Daire Başkanı
03 Ekim 2012 19:14

helal olsun adama.aynen ramel06 haklısın.

tuncay atak
Yasaklı
03 Ekim 2012 19:32

Daha önce İsmet Büyükataman şimdi de Alim Işık...MHP teknik öğretmen sorununa tam hakim bir parti. 10 yıldır tek başına iktidarolup teknik öğretmenler için kılını kıpırdatmayan AKP'ye oy veren teknik öğretmen "Sayenizde işsizim teşekkür ederim" demek istiyor herhalde...Kmudaki teknik öğretmenlerden ise hala memursene üye olanlar var...Bana memursen'in teknik öğretmenlerin hayrına yaptığı bir icraat söyleyin, söyleyemezsiniz...

Kamusen'in bizim için yaptıkları ortada. Toplu sözleşme masasına bile teknik öğretmenlerin ünvan sorununu getirdi. Koyunluk yapmayın size hizmet eden kim ona bakım sevgili kardeşlerim...

Bu hükümet durdukça teknik öğretmen sorunuda duracaktır. Yalansa yalan deyin

kalıpçı
Memur
03 Ekim 2012 19:45

haklısın tuncay hocam. bu hükümet bizi almaz kadromuz din kültürü arapça ve ilahiyat meslek derslerine gidiyor yemin ediyorum. sayın hocamız alin ışık: 'çok büyüksünüz'..

elkzulmoldu
Aday Memur
03 Ekim 2012 21:12

tşk. ışık hocam.

http://twitter.com/AlimISIK

volcanoik
Memur
05 Ekim 2012 01:14

zaten mhp yi düşünüyordum alim ışıktan sonra kesin mhp

05 Ekim 2012 15:36

Tüm teknik eğitim oylar mhp ye. Alim Işık da bir ışık gördük :)

serdarmurat
Daire Başkanı
06 Ekim 2012 09:21

%80 oy alsada oyum yok alim beyin konuşmasından dolayı mhp ye

matisa
Aday Memur
06 Ekim 2012 09:24

Sayın Tuncay ATAK Hocam ve yerimiz MHP olmalı diyen arkadaşlarım;

Kamuda memurum ve aynı zamanda da memur sen'e üyeyim.

Biz millet olarak bilirsiniz ki bir yere bağlandık mı ondan kolay kolay vazgeçemeyiz. Vazgeçmeyi hainlik, sadakatsizlik olarak görürüz. Benim üyeliğim de benzer şekilde başladı ve devam ediyor. Kaç kere istifa teşebbüsünde bulunduysam da hep arkadaş eş dost hatırına bir türlü istifa edemedim. İstifa dilekçem kaç kez gitti geldi.

İkinci olarak ise şunu söyleyeyim, her ne kadar istifaya çok yakın olsamda, siz ve sizin gibi düşünerek yorum yazan arkadaşların, bu memur sen üyelerini hor gören neredeyse aşağılayan tavrı bizim istifa etmemize hiç yardımcı olmamaktadır.

Siyasetten hoşlanmam. akp'den hiç ama hiç hoşlanmam.

Ama forumda hükümet lehine yorum yazanları akp gençlik kolları gibi çalışıyorlar diyerek eleştirdiğimiz gibi, sürekli mhp diyen sizlerde mhp'nin gençlik kolları gibi çalışıyorsunuz. Bu fanatik tavırlar siyasette yeni ufuklar arayan bizim gibi insanların mhp'ye olan sevgi ve sempatisini artırmak yerine tersine bir etki yapmaktadır.

Lütfen kimseyi bulunduğu konumdan dolayı eleştirmeyin. İnsanları eleştirerek onların fikirlerini, konumlarını değiştirmesine katkı sağlamak pek görülmüş birşey değildir. Birgün sizlerde aynı durumda bulunabilirsiniz.

Diğer bir husus, Sayın Alim IŞIK'ın konuşmasını dinledim. Konuşmayı dinlemeden önce yorumlara bakarak ben de doğru yerin mhp olacağını, olması gerektiğini düşünmeye başlamıştım. Ancak konuşmayı dinledikten sonra gördümki konuşmanın hiçbir yerinde yine teknik öğretmenlere mühendislik tamamlama ile ilgili tek kelime yok. Geçtide ben mi kaçırdım bilemiyorum. Beni ilgilendiren kısmı da ne yazık ki burası. Sayın Alim IŞIK sanırım mühendisleri kızdırmaktan çekindiği için mühendislik tamamlama eğitimine değinmekten kaçındı desem yanlış mı söylemiş olurum bilemiyorum.

Tüm teknik eğitim fakültesi öğrencileri ve mezunlarına çalışmalarında başarılar dilerim. Herşey gönlünüzce olsun.

tuncay atak
Yasaklı
06 Ekim 2012 13:13

Sevgili kardeşim matisa meseleyi siyasileştirmek değil asla amaç. Ben diyorum ki teknik öğretmenlerin sorunlarıyla ilgilenenler kimler? Bunlara bakalım. MHP'yi beğenmiyorsan oyunu vermezsin olur biter, Memursen'den memnunsan istifa etmezsin olur biter. Bana memursen'in ve AKP'nin teknik Öğretmenlerin sorunlarıyla ilgilendiğini gösteren birşeyler paylaşabilir misin burda? Ben paylaşıyorum şimdi buyur linleri incele lütfen...

MHP Kütahya Milletvekili Syn Alim Işık'ın soru önergesi:

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-10728s.pdf

MHP Genel Sekreteri Bursa Milletvekili Syn İsmet Büyükataman'ın soru önergesi:

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0639s.pdf

www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0335s.pdf

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-0612s.pdf

Bunlar sadece bazıları...Oyunu istediğin partiye ver sevgili kardeşim.

Bu Türk Eğitim Sen'in sayfasından

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=14414

Bu da Türk Eğitim Sen'in sayfasından kurumlara yazılan dilekçeleri lütfen incele..

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=14230

Bu da Türk Eğitim Sen'in sayfasından kurumlara yazılan dilekçeleri lütfen incele..

http://www.nevtes.org/gundem/teknik-ogretmen-ve-kadro-ihdasi-h680.html

Bir teknik öğretmen olarak istediğin sendikaya üye olmakta özgürsün sevgili kardeşim...Ben propaganda yapmıyorum bunlar gerçekler...Sende paylaş bizde görelim teknik öğretmenlere kimler hizmet ediyor...

armutçu
Aday Memur
07 Ekim 2012 01:59

bay matisa biz eşitlik istiyoruz. bu eşitliği kim sağlamaya çalışırsa biz ona destek oluruz. 10 senelik akp zulmü bitsin istiyoruz. teknik eğitime yapılan haksızlığa rağmen göz göre göre bu zulme ortak oluyorsan yolun açık olsun. öbür tarafta sen ve senin gibilerden iki elim yakanda haberin olsun.

düp2003
Memur
07 Ekim 2012 17:19

Alim ışık Sİmav Teknik Eğitim Dekanlığı yaptı yıllarca.. Yabancı biri değil.. Kendi öğrencilerinin yıllardır perişan vaziyetini bilmediğini sanmam.. Sollla hiç işi olmayan biri olarak.. Bundan sonra en güçlü ana mulafet kimse oyum ona.. 14 yaşımdan beri namaz kılan ve 3 yıl imamhatip okumuş biri olarak ve de bütün dönemlerde akp ye oy vermiş biri olarak bundan böyle içerisinde dini içerik olan tüm partilere karşıyım.. Çünkü siyaset üç kağıttır.. Bunu dini kullanarak yapan adamı varın siz düşünün.. Görüyoruz zaten yıllardır pişkinlikleri..

volcanoik
Memur
07 Ekim 2012 17:27

düp2003 hocam sizin gibi çok imam hatipli tanıyorum ve hepsi akp den yaka silkiyor.çunku gercek ımam hatıplıler bunların nasıl kul hakkı yedıklerını ıyı bılıyorlar.malesef dini kullanarak cahil kesimi kandırıyorlar ve bu işten nemalanmak isteyen dinci gorunumlu munafıklar akpde devran suruyor

matisa
Aday Memur
08 Ekim 2012 10:05

"bu işten nemalanmak isteyen dinci gorunumlu munafıklar akpde devran suruyor"

volcanoik hocamın dediği gibi işin özü bu.

düp2003 hocam solla işim olmaz sonraki engüçlü parti dediğinde zaten kendini mhp ile sınırlandırmış oluyorsun.

Ben diyorum ki bundan sonra benim ne solla ne sağla ne de başka bir siyesi düşünceyle işim olmayacak. Çünkü ben az yada çok hepsinin icraatlarını gördüm. Yani kıyas yapabilecek kadar siyasi bilgi ve tecrübem var.

Benim oyum artık o kadar ucuz değil. Bundan sonra boş laflara karnım tok. Önce oy ver sonra bak neler olacak devri benim için kapandı. Önce icraatlarını görelim belki daha sonra benden oy alabilirler.

Siyası düşüncelerinden dolayı hiçkimseyi eleştirmiyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın. Çünkü siyasette Demirel'in dediği gibi "dün dündür bugün bugündür" diyerek koca koca adamlar bigün o partiye bigün bu partiye menfaat neredeyse ordan oraya savrulup duruyorlar.

Ben yaşadıklarımdan sonra kişisel menfaatlerim için onlar gibi ordan oraya savrulmayacağım. Tamamen olayların dışında duracağım.

Benim hepi topu sadece 1 tane oyum var. Çok az olabilir ama benim için artık eskisinden çok daha değerli.

Açıklama çalıştığım nedenle ortak problemlerimiz için çözüm yolları ararken mümkünse birbirimizin siyasi görüş ve düşüncelerini ortaya katmadan eleştirmeden, birbirimizi kırmadan bu işi yaparsak daha iyi olur düşüncesindeyim.

Ben, benim gibi düşünmüyor diye kimsenin yakasına yapışacak da değilim.

Yanlış anlaşılacak birşey söylediysem şimdiden özür dilerim.

armutçu
Aday Memur
08 Ekim 2012 23:03

sen meseleyi siyasi olarak görmüyorsun ama bizim sorunlarımızı çözecek olan siyasiler. bizim eğitim hakkımızı kısıtlayan siyasilerdi. TEF dışında başka bölüm yazmamızı engelleyen siyasilerdi. şimdi çalışma özgürlüğümüzü kısıtlayan siyasiler. okuduğumuz bölümü yok sayan hatta özel sektörde, kamuda çalışmamıza engel olan bize 10 senedir cüzzamlı gibi bakan siyasiler değilde uzaylılar mı? yada sen marsta mı yaşıyorsun?

fufuafat
Aday Memur
11 Ekim 2012 08:32

arkadaslar 18 kasımdakı eyleme katılalım mutlaka....

yusing
Aday Memur
12 Ekim 2012 13:30

saf çıkarcı konuşmalar sırf teknik öğretmenlerle ilgili konuştuğu için bir vekil oylar mhp ye diyorsunuz yarın akp ek atama yapsa oylar akp ye dersiniz burda bile halen siyaset yapıyorsunuz sistemde hata var ve oy verdiğiniz bütün partiler mevcut sistemin partileri dolayısıyla sistemi eleştirin eğitim sistemini çok kolay oy renginiz değişiyor arkadaşlar

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi