Editörler : "eskiyara"Pangaea

superbb
Genel Müdür
14 Ocak 2014 22:29

munhallar yayınlanmalı objektıf olmalı

alvaro
Genel Müdür
14 Ocak 2014 23:17

Müdürüm hayırlı olsun. Mülakatta ofsayta düşmezsen kesin ilk onbirdesin.

Beyler kaldı 1708. Hanımlar siz aradan çekilin lütfen, erkek erkeğe yarışıyoruz.

mfk81, 10 yıl önce

Arkadaşlar 3 üniversitede bitirdim. 1)Matematik Öğretmenliği(Lisans) 2) Bilgisayar programcılığı(Önlisans)3) Kamu yönetimi (Lisans) . Acaba bu faktörleri gözönüne alırlar mı ki? Ayrıca 4 teşekkür 1 takdir belgem var. İnsallah gözönüne alırlar.

mustafakilic
Daire Başkanı
14 Ocak 2014 23:45

Çünkü tercih hakkı var ve mülakat puanı yüksek olan ilk tercihlerine atanacak. Düşük olanlar ise isterlerse doğuya gider. Ancak şunu kabullenmeden zaten bu meslek yapılmaz. Rotasyona tabisen mutlaka bir gün Doğu'da da çalışacaksın.

yumurcak, 10 yıl önce

bu saydığınız nitelikteki insanların şube müdürlüğünde ne işi var? sayıları o kadar fazla ise batıdaki açık kadrolara nasıl sığışacaklar???? münhal kadroların neredeyse %80 i doğu ve güneydoğuda...

mustafakilic
Daire Başkanı
14 Ocak 2014 23:53

Kamu yönetimi işi bitirir hocam. Eğer mülakatta çok ters bişey olmazsa, örneğin heyecandan düşüp bayılmazsanız, ya da diliniz tutulmazsa bu iş tamam. Gülmeyin gerçek diyorum. Bunların olduğuna şahit oldum:)

mfk81, 10 yıl önce

Arkadaşlar 3 üniversitede bitirdim. 1)Matematik Öğretmenliği(Lisans) 2) Bilgisayar programcılığı(Önlisans)3) Kamu yönetimi (Lisans) . Acaba bu faktörleri gözönüne alırlar mı ki? Ayrıca 4 teşekkür 1 takdir belgem var. İnsallah gözönüne alırlar.

haktannn
Daire Başkanı
15 Ocak 2014 14:07

arkadaşlar sendikanın faktörü nedir sizce tecrübeli arkdaşalar var mı şu an reveçta olan hangi sendika ortalık karışık ne yapsak

mfk81
Memur
15 Ocak 2014 21:07

Ben kendi sendikamdan istifa ettim. Sendikasız gideceğim mülakata. Ne olur ne olmaz

ta1i_caiz
Memur
15 Ocak 2014 21:37

ilk elenenlerden olacaksınız bence.

mfk81, 10 yıl önce

Ben kendi sendikamdan istifa ettim. Sendikasız gideceğim mülakata. Ne olur ne olmaz

ta1i_caiz
Memur
15 Ocak 2014 21:39

bu ne korku hocam? dik durmak müdür olmaktan daha kıymetlidir.

mfk81, 10 yıl önce

mfk81
Memur
15 Ocak 2014 21:39

Neden? Sendikasız olmak kötümü ki

Elif22
Şube Müdürü
15 Ocak 2014 23:25

Ben de tam mülakat üzeri aktif sen e üye oldum ....Elenirsem bi mazeret bulurum baari değil mi ama

alvaro
Genel Müdür
15 Ocak 2014 23:41

Doğrusunu yapmışsın hocam. Sen yıllarca oku, çalış, çabala sonra sırf sendikan yüzünden elen. Akıl, vicdan kabul etmez bunu. Sendikada olsan mı memlekete daha fazla hizmetin olur, şube müdürü olsan mı? Sorulacak soru bence budur.

Yemin ederim 1709 tane böyle yönetici adayı olsun ben sınıfa girip çıkmaya razıyım. İyi olan kazansın. Klişe değil, çok ciddiyim.

mfk81, 10 yıl önce

alvaro
Genel Müdür
15 Ocak 2014 23:47

Bu arada diplomaya haddinden fazla anlam yüklemiş de olmayayım. Az bir duruş, ses, görüntü, liderlik özelliği de olması lazım.

Mülakat da esasında bunun için var. Kolay gelsin.

çınar777
Şube Müdürü
16 Ocak 2014 00:18

Arkadaşlar sendika konusunda görüşüm etkisi olmayacağıdır.bize mülakatta hangi sendikadansın diye mi soracaklar.böyle bir soru mülakat iptalini getirir.öte yandan özgeçmişe yazacak arkadaşlar çıkabilir ben yazmam her ne olursa olsun önce karşımızdakine saygımız olmalı bizlerin başkasını ya da başkalarının bizleri önyargı ile etiketlemesi yanlıştır.

mustafakilic
Daire Başkanı
16 Ocak 2014 01:31

Mülakat başvuru belgelerinde sendika adın yazıyor zaten. :))

çınar777, 10 yıl önce

Arkadaşlar sendika konusunda görüşüm etkisi olmayacağıdır.bize mülakatta hangi sendikadansın diye mi soracaklar.böyle bir soru mülakat iptalini getirir.öte yandan özgeçmişe yazacak arkadaşlar çıkabilir ben yazmam her ne olursa olsun önce karşımızdakine saygımız olmalı bizlerin başkasını ya da başkalarının bizleri önyargı ile etiketlemesi yanlıştır.

mustafakilic
Daire Başkanı
16 Ocak 2014 01:33

Şansınızın olmadığını siz de biliyorsunuzdur zaten.

Elif22, 10 yıl önce

Ben de tam mülakat üzeri aktif sen e üye oldum ....Elenirsem bi mazeret bulurum baari değil mi ama

çınar777
Şube Müdürü
16 Ocak 2014 08:22

MUSTAFA KILIÇ

SENDİKA BİLGİLERİNİN NEREDE YAZDIĞINI AÇIKLAR MISIN DEĞERLENDİRME FORMUNDA (EK 1) BÖYLE BİR BİLGİ İSTENMEMİŞ.

mustafakilic, 10 yıl önce

Mülakat başvuru belgelerinde sendika adın yazıyor zaten. :))

mustafakilic
Daire Başkanı
16 Ocak 2014 11:23

Geçen günkü MEBBIS başvuru belgesini göremedim.( eğer varsa )

Daha önce girdiğim mülakatlarda vardı. Hizmet cetveli veya Mebbisten alacağımız bir çıktıyı başvuru belgelerine ekliyoruz. Orada yazıyor.

Ben bunun yine olacağını düşünüyorum. Yoksa bir yerlerden haber almadım. Sadece tecrübe.

çınar777, 10 yıl önce

MUSTAFA KILIÇ

SENDİKA BİLGİLERİNİN NEREDE YAZDIĞINI AÇIKLAR MISIN DEĞERLENDİRME FORMUNDA (EK 1) BÖYLE BİR BİLGİ İSTENMEMİŞ.

mustafakilic
Daire Başkanı
16 Ocak 2014 13:18

Ek bir kurulun değerlendirme formudur. Bizim doldurmamız gereken şeyler yok. Bizi değerlendirecekleri kriterler yer alıyor. Evet kriterlerde sendika yok, olmaması da gerekir. Bununla birlikte eğer sendikalı olduğumuzu nereden bilecekler derseniz birlikte götüreceğimiz dosyada olacak. Ayrıca raporu izinli olduğumuz gün sayısına kadar her şeyi bilecekler. Daha önce de dedim. Örneğin sınav için birkaç hafta rapor alanlar olduğu söylendi forumda. Onların şansı yok bence, isterlerse 90 alsınlar.

Sendikalar arasında ayrım yapılmaz bence. Bir sendika hariç, onların şansının olmadığını herkes biliyor.

çınar777, 10 yıl önce

MUSTAFA KILIÇ

iyimser28
Şef
16 Ocak 2014 15:47

Bence sayfada çok bilmişlik yapıp kimse kimsenin moralini bozmasın, kimin ne olacağını Allah bilir..

mustafakilic
Daire Başkanı
16 Ocak 2014 17:24

Elbette Allah bilir. Sadece tecrübelerimizi ve duyumlarımızı paylaşıyoruz. Forum bunun için var. Canı sıkılan girmez foruma olur biter. Ya da sizin yaptığınız gibi inanmaz.

iyimser28, 10 yıl önce

Bence sayfada çok bilmişlik yapıp kimse kimsenin moralini bozmasın, kimin ne olacağını Allah bilir..

Toplam 118 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi