Editörler : oto-danisman-expert

06 Aralık 2011 20:53

sivil memurum askeriyeye memur olarak geçsem yanlış mı yaparım???

eşim de denizci astsubay,kendim de normalde matematik öğrtmeniyim,deniz kuvvetleri komutanlığında eğitim hizmetleri filan var mı geçebilir miyim

yoksa hiç bulaşma memurluğuna devam mı et dersiniz

sanatkar19
Aday Memur
06 Aralık 2011 21:06

hayatının yanlışını yaparsın.bu yaptıgın yanlış sen emekli olsan da pişmanlıgı seni mezara kadar takip eder arkadasım.sakın ha aklından bile geçirme herkes (tsk ve msb memurlarları)baska kuruma geçmek için can atıyor hatta torpil arıyor.çünki göreve basladıgı ilk gün evine ağlayarak dönen memurları bilirim.üstelik bu ağlama bir gün degil bir ömür için için olur.sakın sakın sakın.....

teknik24
Kapalı
06 Aralık 2011 21:09

ya saçmalamayın ben deniz kk memurum gayet rahatız hatta sivildeki iş yerlerimden de rahat

türkismail
Kapalı
07 Aralık 2011 09:35

teknik24 hocam gih.deki memur ne kadar maaş alıyo acaba,ben kurumumda 1370 alıyrm ocakta iyileştirme zammıyla 1500 olacak ,satınalma memuruyum ben

ahmetsinan_1071
Aday Memur
07 Aralık 2011 19:05

hiç tavsiye etmem bana kalırsa kesinlikle askeri memur olma sonra başını taştan taşa vursan nafile çekilmez bi kağır yinede sen bilirsin

detail
Başbakan Müsteşarı
08 Aralık 2011 06:41

Geç geç...

şiddetle geçmeni tavsiye ediyorum...

Malum askeriye maaşı bol...

İmkanları fazla bakma buradakilere hemen geç...

tilsim37
Kapalı
08 Aralık 2011 18:54

Öyle bir imkanın varsa hiç durma hemen geç. Hayatta yapacağın en güzel şey olur. Hatta torpil falan bulabiliyorsan bulmaya çalış torpil bulamıyorsan araya da hatırlı birilerini sokarsan belki olablilir. Böyle bir imkan bulabilirsen öğretmenlikle falan uğraşmaya hiç değmez hem maaşları güzel hem iş yükü hiç yok.

açıkgöz
Memur
09 Aralık 2011 15:59

Kesinlikle geçmelisin süper ötesi bir kurum. Bu kadar güzel bir kurum herkese nasip olmaz. İnşallah size nasip olur.

SiviImemur
Memur
10 Aralık 2011 15:29

:))) alemsiniz vala çok güldüm son üç yoruma,eee ne yapacan stratejiyi değiştirmek gerek millet bildiğini okuyor,bizde burada çırpınıyoruz ne gerek var.Kesinlikle tavsiye ederiz bu imkanlar başka hiç bi yerde söz konusu bile olamaz (Onurlu Gururlu Bir Gelecek İçin Sizleri Bekliyoruz)...

murat 3x
Memur
11 Aralık 2011 19:58

sayın türkismail

Bende TSK da çalışan bir THS sınıfı bir memurum

1. Askeriyede çalışmak gerçekten kolay değildir çünkü mesai saatleri tamamen farklıdır, amirin iki dudağından çıkaçak söz ile çoğu zaman mesaiye kalırsınız (ücretsiz) çünkü 24 mesai üzerinden çalışılıyor

2. Yılda en az 2 kere denetlemeleri olur bunlara 1,5-2 ay öncesinden yoğun bir çalışma denemi başlar, özel hayatınız kimşeyi bağlamaz mesaiye kalırsınız.

3. Birçok imkanımız vardır(!), bende merak ediyorum...

askeri lojmanlarda uzmanlarla beraber %5 oranında sıra gelise ve puanınız tutarsa faydalanırsınız, ordu evlerine giremezsiniz, servislerde en son sırada veya çoğu zaman silsileye göre ayakta yolculuk edersiniz çünkü subay, astsubay en küçük rütbede ve daha 20li yaşlarda ki pesonel sizden yer ister kanunen sorgusuz yer vermeniz gereki (vermezseniz savunmanız alınır)

4. İzin konusunda çok rahat değilsinizdir izin kullana bilirsiniz (fakat amirinizin uygun göreceği zamanlarda) çoğu zaman kısıtlamalarla karşılaşırsınız.

5. Maaş konusundada emin olun sivil kurumlar ile bizlerin maaşları arasında fark yoktur varsada çok azdır, bence buna değmez

6. Bu sitedeki becayiş ve sivil memurlarla ilğini forumlara bakım hepsi nasıl sivil kuruma gecerim diye harıl harıl ip ucu arıyor buna bende dahilim Tam 5 yıldır muvafakat istiyorum. istemekle kalıyorum.

7. BURADA YAZDIKLARIM GERÇEKLERDİR AMA ÇALIŞMA ŞARTLARI VE DİĞER ŞARTLAR KONUSUNDA İSTİSNALAR KAİDEYİ BOZMAZ İYİ YERLER MUTLAKA VARDIR...

Gerisi size kalmış... Uzaktan davulun sesi hoş gelir miş...

türkismail
Kapalı
13 Aralık 2011 14:16

çok kinayeli yorumlar vardı ben de çok güldüm eşim de istemiyo zaten zor yapamazsın diyo sanırım haklıymış,ben de askerlerin arasında olmamı istemiyo diye düşünmüştüm ama yorumlar bombaydı en iyisi devam etmeliyim öğrtmenliğe geçmek için çabalamalıyım

unaltem
Aday Memur
27 Ocak 2012 19:49

Merhaba,

MEB de 2 yıllık yüksekokul mezunu olup da 4 yıllık işletme bitiren GİHS V.H.K.İ. memur (tek çocuk yardımı dahil aile yardımı hariç) 1570 tl alıyor.

TSK da lise mezunu GİHS V.H.K.İ.(2 çocuk yardımı dahil aile yardımı hariç) 1750 TL civarında alıyor. Varın kıyas edin.

TSK tamamiyle şans işi. amir melek gibiyse; cennet gibi, değilse cehennem gibidir, teşbihte hata olmasın.

Bu arada ek ödeme eşitliği aldatmacasını da görmüş olduk.

balarest
Genel Müdür
27 Ocak 2012 22:49

meb ogrt askerıye ogrt farklıdır ben ogretmenım dıye gırersenız bos vakıtlerınızde evrak takıbıde yaparsınız mutemetlıkde sabıt maas(ek ders vb harıc) sabıt sosyal haklar(sendıka vb harıc)

türkismail
Kapalı
29 Ocak 2012 09:59

4 yıllık 9/2 satınalma memuru ne kadar maaş alır

öğretmenllik mezunuyum ama öğretmenlik yapmıyrm

eğitim öğretim hizmeti sınıfı bulunuyor mu , ilerde geçebilir miyim

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi