Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
28 Mayıs 2011 20:39

Türk dili ve edebiyatı 3. sınıf platformu (AÖF)

bugün kü sınavların kolaylığından sonra artık 2.sınıf okuyanlrın 3.sınıfa geçtiği belli olmuştur...cümlemize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlr...:) ve yeni 3. sınıf sayfamızda...:)

nezih_376066
Aday Memur
29 Mayıs 2011 07:35

bunu söylemek için daha çok erken.bana kolay gelmedi mesela

mc_th
Kapalı
29 Mayıs 2011 22:56

3.snf hayrlı olsn arkadaşlar..bu snawlrdn snra gectgmz kesnlesmstr..:)

mc_th
Kapalı
30 Mayıs 2011 21:49

Sorularda bı yayınlansaydı..

iznik22
Genel Müdür
31 Mayıs 2011 09:25

bencede ona göre bende yazıcam buraya şimdiden heveslenmıyım dıyorum:).bıde su sınav cevaplarımı alabılseydım .ya sankı cevap anahtarını alsam ne olucakkı.sınav solununda baska sınıfa dalıp cvplarımı soyleyemem ee zaten solonda cıkan bı daha gıremez.bari kıtapcık kodlarımı aldım allahtan

sorular yayınlanana kadar cevaplarımı unutmazsam tabı:)

gülbahçe
Aday Memur
31 Mayıs 2011 19:28

sınavlarım çok iyi geçmedi (çünkü hiç çalışamamıştım :( ) ama en azında 3. sınıfa geçebileceğim. sınırda olan 2-3 dersim var belki geçerim, geçemesem de bütte kesin veririm. seneye ders bırakmadan rahat bir şekilde 3. sınıfa geçmek istiyorum.

3. yılımız herkese hayırlı olsun

mc_th
Kapalı
31 Mayıs 2011 23:16

Altdan dersn olmadan 3.e gecmekde ayrı bı şey gercektn..:)

yesil48
Memur
07 Haziran 2011 00:09

Türk Dili ve Edebiyatı bölümü için Temiz ve kalın 1 soru bankası(yargı yay.)+ 1.sınıf temiz tüm ders kitapları + 2.sınıf temiz tüm ders kitapları + 1.sınıf ve 2.sınıf el yazması tüm derslerin notları, sadece 50 TL

Cool.
Daire Başkanı
07 Haziran 2011 00:58

asıl edebiyat şimdi başlıyor seneye bu zaman acaba böyle peşinen bu sorulardan sonra geçtiğimiz kesinleşti diyerek 4.sınıf başlığı açabilecek misiniz acaba merak ediyorum :)

l_am_legend
Memur
07 Haziran 2011 09:04

ben iki üniv okudum üçüncü olarak da ya bu bölümü ya da bilgisayar mühendisliğini okuyacam.

şule8
Aday Memur
10 Haziran 2011 17:17

mrb Arkadaslar bende inş 3,sınıfa gectım dıye umut edıyorum:)sonuçları gorunce daha net bır sonuç alıcam ama neyse size bırsey sorucam bızım bolumde okurken dersaneye oğretmenlık için basvuran varmı bızım dersanedekı hocamız basvurabılırsınız demişti ?

mugur1247
Kapalı
11 Haziran 2011 16:35

ben de inşallah 3. sınıf olmayı ümit ediyorum:))

gülbahçe
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:57

3. sınıfa geçtiiiiiimmmmmmmm......

Başka kimler var bakalım sınıfını geçen???

iznik22
Genel Müdür
20 Haziran 2011 18:21

eğer korku ve heyecanı atlatıp bütünlemede su kahrolası osmanlıcayı gecersem gururla yanınızdayım arkadaslar.

herkesi tebrık ederım.

dersı kalanlarında benim gibi allah yardımıcısı olsun.

bugün mutsuzum....

santiyeci
Daire Başkanı
20 Haziran 2011 19:46

arkdaşlar tebrik ederim sizi 3 sınıf olmuş artık.ben henüz sosy.2.sınıf oldum.peki bişey sormak istiyorum size..formasyon olayını arştırdınız mı..bu sene yani 3.sınıfta alabilecekmisiniz yoksa mezun olunca mı alıncak..

tweety2323
Aday Memur
20 Haziran 2011 21:14

yaşasın 3. sınıftayım arkadaslar hemde bütsüz. tüm 3. sınıf arkadasları tebrik edeimmm :)

yesil48
Memur
22 Haziran 2011 01:10

3.sınıfa bütünlemeye kalmadan geçtim, geçen arkadaşları kutlarım, 1 ve 2. sınıf kitaplarını isteyenlere verebilirim.

hezkenna
Aday Memur
22 Haziran 2011 19:33

SLM ARKADAŞLAR 3. SINFDA ALLAH KISMET ETTİ ALLAH BÜYÜKTÜR 4. SINIFA ...

kallai
Aday Memur
24 Haziran 2011 22:49

arkadaşlar 1. sınıf ta habersiz 2. sınıfta kontenjan konduğu için şimdi türk dili ve edebiyatı(yarın ki sınava göre) tercih edecek biri olarak;

1-osmanlıca dersleri ve diğer faydalı bilgiler için istanbul belediyesinin ismek kurslarında verilen eğitimlerin elektronik ortama aktarılıp faydalanılması için herkes [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] ye eposta yağmuru yağdırılabilir.istanbuldaki arkadaşların imkanlarına kavuşmuk elzem.

2- her bir türk dili edebiyatı sosyoloji felsefe okuyan ptt den bir edevlet e posta alabilir ve gerekli yerleri bimer,cumhurrbaşkanlığı uslubuna uygn hareket ederek bilimsel yazılarla formasyon sertifikası konusunda harekete geçmeye davet edebilir.

3-eğer öğretmenliği düşününenlerimiz varsa bu kpss ve ales sisteminin de değişmesi lehimizde değişmesi adına birşeyler oluşmalı değil mi?neler yapılabilir?

4-türk dili edebiyatının formasyon sertifika sorunu için çıkış yolu için 2. sınıfta lys sınavı ile edebiyat kazansak 1, ve 2, sınıfı bypass edebilir miyiz? 3. ve 4, sınıfı üniversitenin imkanlarından sertifika alarak tamalayabilir miyiz?yani aöf dersleri örgünde düşülüyor mu sayılıyor mu?değişik bir çıkış yolu ama her fikre ihtiyaç var?beyin jimnastiği yapılan başka forumlar varsa katılmak isteriz.

5-aöf bünyesinde öğretmenlik hakkı verilen ingilizce öğretmenliği ve çocuk gelişimi bölümlerinin sisteminin türk dili edebiyatına adapte edilmesi için neler yapılabilir?

6-anadolu üniversitesine örgüne geçiş 3. sınıfta mümkün mü yada bir başka üniversiteye 3. sınıfta;örnekleri var mı?

7-TÜRK DİLİ edebiyatı 2. öğretim okumak mı iyi olur aöf Türk dili mi?çalışan biri için?bu yol ayarımında tavsiyeriniz önemli? sırf kendi çalışmak ile yaptım diyeniniz var mı?

bu bölümü nasip olur da kazanıp okursak siz üst sınıf arkadaşların tavsiyeleri ve malumatları epey işe yarıyacaktır.

nezih_376066
Aday Memur
30 Haziran 2011 12:15

2252 - ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ 53 57 - 56 G

2701 - ORHON VE UYGUR TÜRKÇESİ 97 65 - 75 G

2702 - TÜRKÇE CÜMLE BİLGİSİ 93 96 - 95 G

2703 - XI-XV. YÜZYILLAR TÜRK EDEBİYATI 85 77 - 79 G

2704 - TANZİMAT DÖNEMİ TÜRK EDEBİYATI 74 67 - 69 G

2705 - OSMANLI TÜRKÇESİ GRAMERİ 74 58 - 63 G

2706 - HALK HİKÂYELERİ VE MASALLAR 87 77 - 80 G

ortalamayı bayağı düşürmekle beraber geçtim çok şükür.seneye daha iyi olacak inşallah.:))))))

ar_zu endam
Aday Memur
01 Temmuz 2011 15:35

hepinizin yolu açık olsun...ben halen 1.sınıfım...2yıldır tekrar ediyorum zeka özürlüyüm işte..üstelik ders çalışmama rağmen kaldım yine bütlere..nasıl çalışmamı önerirsiniz?? yardımınıza ihtiyacım var..şu kısa zamanımı nasıl değerlendirebilirim???

Toplam 220 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi