Editörler : Pangaea
01 Mart 2011 11:14

Anayasa Nasıl Çalışılır?Nerden Çalışılır?Hiç mi Sevilmez?Böyle Sevimsiz Ders mi Olur

arkadaşlar lütfen biri anayasa hakkında yardımcı olabilir mi bana? hangi kaynaktan çalışmalıyım elimde ihtiyaç ve 7 iklim var konu anlatımı için. ama çok kalın ve ayrıntılılar gözüm korkuyo.ve anayasadan hiç temelim yokk :(( yardımcı olan bin yaşasın :D

serçe_85
Genel Müdür
01 Mart 2011 11:31

valla hocam anayasadan hoşlanan var mı bilmiyorum.ama bence de çok sevimsiz bir ders.ben geçen yıl yargının konu anlatımlısından çalışmıştım.fazla vaktim de yoktu.1.5 ay kadar çalıştım.3 yanlışım çıktı.ama bu yıl sorular kolay gibiydi.şimdi yine yargının setini aldım.ondan çalışacağım.daha 4 ayımız var.o yüzden önemli kısımları yazarak bol bol tekrar etmeyi planlıyorum.zaten soru çözmeye başladığınızda hep belli konulara yüklenildiğini göreceksiniz.konu anlatımı bir kere okusanız da soru bankaları,yaprak testler vs. ne bulursanız çözün.çünkü insan neyi bilip bilmediğini soru çözerek anlıyor.tarih için de aynısını yapacağım.ikisine çalışsam bana yeter:)Allah hepimize zihin açıklığı versin.

gonulyorgunu
Genel Müdür
01 Mart 2011 11:39

hocam su linke bir bak çalısıyormu süper bi salayt vardı okulda olduğum için kontrol edemiyorum.meb kısıtlıyor.

http://forum.memurlar.net/konu/899102/

damarhoca
Memur
01 Mart 2011 11:47

hocam benden anayasa dersinden nefret ederim. ancak teoremın kapsamlı anayasa kitabı var.aldım.gercekten güzel ve anlasılır.tavsye ederim. ayrıca istikrar yayınlarının tek kitap halınde hazırladıgı anayasa kitabı var. bu iki kitapta harika hazırlanmıs.alın begenmezseniz ne dim istediğinize söylebilirisiniz.fıayatları uygun.

beatrice.
Şef
01 Mart 2011 11:52

gönülyorgunu hocam adresteki link silinmiş telif hakları yüzünden :(

damarhocam bugün çıkınca bakayım söylediğiniz kitapları alayım,bi aklım diyo ki nası olsa unutuluyo sınava yakın zamanlarda çalış,bi yandan da soru çözmeye de fırsat kalsın istiyorum.anayasa matematik ve program geliştirme diye dersler olmasa kpss çalışmak benim için çok çok keyifli bi hale gelicek ama bunları düşündükçe kuruyup kalıyorum :(

damarhoca
Memur
01 Mart 2011 12:00

hocam bu sekilde düsünürsen cok zorlanırsın. hocam söylediğim kitaplar pahalı degil aldıgınız zamanda gürüceksiniz haklı oldugumu

tarih teorem yayınları sıradısı tarih konu anlatımı

cografya data yayınları konu anlatımı (tek kitap)

anayasa teore kapsamlı anayasa yada istikrar yayınları mükemmel hazırlanmıs.

eğitimdem dediğim gibi temeliniz varsa uzman kariyer hızlı bakıs kitanını alın

ve tüm kaynaklardan bol soru çözün.program geliştirme yediklim soru bankası ögretici olabilir.

ayrıca matematiğiniz iyi degilse bulabilirseniz ihtiyacın matematik konu analtımı ve uzman kariyerin matematik öğreten soru bankası çözümlüdür alabilrsiniz.bütün soru tarzları var. memnun kalırsınız. ama önce kendinize bi inanın kaybedecek su anda hiçbiseyiniz yok ama kazanacak cok seyiniz var geleceginiz mesleginiz onurunuz gururunuz gibi. kötü olanları degilde güzel seyleri düsünün.(polyanacılık)

serçe_85
Genel Müdür
01 Mart 2011 12:13

teorem kapsamlı anayasayı geçen yıl da övüyorlardı.bu yıl ben de alıp bakacağım bakalım.

beatrice.
Şef
01 Mart 2011 13:00

coğrafyada sıkıntım yok zaten,ihtiyaçtan okurum onu da anayasa için önerdiğiniz kitapları alayım.bir de yetenek yayınlarının özet şeklinde bi anayasa kitabı varmış sanırım onun da güzel olduğunu duymuştum var mı okuyanınız onu? öğreten tarihi çözüyorum uzman kariyerin matematiğini de alayım tarihi kadar güzeldir o da muhtemelen.saolun canım hocalarım :)

diyegolugano
Kapalı
01 Mart 2011 13:09

vatandaşlığı sevimsiz yapan kpss kitapları bence...kitapları bi açıyon ilk 200 sayfa anayasal kavramlar-anayasanın tarihsel gelişimi-hak ve özgürlükler gibi konular...burda bi sürü ezber gerektiren bilgi ..ama çıkan soru sayısı 1 bilemedin 2 buraya kadar..baştan bi kopuyon...ama asıl basit ve daha çok soru çıkan yasama-yürtme-yargı-idare 200 sayfa etmez burdan 8 soru çıkıyo...bide bu kısımlar daha zevkli...kpss zorularına bakarsakta çalışarak bu 8 soruluk kısım kesin yapılır...çünkü gerçekten basit düzeyde..sıkıcı yapan 1 soruluk baştaki kıl konular..onun haricindeki 3 soru güncel için bişe de diyemiyon tabiii...

memuradayıı
Aday Memur
01 Mart 2011 13:13

teoremin anayasasını bitirdim tek kelimeyle mükemmel tavsiye ederim.sıradışı tarih konu anlatımlı kitabını da aldım gerçekten o da süper ve cok uygun

damarhoca
Memur
01 Mart 2011 14:24

umarım faydasını görürsün kitapların.iyi çalısmalar

beatrice.
Şef
03 Mart 2011 11:09

teoremi aldım inceliyorum,gerçekten güzel arkadaşlar saolun.

gofrettt
Daire Başkanı
03 Mart 2011 11:27

anayasada teotermmmi daha iyi yediiklimmi??karşılaştıran varmı??

03 Mart 2011 11:37

gncl

beatrice.
Şef
03 Mart 2011 13:39

yediiklim biraz daha ayrıntılı gofrett hocam,teorem biraz daha derli toplu geldi bana,laf kalabalığı yapmamışlar hiç.

edpyahu
Aday Memur
07 Mart 2011 15:40

bende teorem anayasa var geçen sene dershaneden vermişlerdi. acaba bu teoremin kapsamlı anayasası farklı mı oluyor

KadirAK
Genel Müdür
07 Mart 2011 16:30

çalıstıgın kadarda Tv izle Anayasa için haberleri kaçırma özellikle NTV haber ve altyazılarıda oku Güncel olursun:)

memuradayıı
Aday Memur
07 Mart 2011 17:08

edpyahu bu kitap bu yılın yeni cıktı geçen yılın değil siteden bak istersen www.teoremyayinlari.com

edpyahu
Aday Memur
07 Mart 2011 17:10

çok fark var mıdır alsam mı acaba elimdeki kitap beni pek çekmiyo da

memuradayıı
Aday Memur
07 Mart 2011 17:12

bu kitap tek kelimeyle süper.onun çözümlü soru bankasıda çıktı.incele istersen

ilker3581
Yasaklı
07 Mart 2011 17:57

edpyahu :)))