Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Haziran 2012 17:23

13000 Teknoloji ve Tasarım öğretneni seneye durumları ne olacak...

arkadaşlar meb yeni ders çizelgesini açıkladı 5.ve6.sınıflarda ders yok ve kademeli olarak teknoloji ve tasarım dersi kaldırılıyor ve 2 sene sonra tamamen kaldırılıyor meb acilen bir açıklama yapmalı bize kurumlar arası geçiş hakkı verilmeli en azından nüfüs müdürlüğüne,vergi dairelerine ya da diğer kurumlara

sinifci4444
Kapalı
25 Haziran 2012 17:33

arkadaşım nüfus müdürlğüne sen git, ben öğretmen olarak yetiştirildim, öğretmen olarak 4 sene üniversitede çaba harcadım, lise mezunu arkadaşımla aynı yerde çalışmak için okumadım, bizim ünvanımız öğretmen, bizi asla düz memurluğa veremezler,

branş değişikliğine gidilebilir diye düşünüyorum,

bu arada bugün kadar hiç olmuş mu, branşı kapatılıp düz memurluğa geçme işi, bilen biri varsa yazsın....

discovery arkadaşım sıkıntım senle değil, inan yazıklar olsun diyorum, ben senelerimi verdim öğretmen olmak için,

eğer gerçekten sebep imam hatipleri canlandırmak içinse,

inadına da olsa çocuğuma Yüce Kuran'ın dersini seçtirtmeyeceğim kendim evde öğretirim.

eğer adalet birinin hakkını alıp başkasına vermekse, buna ne din denir nede adalet,

sayidjerrah
Şube Müdürü
25 Haziran 2012 17:35

resim öğretmeni olurlar

discovery4058
Genel Müdür
25 Haziran 2012 17:40

hocam öyle iğreniyorumki beni bu adamlar dinden soğutacaklar Rabbime de dua ediyorum imanımdan olmayım diye

asaygin
Müsteşar
25 Haziran 2012 19:24

Şu kademeli olarak kaldırılıyor cümlesini anlamıyorum. Dersin kaldırılacağı nerede yazıyor?

çanak
Aday Memur
25 Haziran 2012 19:31

1 yıl vaktimiz var. talim terbiyeyi sürekli dürtelemek lazım. bu yıl etkilenmiyoruz ama önümüzdeki yıl 6. sınıflarda olmayacak. sadece 7-8 olarak devam edecek yeni sistemde. unutmayın bu yıl deneyecekler tepkilerimiz sürerse sonraki yıla düzenleme yapacaklardır. belli mi olur belki 5 lere bile koyarlar:))

umit1910
Şube Müdürü
25 Haziran 2012 19:32

Asaygin böyle bir cümle tabi ki yok ama 5 ve 6 larda dersin olmaması insanların aklına böyle bir şüphe getiriyor ve kuvvetle muhtemelde doğru bir şüphe bu. Küçük bir ihtimal ise bundan sonra hep 7 ve 8 lerde bu dersin olacağı ama bu da bu kadar öğretmenin norm fazlası durumuna düşmesini çözecek bir durum değil.

asahi
Memur
25 Haziran 2012 19:38

muhtemelen başka branşlara kaydırılacaklar. bu dersin kaldırılması kötü olmuş. faydalı bir dersti bence.

bizim okulda öğrenciler çok değişik eşyalar tasarlayıp yarışmalara gittiler. bilgi ve kavrama düzeyinden performans düzeyine geçmeli derken teknoloji ve tasarım dersinin kalkması kötü olmuş..

discovery4058
Genel Müdür
25 Haziran 2012 19:48

6.sınıflarda olmaması demek teknoloji ve tasarım dersinin temelinin atıldığı sınıf 6.sınıfdır proğrama bakarsanız bunu açık ve net bir şekilde ifade etmişler yani bu şunu gösteriyor geçen sene teknoloji ve tasarım dersi alan 6.sınıf bu sene 7.sınıf olacak yani onlarla birlikte teknoloji ve tasarım dersi son bulacak

asaygin
Müsteşar
25 Haziran 2012 20:55

Peki birde şu açıdan baksak;

Yeni ders programının 1. ve 5. sınıflardan itibaren KADEMELİ OLARAK uygulanacağı söyleniyor. Bu durumda seneye Tasarım dersi 6,7 ve 8lerde eski programda devam edecek oluyor :))

Tabi ondan sonraki yıllarda ise yalnızca 7 ve 8lerde olacak.

ufuk-arden
Şube Müdürü
25 Haziran 2012 21:03

Aslında bence Teknoloji-Tasarım dersini seçmeli derslere 5-6-7-8. sınıflara Fen paketinin içine koyabilirlerdi. Ama endişelenmeyin hocam bizim okulda müdür Bakanlığın temel prensibinin hiçbir öğretmeni mümkün olduğu kadar norm fazlası yapmamak olduğunu söyledi.

25 Haziran 2012 22:20

bende teknoloji ve tasarım öğretmeniyim gerçekten çok zevkle yaptığım bir dersti. her sene o sergi heyecanı, son haftalarda yaşanan o karmaşa, sergide ürünü olan ve görevlendirilen öğrencilerin gözündeki ışık hepsini özleyeceğim. zaten başka hangi dersin öğretmeni sene başından beri yaptığı işleri bizim gibi sergiliyor ki. ve o sergilere hep belediye başkanı ve kaymakam geliyor inceliyor hatta çocukların tasarımlarını görünce şaşırıyorlar. çok yazık oldu bence bu dersin değeri bilinemedi ve tabi teknoloji ve tasarım öğretmenlerinin...

discovery4058
Genel Müdür
25 Haziran 2012 22:20

güncel

discovery4058
Genel Müdür
25 Haziran 2012 23:10

hüseyin çelik e-posta: [email protected]

hüseyin çelik tel: +90 (312) 420 59 78 +90 (312) 420 59 79

hüsyin çelik fax: 90 (312) 420 69 66

arkadaşlar hüseyin çeliğe sesimizi duyuralım bize hak verecektir

Toplam 13 mesaj