Editörler : Pangaea
14 Eylül 2007 23:09

atanamayan, ücretli, dersane ve özel okul istemeyen "ingilizce öğretmenleri"?

Sadece evde oturup mu hazırlanacaksınız KPSS'ye? Yoksa bir dersaneye gidecek misiniz? Geçen yıl atanamayıp bu sene atanan ingilizce öğretmenleri nasıl bir çalışma yolu izlediniz? Tavsiyeleriniz???

eft3Iya
Şef
14 Eylül 2007 23:12

valla kendi adıma evde oturup kendim hazırlansam ne kadar başarabilirim bilmiyorum..hadi dersaneye gideyim desem burası küçük yer dersanelerinde iş yok..özel ders alayım desem fiyat olarak altından kalkabilir miyim bilmiyorum..ne yapcam karmakarışık yani..gel de bi karara var..

blondisland
Genel Müdür
14 Eylül 2007 23:19

ücretli öğretmenlik için aradılar mem den kabul etmedim.geçen sene ücretli yaptm olmadı.evde oturup bir sene boyunca yavaş ve emin adımlarla çalışcam şubatta bir sürpriz olmazsa.ayrıca ingilizce özel ders için haber bırakıcam.ücretli yapmayın ama gidenlere tavsiyem 2. dönem bıraksınlar kesinlikle...

zor-zor-zor
Memur
14 Eylül 2007 23:20

offff! öğretmenim demeye utanıyorum ama sanırım kötü de olsa bi dersaneye giderek hazırlanma fikri daha güvenli gibi geliyor değil mi? En azından pratik imkanı vs bunalıma girmek üzereyim galiba :(

zor-zor-zor
Memur
14 Eylül 2007 23:29

Evde kendi kendine çalışarak atanan var mı? Benim sınıftan dersaneye gidenler atandı ve gitmeyenler boşta kaldı. Çoğu ya ücretli yapıcak, ya da dersanede falan sürüncek. O arada da KPSS 'ye hazırlancaz diyorlar ama ben puanlar böyle yükselmeye devam ederse bunun mümkün olacağına inanmıyorum.

her ikisini yürütenler nasıl sonuç aldılar? Lütfen deneyimlerinizi paylaşın. Dersaneyle KPSS'ye hazırlansam ama ya atanamazsam korkuyorum çünkü artık harçlık istemek bile zulüm gibi geliyor, üstelik milyarlarca dersane parası :( bir sene sıkıp dişimi öğrenci gibi yaşamaya katlansam sonucu iyi olur mu sizce :(

funny
Kapalı
15 Eylül 2007 00:01

kpss zor bi sınav değil arkadaşlar,dersanelere milyar akıtmayın

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:06

iyi akıtmak istemiyoruz zaten ama sonuç ortada? dersaneye gitmeden hem çalışıp özelde hem de atanan var mııı???

all_in_love
Aday Memur
15 Eylül 2007 00:10

milyara gerek yok arkadaşım;600 liraya işini çok güzel yapan dersaneler de var..her neyse arkadaşlar;2006da mezun olmuştum,ilk yıl 67 aldım. 1.dönem ücretli yapmıştım ;2.dönem başladım çalışmaya ve dersaneye gittim:sonuç 87 ve ilk tercihime de atandım..sizlere nacizane tavsiyem dersaneye kesinlikle gidin; düzene sokuo bi kere,sonra evde çok sıkılıosun..ALLAH hepinizin yardımcısı olsun

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:15

saol hocam tavsiyen için. sanırım öyle yapıcam.

merry_eng.t
Memur
15 Eylül 2007 00:20

slm ben 2006 mezunuyum.geçen yıl bir yılımı bu sınava verdim,dershaneye gittim 62 aldım.tavsiye etmem dershaneyi iş sen de bitiyor sen eğer gerçekten çalışmak istiyorsan kendin de çalışırsın aksine dershaneler aşırı bilgi yüklüyor gereksiz.kendin bi çalışma sistemi oluştur ,güvenilir kaynaklar edin ,çalış.benim evde kendi çalışıp hazırlana arkadaşlarım 75 üstü aldı hepsi atandi ama ben atanamadım.ben gitme derim dershaneye yine de sen bilirsin kolay gelsin iyi çalışmalar...

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:23

hocam acaba dersane dışında evde de sistemli olarak çalışmadın mı? yani 62 bir yıl boş zaman+dersane rehberliğinde çok az değil mi :( korkuyorum

merry_eng.t
Memur

sonuçta bu iş sana bakıyor,dershane de piyasadan benzer kaynakların özetlerini hazırlayıp veriyor.yani sen bu sefer arada kalıyosun onların notunumu çalışacaksın kendi aldıgın elindeki kpss kitaplarını mı?

insan şaşırıyor ben asla gitme derim para ve zaman kaybı.3 hafta ders anlatıyorlar daha bir şey bilmiyorsun deneme sınavı ,iğrenç ben ce kendine plan yap otur evde çalış.ben bu yıl öyle yapıcam.

blondisland
Genel Müdür

zor hocam bence büyükşehirde adı duyulmuş köklü bir dershaneyse git derim.ama yeni açılan uyduruk dersaneler sistemli işlemior.sen bilirsin ama iice araştır gideceğin dershaneyi.

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:26

saolun hocam verdiğiniz bilgiler için! ilçede aşama dersanesi var ha bi de abc dersanesi 2 adet sanırım :( hangisi daha iyi ki?

merry_eng.t
Memur
15 Eylül 2007 00:26

eğitimden 97 yaptım.sabahki oturumda 56 matematik yapmadım.çünkü yetişmedi.ya nasıl diyim çok kafamı karıştırdı dershane,acayip gereksiz bilgiler yükledi,bi tarih dersi hoca ne kadar anlatsa da sen onu kendin çalışıp öğrencen.yani zorla kafana zokamaz.vatandaslım ta öyle .tercih senın ben ce vakit ve nakit kaybı başka bir şey değil.

merry_eng.t
Memur
15 Eylül 2007 00:28

zor zor zor sen nerdesin*

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:29

giden arkadaşlar yıllardır matematik nedir bilmezken matematik profesörü gibi olmuşlardı valla ders aralarında çözüyorlardı :( biz de bön bön :) sonuç ortada

all_in_love
Aday Memur
15 Eylül 2007 00:34

tabii ki;yine de herşey sende bitiyor! dersaneye gidip de denemelere falan girmezsen doğru düzgün, olmaz..ama kafana koyarsan atanmayı dersane de süper yardımcı olur( merry'e katılmıyorum;zira her dersane bir diil..nitekim zerresini anlayamadığım ÖLÇME konusunu 3 saat içinde hoca öyle anlatmıştı ki hiç soru kaçırmadım KPSSde)

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:35

Dersaneye gidip deli gibi çalıştılar son sınıfta valla akıllılık etmişler arkadaşlar bravo ellerinden öperim, 70-80 arası aldılar alınlarının teriyle. hırs yapıcam intihar öncesi bunalımı :D

zor-zor-zor
Memur
15 Eylül 2007 00:38

haklısın hocam senin dersane neydi adı? zira ölçme en gıcık konu :)

all_in_love
Aday Memur
15 Eylül 2007 00:48

evet hocam; 0 matematikten dersane sayesinde 18 tane yaptım! şimdi hocam bu denli ısrarla gidin dememin sebebi şu aslında;son sınıfta ben de acaip karşıydım bu olaya ama alınca 67yi oturdum kaldım ve paşa paşa gittim tabii dersaneye ;)

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi