Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
03 Aralık 2006 11:22

rehber öğretmenlerin çalışma saatleri

Normal veya ikili öğretim yapılan bir okulda rehber öğretmenin çalışma saatleri nasıl olmalıdır?Özellikle rehber öğretmen arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.(Günde 6 saat üzerinden)

roviss
Müsteşar
03 Aralık 2006 13:59

Rehber öğretmen değilim. Sizce rehberlik öğretmeninin mesai saati farklı mı olmalıdır ? ya da gerekçesi nedir ?

Ha öğretmenim okulda kalacaksa akşama kadar bence ücreti de ona göre olsun ama azami derece okulda kalsın! Yok eğer sabah-öğle şeklinde 2 öğretmen ayrılacaksa ŞU ADAMLARIN ATAMASINI DAHA ÇOK YAPIN Allah rızası için! Ben kendi okulumda rehber öğretmenimin eksikliğini hissediyorum. Görevlendirme ile geliyor ve eminim görevlendirme ile gelmesi ve kadrolu olması arasında dağlar kadar fark olacak. Kapı önünden ci deyip kaçmak gibi oluyor. Her an ihtiyacım(ız) olabilir :(

Allah onları başımızdan eksik etmesin ! İyi ki var onlar..

Çalışma saatinden ziyade Atama sorununa bir çözüm getirilmesi lazım !

~Saygılar~

rehberlikçi
Aday Memur
03 Aralık 2006 14:40

haklısında arkadaş bunu bakana söyleyin idarecilerinize iletin geçmişte alıyorlardı.şu an atamalarda azalma oldu.birazda özel sektörün cazibesi.maddi manevi

kuruh
Yasaklı
03 Aralık 2006 15:09

arkadaşlar çalışma saatleri konusunda bilginiz varsa onları paylaşırsanız sevineceğim.

kuruh
Yasaklı
03 Aralık 2006 15:13

Sanırım arkadaş bir problem yaşıyor.Bende çalışma saatleri konusunda sıkıntı çekiyorum.Yönetmelik 6 saat diyor ama bu 6 saat ne zaman başlayacak ne zaman bitecek.Bununla ilgili en iyi uygulanmma ne olabilir.Çalışma şartları atama sorunları malum zaten.Bu konular defalarca tartışıldı buralarda.

rehber_86şl87
Aday Memur
17 Eylül 2007 23:35

ben de çalışma saatlerinin belirsizliğinden yakınıyorum. ne zaman başlayacak ne zaman bitecek tartışması yaparken bizim müdür bir de 2 saat öğle arası koydu. al sana işin içinden çık çıkabilirsen. bu konuda resmi bir bilgisi olan varsa mümkünse bizimle paylaşsın....lütfen....

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
17 Eylül 2007 23:44

Çalışma Saatleri ve İzinler

Madde 54 - Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görevli uzmanlar ve psikolojik danışmanların çalışma saatleri ve izinleri ile ilgili konular, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 99, 102, 103, 104 üncü maddeleri esaslarına göre düzenlenir.

Rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görevli psikolojik danışmanların çalışma süreleri haftalık 30 iş saatidir. Günlük çalışma saatleri eğitim-öğretim kurumunun özellik ve ihtiyaçlarına göre okul müdürlüğünce düzenlenir. Bu elemanlar izin ve tatillerini diğer öğretmenler gibi kullanırlar

rehber_86şl87
Aday Memur
17 Eylül 2007 23:49

ya öyle de kimi 9-3 kimi 9-4 hatta 8,30-4,30 çalışan bile var. bunlar farklı turden okullar da değil. sadece okul müdürlerinn kafasondan yaptığı ayarlamalar.

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
17 Eylül 2007 23:52

toplam 30 saati geçemez hocam..genelde 9-3

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
17 Eylül 2007 23:54

ben özellikle yönetmeliği iyi bilmenizi öneririm..yönetmeliği iyi bilemzseniz kafaya göre uygulamalar olacaktır her zaman..

rehber_86şl87
Aday Memur
17 Eylül 2007 23:54

ya bu müdürler kendilerince öğle arası veriyor. bana 2 saat verdi mesela. ne yapacam bilmiyom. mesai 4,30da bitiyo kendi ayarlamasına göre..yani 8,30-11,30 13,30 14,30 yaptı. saçmaladı iyice..

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
18 Eylül 2007 00:03

seninkide hakkaten saçmalamış...

rehber_86şl87
Aday Memur
18 Eylül 2007 00:04

peki hocam ne yapmamı önerirsiniz.

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
18 Eylül 2007 00:13

toplamda 30 saatten fazla çalışmamanı öneririm..yönetmelik ona öyle bir hak vermiş.ayarlanır şeklinde..bizim branştada hiç birşey net değil ki..en kısa sürede netleştirlmesi lazım bizim branşla ilgili durumların..nöbet görevi verilemez deniyor bir arkadaşa belleticilik verilmiş..ne olduğmuza karar veremediler gitti..

anemnez
Daire Başkanı
18 Eylül 2007 15:19

okul idarecinizin sizinle kişisel bi problemi mi var yoksa okulda düzen oturtmaya çalışan yeni yönetici olmuş bir müdürle mi çalışıyorsunuz...Bağzen idareci yeni olabiliyor okulda bir düzen kurulana kadarki kargaşada idareci garip kararlar alabiliyor ..bana sınav gözetmenliği ve sınavda soru hazırlamaktan nöbete ..derse girmeye kadar görevler verilmişti ancak bu yöneticimin tecrübesizliğinden ve başka branştaki arkadaşlarımın idarecime yol göstermelerinden :)) kaynaklanmıştı....size gelince hocam eğer yaşadığınız bu durum konusunda idareciniz bi değişiklik yapmamaya kararlıysa (yönetmelik 6 saati kullanmayı idareciye bırakıyor) öğle arası dedği ancak 2 saati kapsayan zaman diliminde kesinlikle okulda bulunmayın

pdr85
Aday Memur
18 Eylül 2007 18:59

sizin yine iyi hocalarım. benim 8-5 müdüre dedim haftada 30 saat dedim olsun diyo, sen stajyersin 5 de gideceksin diyo. napıyım ben şimdi kafama göre çıkıp gitsem de olmaz bana bi yol gösterin

anemnez
Daire Başkanı
19 Eylül 2007 10:10

bulunduğum ilde staj kaldırılması konusunda problem yaşanmasın diye yeni başlayan tüm pdr ciler 1 yıllığına rehberlik merkezine çekilmişlerdi...ama ordada mesai 8.30-17.30 du ve yaz tatili yoktu henüz stajımız kalkmadığı için yıllık iznimizde yoktu:))) yani pdr85 sık dişini idareyle aran iyiyse çok takma kafana ama seneye için zırhını kuşanmaya başla çünkü okul idaren- biz 5 e kadar burdayız canımız sıkılmasın -diyip sizide okulda tutmak istiyecekler gibi..

pskdan
Aday Memur
19 Eylül 2007 13:40

Rehber Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin 15 saattten 18 saate çıkarılmasından sonra ,çalışma saatleri ile ilgili herhangi bir değişiklik yapıldı mı? Çalıştığım kurumda müdürüm 8:30- 5:00 mesai yapmam gerektiğini söylüyor. Fakat bununla ilgili herhangi bir dayanak bulamadım. bilgisi olanlar bu konuda beni aydınlatırsa sevininrim

Ali HAS
Kapalı
19 Eylül 2007 16:17

Müdürünüz haklı.Hatta 8.00-17.00. çalışmalısınız.Yönetmelikte bununla ilgili bir madde yok ama.Müdür yardımcısı aynı ders saati ücretine mesai saatlerine uyuyorsa sizlerde uymak zorundasınız.Amaaaaaaaaa sırf mesai dolduruyorum diye oturmak yoooooook.

IHTIYAR
Şef
19 Eylül 2007 16:33

Günde 6 saat çalışma zorunluluğunuz var. Yönetmelik açıktır. Saygılarımla... (Haftada 30 saat.)

wxdsel
Kapalı
19 Eylül 2007 16:36

MEB Rehberlik ve Psikolojik Danışma Yönetmeliği gayet açık. Rehber öğretmen günde 6 saat çalışır. İster 15 saat ekders alsın ister 18 saat...

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi