Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Şubat 2014 09:43

Şube Müdürlüğü Mülakat Sınavı ve 2.Kurul

2.Kurulda mülakata alınan arkadaşlar gözlemlerinizi paylaşabilir misiniz? Mülakatta kimler var?...Herkes için hayırlısı olsun.

adalet_02
Aday Memur
11 Şubat 2014 16:59

Bana kendileri soru sormadılar. sadece zarftaki soruları cevapladım

Rean57
Aday Memur
11 Şubat 2014 20:15

güncel...

arslanxw
Daire Başkanı
11 Şubat 2014 20:53

peki gerçekten sadece 2 soru çıkıyorsa size nasıl puan verecekler. 1 soru mevzuat 1 soru genel kültürmüş. yüzde kırk sınav konuları diyor sadece 1 soru ile yüzde kırk ölçüyorsalar bu çok saçma. illerdeki mülakatlar bile daha ciddi yapılmıştı.

adalet_02, 10 yıl önce

Bana kendileri soru sormadılar. sadece zarftaki soruları cevapladım

adalet_02
Aday Memur
11 Şubat 2014 21:16

2 soru hocam yuzde 60 %40 mevzuat %20 genel kultur

Rean57
Aday Memur
12 Şubat 2014 09:19

sanırım bizim 2.kurulda sınava giren yok veya 2.kurul diye bir kurul mu yok:)

Rean57
Aday Memur
12 Şubat 2014 15:58

2.kurulda sınava girenler yaşıyor mu arkadaşlar?

hawensdorf
Kapalı
12 Şubat 2014 16:41

bazıları 2. kurul için yazılı olarak cevap yazıp imzalamış. bazıları 2 zarf demiş. bazıları 4 zarf demiş. ben 10 şubatta sınava girdiğimde 10. kurul ve 2. kuruldaki arkadaşlar pek soru paylaşmıyorlardı. rekaabet had safhadaydı bu kurullarda içeride ortam nasıldı bilmiyoırum.

nn2006
Şef
12 Şubat 2014 17:56

cemil çiçek 28. TBMM başkanı değil mi? sayın hocam

blackeagle16
Aday Memur
12 Şubat 2014 21:54

Arkadaşlar, bugün 2. kurulda girdim sınava. Öncelikle şunu söyleyeyim ki komisyon üyeleri sağolsunlar, çok iyi davranıyorlar.

Sorular:

1) 222 ye göre zorunlu ilköğretim çağı (mevzuat)

2) 2007 seçimlerinde milletvekili seçilen milli haltercimiz

Milli Eğt. Şurası ile ilgiili sorular sordular.

Okul müdürü olarak öğrt. kurulunda aldığınız bir kararın mevzuata aykırı olduğunu sonradan öğrenndiğinizde ne yaparsınız

Herkese başarılar. Allah yardımcımız olsun...

smileplease03
Şube Müdürü
12 Şubat 2014 22:36

BlackEagle16 hocama katılmıyorum.

Elimi bile sıkarken ekşidi Suratları.

Hadi, Çabuk Ol, Yaz Vs

Soruları yanıtladım ama gruptan memnun kaldım diyemem

Rean57
Aday Memur
13 Şubat 2014 08:42

güncel

hunsitare
Yasaklı
13 Şubat 2014 09:31

bence de 2. kurul kesinlikle rahat bir ortam sunmuyor size..benim elimi bile sıkmadılar.özellikle bana göre en solda bulunan komisyon üyesi sözde bana edebiyat sorusu sordu.sorusunu daha sonra araştırdım.ün. doç. bir arkadaşa sordum.inanın kendisinin verdiği cevabı alamadım.ama ben komisyon üyelerinin karşısında soru bilemeyen birisi olarak göründüm.bugün çıkan bir habere göre komisyon üyelerinden notları kurşunkalemle vermeleri istenmiş.sonradan değiştirilebilsin duruma göre.ben hala bu kurullar arası bir hakkaniyet olduğuna inanmıyorum.kurulları kesinlikle alınmayacakların kurulları,çoğunluğunun alınacağı kurullar ve o andaki perfonsına göre alınacakların kurulları diye ayrıldığını düşünüyorum.meb kendisine bu kadar güveniyorsa mülakat notlarını kurul kurul açıklasın da görelim bakalım.

14 Şubat 2014 14:17

eğer insanlar muhataplarını ötekileştirmeden samimi duygularla bunu yazıyorlarsa diyorum ki:
bu insanların (kuruldakilerin) iletişim proplemi var.insan bilemese de soruları
yine de güleryüzle ayrılabilmeli oradan.....

hunsitare, 10 yıl önce

bence de 2. kurul kesinlikle rahat bir ortam sunmuyor size..benim elimi bile sıkmadılar.özellikle bana göre en solda bulunan komisyon üyesi sözde bana edebiyat sorusu sordu.sorusunu daha sonra araştırdım.ün. doç. bir arkadaşa sordum.inanın kendisinin verdiği cevabı alamadım.ama ben komisyon üyelerinin karşısında soru bilemeyen birisi olarak göründüm.bugün çıkan bir habere göre komisyon üyelerinden notları kurşunkalemle vermeleri istenmiş.sonradan değiştirilebilsin duruma göre.ben hala bu kurullar arası bir hakkaniyet olduğuna inanmıyorum.kurulları kesinlikle alınmayacakların kurulları,çoğunluğunun alınacağı kurullar ve o andaki perfonsına göre alınacakların kurulları diye ayrıldığını düşünüyorum.meb kendisine bu kadar güveniyorsa mülakat notlarını kurul kurul açıklasın da görelim bakalım.

hunsitare
Yasaklı
14 Şubat 2014 14:38

be de onu diyorum musab hocam..sabah 8 den akşama kadar bekle.sonra sat 17,35 de kurula gir sonra böyle bir muameleye maruz kal..önemli değil.şube müdürü olmamak dünyanın sonu değil.yarın bize de niye şube müdürü olamadın diye sormuyacaklar.ama eğer hakkım yendiyse ben şube müdürü olmak nasip değilmiş der köşeme çekilirim.ama hak yiyenler ruz-u mahşerde ne yaparlar? nasıl hakkımı verirler bilmem.inan şu anda şu müdürlüğünden bile soğuttular.yine de Allah hakkımda hayırlı değilse bir engel olsun da şube müdürü olmayayım diye dua ediyorum.

MUSAB BİN UMEYRİ, 10 yıl önce

eğer insanlar muhataplarını ötekileştirmeden samimi duygularla bunu yazıyorlarsa diyorum ki:
bu insanların (kuruldakilerin) iletişim proplemi var.insan bilemese de soruları
yine de güleryüzle ayrılabilmeli oradan.....

Rean57
Aday Memur
14 Şubat 2014 14:44

hunsitare hocam kurul üyeleri her adaya mı böyle davranmışlar? yoksa sadece size mi denk geldi?

hunsitare
Yasaklı
14 Şubat 2014 14:56

Hocam yaklaşık 2. kurulda benden önce giren 7 veya 8 arkadaşımla konuştuğumda buna benzer şeyler söylediler.hatta benden önce giren bir arkadaş nerdeyse ağlamaklı olmuş bir şekilde kuruldan çıktı.ona da bir şiir sormuş.o arkadaş da edebiyatçıymış.onu resmen sen nasıl bunu bilemezsin diye o şiiri soran zatı muhterem azarlamış..

Rean57, 10 yıl önce

hunsitare hocam kurul üyeleri her adaya mı böyle davranmışlar? yoksa sadece size mi denk geldi?

abuzer46
Aday Memur
14 Şubat 2014 23:39

bugün 2. kuruldaydım alan bilgisinden; doğum yapan bayan memura ne kadar süre aylıksız izin verilir. genel kültür; il sayısı en çok olan bölge hangisidir. akabainde zarf haricide 4357 sayılı kanunun tam adı, eba portalı, ülkü eri nedir(4357 içerisinde var) kalan arkadaşlara kolay gele ortamı gayet güzel sıkıntılı bir durum yoktu sonuçlarıda bakalım göreceğiz.

abuzer46
Aday Memur
14 Şubat 2014 23:41

ha bu arada tek zarf 2 soru idi ve sadece zarf imzalanıyor

garibanvatandaş
Şube Müdürü
14 Şubat 2014 23:59

komisyon üyeleri kimler arkadaşlar?

emrek-3434
Memur
15 Şubat 2014 00:06

Mülakata giren arkadaşlara geçmiş olsun ve mülakata girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.Arkadaşlar siz değerli arkadaşlardan ricam 28 şubata kadar lütfen soruları paylaşmayınız.zaten yüksek puan alarak direkt atanmamız gerekirken ,mülakat sevbebiyle dezavataja sahip olduk.şartların eşit olması açısından lütfen soruları paylaşarak hem haksız rekabete sebep oluyor ve hem de şansızını azaltıyorsunuz.Neden mi? aynı sorular çıkıyor da ondan. ilk 2 gün mülakattan çıkan herkese sorduk ,aynı sorular çıktığına şahit olduk.neden mi?çünkü 6. kurulda çıkmış bir soru ve çekilmiş bir zarf ,3. kurulda çekilmemiş oluyor.6. kurulun sorularını alan şahıs 3. de aynı zafı çekebilir..bizimle beraber giren arkadaşa aynı soru geldi. .Lütfen kul hakkına girmeyelim.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi