Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
08 Mayıs 2012 20:07

Siyasi partiye üyelik ve memur olmadan önce istifa etmek

Arkadaşlar biraz araştırırsanız ki google'a siyasi partiye üye olanlar memur olamaz mı diye tarattığınızda karşınıza burada yazılı olan bir konu çıkıyor.Ayrıca siyasi partiye üyelik sorgulatması yapmak isteyenler http://vatandassipar.yargitaycb.gov.tr/proxyYargitay/portal_baslangic.uyap adresinden üyelik sorgulatması yapabilirler lakin bu sitede de şöyle bir durum ortaya çıkıyor daha önceden üyeliği olup istifa edenlerde herhangi bir siyasi partiye aktif üyeliğiniz bulunmamaktadır.derken siyasi partilere hiç üye olmayanlarda farklı bir yorum yer almakta.Ayrıca merak ettiğim bir konu var ben siyasi partiye üyeydim fakat istifa ettim.Bu durum güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında sorun teşkil eder mi?Ayrıca geçmişe yönelik üyelik sorgulaması yapılabilir mi?Geçmişte benim siyasi parti üyesi olduğumu öğrenen kurum beni işe yerleştirmemezlik yapabilir mi?Ysk haricinde bir problem teşkil etmez diye bilmekteyim.sizde bilgilendirirseniz sevinirim.

okyanus_42
Kapalı
08 Mayıs 2012 20:39

lütfen cevap verin arkadaşlar

BEYZADE34-01
Yasaklı
08 Mayıs 2012 20:42

Hiç birşey olmaz.

YAKURA
Yasaklı
08 Mayıs 2012 20:53

Memur olduğun gün üyeliğin bittiyse hiç bir sorun olmaz.

okyanus_42
Kapalı
08 Mayıs 2012 20:54

yakura ben istifa etmiş durumdayım kardeş

YAKURA
Yasaklı
08 Mayıs 2012 21:08

Arkadaşım hiç bir sorun olmaz.

Bunu sorun edip almamazlık yapamazlar.

Ancak torpilli birisi varsa sana sıra gelmeyebilir.

cengizhan akgül
Aday Memur
16 Ağustos 2012 03:10

arkadaşlar üyeliği nsıl iptal ettirecez bilgisi olan var mı?

okuryazar3
Müsteşar
16 Ağustos 2012 03:33

öğretmenlerözlük hakları bölümünde herseyibilen nicli bir arkadaşın açtığı başlık var,

bence onun başlığa uğra bu konumunu sor..

kanun,talimat,tebliğat bankası gibi kesin ve doğru cevap vereceğini tahmin ediyorum.

Ben bildiğimi söyleyem,hani parti üyesi isen bulunduğun yerdeki teşkilatına istifa dilekçesi verirsin üyeliğin iptal edilir.

Necmi Y
Yasaklı
16 Ağustos 2012 03:35

hangi partiye üye olduğuna bağlı

smtkrpnr
Aday Memur
16 Ağustos 2012 09:56

terör örgütü sempatizani olmayan bir partiye üye değilsen hiçbir sıkıntı çıkmaz,sıkıntı yapıyorsan noter onaylı istifa dilekçesini yargıtaya gönderiyorsun iki gün içinde üyeliğin bitiyor sistemden de kalkıyor,

smtkrpnr
Aday Memur
16 Ağustos 2012 09:59

terör örgütüne yakın olan bir partiye üye değilsen hiçbir sıkıntı çıkmaz,sıkıntı yapıyorsan noter onaylı istifa dilekçesini yargıtaya gönderiyorsun iki gün içinde üyeliğin bitiyor sistemden de kalkıyor,

cengizhan akgül
Aday Memur
16 Ağustos 2012 19:32

yok kardeşim Allahıma şükür onlara üye yapmamışlar akpye üyeymişim ama benim haberim yok yani benim partiyle falan işim olmaz bilgim olmadan nasıl üye yapıyorlar

smtkrpnr
Aday Memur
17 Ağustos 2012 10:47

partiden arkadaşın varsa birde tc kimlik numaranı biliyorsa o yapmıştır.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi