Editörler : E.Kayı Han
29 Ekim 2011 00:54

Yıl 1937, Atatürk çok hasta...

Yıl 1937, Atatürk çok hasta...

Doktorlar; Kutlamalara gitmeniz intihar olur diyor, ama O "hayır" diyor. "Halkın morali bozulur'' Kutlamalar olacak ve ben gideceğim....

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK , o gün törenlerde en öndeydi..

Bu kutlamaların vatan savunmasında şehit düşen askerlerimizi ,daim olarak hatırlama amaçlı oldugunu anlayamamış insanların ....

İşin birde şu boyutu var; Kimin ne oldugu iyice ortaya çıkıyor..

Aslında teşekkür etmeliyiz sn.başbakanımıza..Bize ne oldugunu sergilediği için..

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

Geldikleri Gibi
Müsteşar Yardımcısı
29 Ekim 2011 01:34

kimi kiminle karşılastırıyorsun kpssci hocam.....

cailIou
Kapalı
29 Ekim 2011 01:43

http://www.basbakanlik.gov.tr/genelge_pdf/1999/1999-0320-16250.pdf#page=1

29 Ekim 1999 da da 17 Ağustos depremi nedeniyle Kutlamalar iptal edilmişti

e.v.e.r.e.s.t
Yasaklı
29 Ekim 2011 01:47

calioo hımmmm uyku satin geldi sen hala yatmadın mı.... bak sana bayrak aldım yarın törende sallıcaksın.. atam biz burdayız diyeceksin.. 23 nisan dada seni kaymakamlık makamına oturtacam tamam mı?

cailIou
Kapalı
29 Ekim 2011 02:38

Atatürk çok hasta, bu söz içimi dağladı..hüzünlendim

UZAYYOLU
Kapalı
29 Ekim 2011 03:17

kpssci

kpssci2010-6
Müsteşar
29 Ekim 2011 04:24

sn.uzayyolu..sağ olunuz..

sn.caliou 1999'daki iptalde bence hatalıydı..o hükümet erken seçimle gitti..şimdi sn.başbakanımızdamı gitsi yani ?

Bugünlerde milli bir bütünleşmeye ihtiyaç duyuluyorken,türk milliyetçiliğini ırkçılık kabul edip ,buna göre ayar çekmek kendini türk hissedenleri üzmüştür..

Her tepkiye , tepki veriyorsunuz..

Türklüğü ,ırkçılık olarak algılamak "algı bozukluguna" dalalettir..

Kavramların açıklamalarını ehli kişilerden dinlemeli..Ezbere slogan atanların davranaşına göre türk milliyetçiliğini ;ırkçılıkla aynı yere koymak haksızlık..

UZAYYOLU
Kapalı
29 Ekim 2011 04:39

Atam hasta hasta gitmişti..Cidden tüylerim diken diken oldu.Anımsattığın için Atamızı çok teşekkür ediyorum kpssci.Söylemek istediklerimi söylemişsin zaten.Son yazdığında dahil,yazdıklarına katılıyorum ve sana sonuna kadar katılıyorum..

kpssci2010-6
Müsteşar
29 Ekim 2011 04:44

sn.uzayyolu..şunu demek istedim aslında bu arkadaşlara..

Dünyadaki diğer ırkçı akımlar,milletlerinden destek almadan ,diktatörler elinde sönümlendi..

Türk milliyetçiliği , bir zümrenin önerdiği bir akım olarak ortaya konuldu.Ve 1914'te anadoluda sadece türkler katledildi..Bu gerçek sonucu bu akım güçlendi..

Yani millet kendisi oluşturdu TÜRK milliyetçiliğini..

Bunu demek , türk ırkını diğer ırklardan üstün görmek anlamına gelmez..

Ayrıca şunu kabul edemiyorlar;

Bu millet ATATÜRK'e sadece ilkeleri ile değil,kalbi ilede bağlıdır..

usaturk
Yasaklı
29 Ekim 2011 07:49

dunyanin en saf milletiyiz bir vatan millet iki din dedinmi bu milleti kolayca uyutursun dunyada hickimsede yok bu saflik halbuki kose olanlar krallar gibi yasayanlar hep bu sayede bu saftiriklerin sirtinda yasar

ogretilenleri tekrarlamaktan bikmadinizmi azicik dusunun pasli tenekeyi calistirin bir hele gerisi gelecek

hugo-stiglitz
Yasaklı
29 Ekim 2011 07:59

cailIou

Atatürk dedelerini İzmir'de denize döktü diye mi bu kuyruk acın?

tb46100
Genel Müdür
29 Ekim 2011 08:05

Atatürk hasta yatağından kalkıp milletin coşkusuna ortak olmak istemiştir. Bu büyük bir fedakarlıktır aynı zamanda. Ama emin olun millet hastayken(depremle boğuşurken) illa kutlama yapacaklar diye tutturmamıştır.

maviufuklar
Aday Memur
30 Ağustos 2012 01:13

Çok büyük yanlış.

Hassas bir konuda bilgi kirliliğine en kötü örnek.

Bu yalanı ve yanlışı ilk kez kim yazdı ve paylaştı bilmiyorum.

Atatürk 22 Haziran 1937'de Yalova'da kendi isteğiyle Prof. Dr. Nihat Reşat Belger'e muayene oldu. Bu muayenede dikkate değer bir bulguya raslanmadı. Kaynaklarda 1937'de Atatürk'ün sağlığıyla ilgili başka haber yok. O yıl Atatürk cumhuriyetin 14. yıl kutlama törenlerine katıldı, gece de baloya.

Facebook?ta hiç sorgulanmadan paylaşılan bu saçmalığın yarın öbür gün bir lise öğrencisinin kompozisyonunda, kes/yapıştırcı yazarlardan birinin köşe yazısında, hatta bir kitapta Atatürk'ün vecizesi olarak karşımıza çıkmasından yana endişeliyim.

Kaynak: İskender Özsoy http://www.tgc.org.tr/yazi.asp?gid=6509

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi