Editörler : Lanet
01 Aralık 2010 00:06

Turkcell 3 aylık vınn tuzağı

Kullanmaya başlayalı 1 gün oldu 3960 mb kullanmadıgım miktar var sözde aylık 39 tl dışında para ödemeyecegimi söylemişlerdi ama yalanmış bizi kandırmışlar ve şimdiden güncel faturam 59,14 tl turkcell vınn hakkında önceden yazılan şikayetleri okusaydım kesinlikle almazdım yazılanlar dogruymuş arkadaşlar kesinlikle vınn almayın.

semercis
Daire Başkanı
01 Aralık 2010 13:51

Hocam ciddi mi söylüyor sunuz?. Bizimde evde Turkcell Çok iyi çekiyor. 2,5 megabit ile bağlanıyorum . bu kampanyadan yararlanmayı düşünüyordum.

resul ergören
Kapalı
01 Aralık 2010 23:07

bende de 4.65 megabitle bağlanıyorum ama bugünkü güncel fatura da 59,54 tl oldu hatta bazı forumlarda okudum 100, 200, 300 tl aylık fatura gelenler var hatta birisine 3000 tl ye yakın fatura gelmiş adam faturayı internette yayınlamış inanmayanlar için

resul ergören
Kapalı
02 Aralık 2010 14:34

turkcell e şikayette bulunmuştum Bana müşteri temsilcilerinin söylediği faturanız gelsin ondan sonra inceleme yaparız deniliyor. Fatura kesildikten sonra incelemenin ne faydası olacak? Turkcell gibi bir şirket kendi hazırladığı güncel faturanın detaylarını nasıl bilmez eğer bilmiyorsa güncel fatura neye göre hazırlanmış.

Şu anki Güncel Kullanım tutarı: 75,88 TL oldu gitgide de yükseliyor

Kullandıgım miktar: 255818.0 kb

Kalan miktar: 3938486.0 kb

ve turkcell in kendi sitesinde de şöyle yazıyor;

12 aylık kampanyalarda

"31,78 TL tutarındaki "Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi" sadece 1 defa 12 eşit taksitte (2,59 TL/ay) ilk aydan itibaren faturaya yansır. TGM Ruhsat (yıllık 12,26 TL) vergisi (sadece abone olunan ilk yıl ve 12 eşit taksitte alınır) ve TGM Kullanım (aylık 1,02 TL) vergileri de her ay faturaya yansır. Ayrıca kampanya sözleşmesinden doğan damga vergisi ilk faturanıza yansır.

3 aylık VINN kampanyasına katılan müşterilerimiz için bu vergiler için ayrıca bir ücret çıkmayacak toplam paket ücreti 39TL olacaktır. Damga vergisi ilk faturada 0,71TL olarak görülecektir. Fatura dönemi ile hat açılış tarihi aynı aya denk gelmediği durumlarda aboneye gönderilecek ilk faturada 1,02 TL?lik TGM ruhsat ve 1,02 TL?lik TGM kullanım vergileri 2 kez yansıyabilir. Bu durumda ilk faturaya 2,04 TL?lik ek bir tutar ilave edilecektir. 3 Aylık VINN kampanyası sadece 4GB internet paketi ile alınabilecektir."

Sizce;

3 aylık vınn abonesiyim

Damga vergisi ilk faturada 0,71TL

1,02 TL?lik TGM ruhsat

1,02 TL?lik TGM kullanım vergileri

dışında bi vergi vermeyeceksem ve kalan kullanım miktarı da 3938486.0 kb daha varsa bu 75,88 TL lik bu fatura nerden çıkıyor.

toranaga58
Şef
09 Aralık 2010 12:12

Arkadaşlar ben de türkcell vınn kullanıyorum ve gayet memnunum. İlk aldığım zamanlar benim de güncel faturam 79tl idi.Fakat fatura döneminde normal geliyor faturanız.yani 39 tl.Endişe etmenize gerek yok.Sistemde ilk fatura döneminde güncele bakmamanızı öneriyorlar.Çünkü ön ödemeli kampanyaya dahil olmuş oluyorsunuz.Saygılarımla.

axistron79
Aday Memur
09 Aralık 2010 12:42

1 yıl kadar vınn kullandım ve 2 ay önce cezasını kabullenerek iptal ettim.bazen haftalarca şebeke problemi nedeniyle hiç kullanamadığım oldu.müşteri hizmetlerini en az 200 defa aramışımdır hiçbir olumlu netice alamadım.kota çabuk doluyor,o kata ile ancak haber okuyabilirisiniz video film izlemeye kalkmayın diğer internetlere göre daha çabuk kotayı yiyiyor.fatura 39 hayal arkadaşlar.cezası 159 lira sonra pişman olmayın

alpermenet
Aday Memur
09 Aralık 2010 12:44

arkadaslar bendede vınn var ılk cıktıgında aldım daha 40 lıradan fazla odemedım sız guncele bakmayın o ole gosterıyor bende turkcelın sıtesınden bakıyorum onu bos verın olk gelen foturaya bakın foatura glsın hele bı ....

aaop
Kapalı
09 Aralık 2010 13:09

ben de vınnnn kullanıyorum. hızı çok iyi, değişik il ve ilçelerde denedim ve gayet hızlı, faturam normal, herşey bekediğim gibi. faturanızı bekleyim.

Remzi45
Şef
09 Aralık 2010 13:42

hem upload he download kotandan yiyor.

Bir görüntülü konuşmayı kaldıracak hızı yok email alımı gönderimini kaldıracak düzeyde tasarlanmış birşey vın 39 min gelecek tutar.Kota illaki aşılırsa 300 de gelir 1300 de akıl işi deil al 45 e sınırsız evden gir

sosyalgüvenlik
Aday Memur
09 Aralık 2010 14:36

arkadaşlar ben vınn ı satın aldım kontör lü kullanıyorum limitte belli oluyor memnunum

Reyhan Ciftci
Aday Memur
09 Aralık 2010 15:06

Arkadaşlar ben Ağustos 2009 da TTnete kızıp almıştım vınn'ı.

T.cell kampanyasına göre ilk 3 ay 19 TL sonrada 39 TL fatura gelecek diye bir de 24 aylık taahhütlü aldım. ilk 3 ay faturalar (yuvarlak) 46-44-44 ve sonraki aylarda 45 gelmeye devam etti 2 aydır 40 geliyor. Anlayacağınız bizi soymak için birbirleriyle yarışıp kampanyalar düzenliyorlar. Hepsi aynı. Elbette hizmetin karşılığı olmalı. Ama soygunun-hırsızlığın bu kadarıda fazla. Bunu yapanlar kimse bu paralar zehir-zıkkım olsun onlara, başka bir şey demem. Oruç Odabaş

exclamation
Daire Başkanı
09 Aralık 2010 15:31

İnternette bnm de fatura tutarım öyle görünüyordu müş. hiz. aradım toplam vergilerin dağıtılmamış hali siz ona takılmasın dedi. 40 küsür lira fatura geldi bana. Damga vergisi bilmm ne.

Yani ordaki güncel tutara aldanmayın derim. Tabi kotayı aşarsanız durum farklı :S

m.aydın
Şef
09 Aralık 2010 17:08

24 Kasımda ttneti kapatıp aldım.Şu an güncel faturam 85 lira olarak görünüyor.:)

Kota olayı ttnete göre farklı çünkü vınnda upload kotadan yiyor.Bu yüzden alacaklar kullanımlarını iyi bilsinler.

Alıp her yere götürmek adına çok memnunum.

suphi55
Aday Memur
09 Aralık 2010 17:19

fatura en fazla 99 tl gelmeli arkadaşlar ne kadar kullanırsanız kullanın en fazla 99 tl turkcellin sitesinde öyle yazıyor.

e1r2d3e4m5
Daire Başkanı
09 Aralık 2010 18:02

arkadaşlar ben de 2 yıla yakın turkcell vınn kullanıyorum. ben de faturalardan şikayetçiyim. normalde turkcelin kendi programındaki istatistik bölümündeki kullanımla turkcelldeki kullanım hiç tutmuyor. ben bir keresinde 2 gb kullandım turkcell diyor ki kota doldu. sonraki fatura dönemlerinde de aynı şey tekrarladı. bazen 3 gb olunca kota doldu bazen 2 ama hiç 4 gb kullanamadım. hakkımı helal mi ediyorum tabii ki hayır. ama onların bunu önemsediği yok. şimdi 2 aydır kotayı geçtiğim halde 40 lira geliyor fatura. herhalde 2 yıl dolmaya yakın ya o yüzden kotayı geçince para almamaya başladılar. ben bu cep telefonu şirketleri kadar çakal şirket görmedim.

Vtec Levent
Aday Memur
09 Aralık 2010 18:11

arkadaşlar merhaba bende yeni bir turkcell vınn kullanıcısıyım.. bana da daha alalı 10 gün olmadan 40 TL lik fatura yansıttılar... hoşgeldin faturası mı anlayamadım; ama gelecek olan ikinci faturamı şimdiden merak etmeye başladım. bir de netteki turkcell hakkındaki olumsuz yorumları görünce(gerçi olumlu pek yoruma rastlamadım) daha da endişelendim şimdiden.. adamlar satarken herşey dahil sadece 39 TL diye söylüyorlar fakat işin gerçeği öyle olmuyor galiba... ''turkcell'' insanları göz göre göre kandırıyor arkadaşlar... bence de hiç kimse almasın bu ''Vınn'' denilen para soyguncusunu... bence aklı olan TTnet in 49 TL ye olan sınırsız paketini alır; Vay kotam bugün ne kadar eksildi ne kadar daha kotam kaldı diye düşünmekten ve endişelenmekten kurtulmuş olur hem de sürpriz faturalardan...

ben de malesef şimdiki aklım ve ev telefonu aboneliğim olmuş olsaydı kesinlikle bu soyguncuların ''VINN'' denilen zımbırtısını almazdım... arkadaşlar bence turkcell den faturalı hiçbir şey almayın, tavsiye etmiyorum... insanları soyuyorlar... uzun lafın kısası ''turkcell vınn'' ı kesinlikle almayın... saygılar.

09 Aralık 2010 18:14

ben böyle yalancı düzenbaz bir turkcell görmedim. bende vıın aldım aylık 19 tl dedi ilk ay 29 şimdi ise hep 25 tl geliyor iptal edecem 240 milyon fatura çıkarıyor. kesinlikle almayın derim.

murat&bozkurt
Aday Memur
09 Aralık 2010 20:28

slm arkadaşlar bende turkcell vınn kullanıyorum ilk ay bana da 19tl yerine 29 tl geldi şimdi ise 42 tl den aşağı gelmiyo gittiğin yere götürmesi güzel ama normal internete göre çok pahalı...

nonamen2
Aday Memur
09 Aralık 2010 20:30

çırpınışlarıma bakar mısınız? utanmadan bi de oraya çözüldü diyolar! hala beklemedeyim huzura ereceğim günü, psikolojimi bozdu bu illet..

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/711470/g/TURKCELL+Vinn+Aboneligi+Iptali!

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/721640/g/TURKCELL+Vinn+Aboneligim+Iptal+Edilsin!

azizmir35
Aday Memur
09 Aralık 2010 20:55

ben 2 aydır kullanıyorum 3 aylık bebkten aldım:) şimdilik hiç sorun yaşamadım faturada 40 geliyor şimdilik bi sorun yok inşallah ta olmaz....

sadegul_0908
Aday Memur
09 Aralık 2010 22:07

ben de yaklaşık 4 aydır turkcell vınn kullanıyorum ama şu ana kadar faturam bana turkcell yetkili bayiisinin söylediğinden fazla gelmedi.kotayı aşmadığınız sürece abartı bir fatura gelmiyo.

Toplam 150 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi