Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
13 Haziran 2008 08:34

"Allah?ın arkadaşlarını arıyorum" Evlenmek için demek islamda cazimidir

Uluslararası ?İslami Çöpçatan" sitesine Türk kullanıcıların bıraktıkları mesajlar dikkat çekiyor. Türbanlı kadınların saç renklerini belirttiği sitede bazı Türkler ?Sakallı ve İslami kıyafetler giyen biriyle evlenmek istiyorum" derken Türbanlı bazı öğretmenler de peçeyle poz veriyor

LONDRA - Uluslararası ?İslami Çöpçatan" sitesine Türk kullanıcıların bıraktıkları mesajlar dikkat çekiyor. Türbanlı kadınların saç renklerini belirttiği sitede bazı Türkler ?Sakallı ve İslami kıyafetler giyen biriyle evlenmek istiyorum" derken Türbanlı bazı öğretmenler peçeyle poz veriyor.

?Uluslararası İslami Evlilik Sitesi" sloganlı internet sitesi muslima.com?da Türkiye?den de çok sayıda kişi ?Müslüman eş" arıyor. Sitede Türk birbirinden ilginç mesajlar bırakıyor. Bursa?da Ç. İsimli bir Türk, evlenmek istediği erkeği ?Allah?ın arkadaşlarını arıyorum" şeklinde tanımlarken, İstanbul?dan S. İsimli bir başka Türk, İtalyanca konuşabildiğini ve ?evli erkek istemediğini" belirtiyor.

E. isimli bir başka kadın kullanıcı, Hanefi mezhebinden bir erkek aradığını ve kendisiyle evlenmek isteyen kişinin insan ve kadın haklarına saygı duyması gerektiğini vurguluyor, evleneceği kişinin kadın-erkek eşitliğine inanması gerektiğini ifade ediyor.

İstanbul?dan F. İsimli bir başka Türk de sadece Dubai?den olanların kendisine ulaşmasını istiyor.

İnternet sitesinde sadece Türkler değil Türkiye?de yaşayan yabancılar da Türk Müslüman eş arıyor. Ağrı?da yaşayan ve Ermeni kökenli olduğunu belirten bir kullanıcı aradığı şeyi ?kara kaş kara göz" olarak tanımlarken, Ankara?da yaşayan J. İsimli bir başka kullanıcı da ?5 vakit namaz kılarım, Allah?ın emirlerine uyan birini arıyorum" diyor.

Sitede Türkiye?den bazı kullanıcılar aradıkları kişi için ?fark etmez eli yüzü düzgün olsun yeter" derken, bazı Türk kadınların aradıkları kişinin yaş aralığı için 18-80 diyor.

Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinden kullanıcıların olduğu internet sitesinde, Türk erkeklerin genelde Türkçe, Türk kadınların ise genelde İngilizce yazması dikkat çekiyor. (anka)

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 08:36

:)))

bilemem

forumdaki arkadaşlar bilir

*kitty***
Kapalı
13 Haziran 2008 08:47

müslim chat

ilginç:((

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 08:50

bu bizim gülüzar dır :))

E. isimli bir başka kadın kullanıcı, Hanefi mezhebinden bir erkek aradığını ve kendisiyle evlenmek isteyen kişinin insan ve kadın haklarına saygı duyması gerektiğini vurguluyor, evleneceği kişinin kadın-erkek eşitliğine inanması gerektiğini ifade ediyor.

13 Haziran 2008 08:52

"Allah'ın arkadaşını arıyorum"

**

İnancı ne yönde kullandığı belli işte, dikkat çekebilmek için Allah adını zikreden biri müslüman mı olur(?)

Bunlar neden bu kadar fazla ki :)

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 08:57

bu pro 06 dır :))

Ankara?da yaşayan J. İsimli bir başka kullanıcı da ?5 vakit namaz kılarım, Allah?ın emirlerine uyan birini arıyorum" diyor.

*kitty***
Kapalı
13 Haziran 2008 09:00

sohbet odalarında kendilerine zevce arayan müsslim erkekler..

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 09:02

?Uluslararası İslami Evlilik Sitesi"

imiş adı

töbe töbe

bu kadarda olmaz yani

resim çekmek

çizmet yasakken bunlar neler yapıyor

*kitty***
Kapalı
13 Haziran 2008 09:04

bu mümin insanlar çağa ayak uydurma konusunda herşeyi aşmış canım..abileri ablaları vasıtasıyla sorunlarına çözüm bulamayan gençler bu chat odalarında sorularına yanıt arıyorlar demekki

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 09:18

buldum gecen bir başlık vardı forumda

daha doğrusu bana biri

allahın arkadaşı ile ilgili birşey dedi

bu o arkadaş kesin

bulacam oniiiii

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 09:31

hani suçlular bir yere saklanır ya

bizim islamcılarda saklanıyor sanırım

kesin ekrem aygün ve hukuk 367 'un

yazılarıdır yukardakiler :)))

hep islamcıları kalamak için yapmışlar

sabaha iyi başladık

bunlar sayesinde

sağolun ya

*kitty***
Kapalı
13 Haziran 2008 09:39

sari cicek: ay kiz, n'aber? gecen gun gordum seni, yeni turban'in cok yakismis, nerden aldin?

huri bebek: cok sagol, bizim kevser giyim'den aldiydim, indirimli.

sari cicek: hafta sonu beraber gidelim, bi de bana bir seyler bakalim.

huri bebek: olur, zaten yeni bir namazlik alicaktim benim peder beye, onu da aradan cikaririz :-)

sari cicek: pedeer bey! lol. baban gormesin online oldugunu, kizmasin sakin?

huri bebek: yoo, salonda oturuyorlar annemle. bir kac ilahi mp3'si indiricem dedim, "aferim kizima" dedi.

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 09:43

baktı buradaki islamcılardan iş yok

yahut bizimkisi binbir gece filminden etkilenmiş

İstanbul?dan F. İsimli bir başka Türk de sadece Dubai?den olanların kendisine ulaşmasını istiyor.

S2323S
Memur
13 Haziran 2008 09:45

NEDEN AÇIKÇA BİZ İSLAM DÜŞMANIYIZ DEMİYOR SUNUZ?

meliss:)
Aday Memur
13 Haziran 2008 09:49

kitty,

amacın ne senin?

ne demek istediğini açıkça söylesene.

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 09:51

ne alaka

halla halla sizde hüsnü kuruntu yapmayın

sadece islamda bu yasak diye biliyoz

belki yanlış fetvayı okuduk sizde düzeltin

bir şey olur

Aday Memur
13 Haziran 2008 09:56

bu ne kıt zekadır allahım..

her koyun kendi bacağından asılır.bu genellemeler çok saçma ve komik.

_Akabe_
Memur
13 Haziran 2008 09:57

onu genelleme bunu genelleme,genelleyen yok burda orda olan olaylardan bahsediliyor.

*zenci*
Kapalı
13 Haziran 2008 09:57

sende o zaman komik olan yanında bak olaya

değilmi ya

ne kendini geriyorsun

Aday Memur
13 Haziran 2008 10:02

"sohbet odalarında kendilerine zevce arayan müsslim erkekler.."

kitty

"bu mümin insanlar çağa ayak uydurma konusunda herşeyi aşmış canım..abileri ablaları vasıtasıyla sorunlarına çözüm bulamayan gençler bu chat odalarında sorularına yanıt arıyorlar demekki"

kitty

--

bunlar genelleme değilde ne?

*kitty***
Kapalı
13 Haziran 2008 10:06

melisss= özge

bugün cuma hani sen başlık açmıştın hayırlı cumalar diye

oraya yaz canım

burda birilerini kışkırtmaya çalışıyorsun anlamıyorum ne zevk alıyo bu bayanlar bana küfredilince..

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi