Editörler : Pangaea
«173017311732173317341735173617371738173917401741»

satih
Aday Memur
01 Ekim 2015 15:32

26 ekimde kadroları gayriresmi acıklayacaklarmış.. gthb 500 olur mu ki

persie20
Aday Memur
01 Ekim 2015 15:36

2015 yılı toplamı o kadar zaten 0 çeker bence açıktan alımla doldurdular kalanları

satih, 9 yıl önce

26 ekimde kadroları gayriresmi acıklayacaklarmış.. gthb 500 olur mu ki

gmuhends
Aday Memur
01 Ekim 2015 16:17

Sağlık bakanlığının yaptığı gibi bir sözleşmeli alım dışında bir şey bizi kurtarmaz.Toplam 500 kadro verilmişti GTHB'ye zaten ondan da kalsa kalsa ufak bir rakam kalmıştır ya da geçen seneki gibi 0

satih
Aday Memur
01 Ekim 2015 16:25

2012 kpss puanıyla 360 kadar gıda müh alınmıştı..2014 puanıyla sayı hala 34

persie20
Aday Memur
01 Ekim 2015 16:51

sözleşmeliden başka çare yok. o da olmayacak gibi bakanlığa verilen kadronun %10 u gm veriliyor. bu şartlarda atanmamız çok zor

gmuhends, 9 yıl önce

Sağlık bakanlığının yaptığı gibi bir sözleşmeli alım dışında bir şey bizi kurtarmaz.Toplam 500 kadro verilmişti GTHB'ye zaten ondan da kalsa kalsa ufak bir rakam kalmıştır ya da geçen seneki gibi 0

gmuhends
Aday Memur
01 Ekim 2015 17:07

Sorma sıralamalar açıklandığında bunun yarısında bile atanırım ki seçim var falan neler düşünüyorduk ne bulduk :(

satih, 9 yıl önce

2012 kpss puanıyla 360 kadar gıda müh alınmıştı..2014 puanıyla sayı hala 34

gmuhends
Aday Memur
01 Ekim 2015 17:10

Aslında 2013/1 güzel alım olmuştu sonraki 2014/1 alımında genel sayı az olsa da branş bazında iyiydik şu son 2015/1'de branş bazında mahvettiler targel bitti şehirlerde denetim için artık en fazla gıda mühendisi alacağız söylemi çöktü.

persie20, 9 yıl önce

sözleşmeliden başka çare yok. o da olmayacak gibi bakanlığa verilen kadronun %10 u gm veriliyor. bu şartlarda atanmamız çok zor

persie20
Aday Memur
01 Ekim 2015 17:59

bakanlığa alınan toplam personelin %10 u nu alıyorlar. onlar targelle alınırken gm ler kadrolu alındı.

gmuhends, 9 yıl önce

Aslında 2013/1 güzel alım olmuştu sonraki 2014/1 alımında genel sayı az olsa da branş bazında iyiydik şu son 2015/1'de branş bazında mahvettiler targel bitti şehirlerde denetim için artık en fazla gıda mühendisi alacağız söylemi çöktü.

gmuhends
Aday Memur
01 Ekim 2015 18:05

Orası öyledir zaten dediğim gibi bizi sözleşmeli alım kurtarır. Böyle bir alım için de bir emare yok Allah gmlerinin yardımcısı olsun ne diyim

persie20, 9 yıl önce

bakanlığa alınan toplam personelin %10 u nu alıyorlar. onlar targelle alınırken gm ler kadrolu alındı.

persie20
Aday Memur
01 Ekim 2015 19:24

amin ya 4001 ya özel kaldı geriye

gmuhends, 9 yıl önce

Orası öyledir zaten dediğim gibi bizi sözleşmeli alım kurtarır. Böyle bir alım için de bir emare yok Allah gmlerinin yardımcısı olsun ne diyim

c.koybasi
Aday Memur
01 Ekim 2015 21:34

geçen hafta 4001 düşünen var mı kasımda diye yazmıştım buraya, bir arkadaş azarlamıştı beni mücadele etmiyosunuz ruhsuzsunuz diye, herkes böyle düşüncelerini yazsa iyi olucak aslında,bunun ruhsuzlukla alakalı olmadığını, insanların yorulduğunu, güvenceli bir işe girmek istediğini anlayamıyorlar sanırım, biz de mühendis olarak atanmak istiyoruz fakat sesimizi duyuramıyoruz.

persie20, 9 yıl önce

amin ya 4001 ya özel kaldı geriye

moncada
Aday Memur
01 Ekim 2015 22:29

Herkes düsünüyodur ama dillendiremiyodur 4 sene oku üstüne 90 puan al gel düz memurluk yap müdürüm müdürüm diye gez sonra

persie20
Aday Memur
01 Ekim 2015 22:32

özel düşünmeyen 4001 yazsın, hiç değilse yapacağınız iş bellidir.

sourapple
Şef
02 Ekim 2015 11:31

Özelde olmaktansa Devlette olmak çok daha iyidir. Bende devlette memurum . Maaşımda 2800 civarı .Özel de olsam ancak bu parayı verirlerdi ve gecem gündüzüm belli olmazdı.

Bana diyetissyenlikde geliyordu. Ama gıda Mühendisinin önü açıktı risk aldık ülkemizde. Buda baya riskliydfi şimdi sonuçlarına katlanıyoruz.

persie20
Aday Memur
02 Ekim 2015 11:34

hangi kurumdasınız ???

sourapple, 9 yıl önce

Özelde olmaktansa Devlette olmak çok daha iyidir. Bende devlette memurum . Maaşımda 2800 civarı .Özel de olsam ancak bu parayı verirlerdi ve gecem gündüzüm belli olmazdı.

Bana diyetissyenlikde geliyordu. Ama gıda Mühendisinin önü açıktı risk aldık ülkemizde. Buda baya riskliydfi şimdi sonuçlarına katlanıyoruz.

gmuhends
Aday Memur
02 Ekim 2015 12:05

Burada gelişmeleri konuşuruz ancak bu mücadele etmeye ses duyurmaya engel değil.Facebook'ta gıda mühendisleri etkinlik grubu var.3000 küsür üyesi var ama paylaşılan etkinliklere katılım olmuyor.Şu an için görünenle ilgili düşüncelerimi yazdım ama yine de her gün akim'e bimer'e yazıyorum.Herkesin de böyle yapması lazım.Biz elimizden geldiğince sesimizi duyurmaya bakalım.Bundan sonra yine bir şey çıkmazsa bu taleplere kulaklarını tıkayanlar utansın ve cevabını sandıkta alsın.

c.koybasi, 9 yıl önce

geçen hafta 4001 düşünen var mı kasımda diye yazmıştım buraya, bir arkadaş azarlamıştı beni mücadele etmiyosunuz ruhsuzsunuz diye, herkes böyle düşüncelerini yazsa iyi olucak aslında,bunun ruhsuzlukla alakalı olmadığını, insanların yorulduğunu, güvenceli bir işe girmek istediğini anlayamıyorlar sanırım, biz de mühendis olarak atanmak istiyoruz fakat sesimizi duyuramıyoruz.

denizode
Aday Memur
02 Ekim 2015 12:18

Merhaba Arkadaşlar,

Hepimizin için stresli ve zor bir dönemden geçiyoruz. Hepimizin elinde iyi puanlar var ve bir de ülke gerçekleri var ben merak eden arkadaşlara cevaben yazıyorum puanım 89 sıralamam branş bazında 107 ve eğer bir ışık göremez isem ilk 4001 de-mühendis kadrosu açılmazsa- gitmeyi düşünüyorum.

Ancak demek istediğim bazı şeyler var, bir facebook hesabım yok, aktivite haberlerini sağ olsunlar burada tanıştığım bazı arkadaşlardan alıyorum ve twitterdan katılmaya çalışıyorum. Orada neler konuşuluyor bilmiyorum bu sebeple öncelikle tekrar gibi olacaksa özür diliyorum. Fakat özellikle birkaç arkadaş dışında gerçekten çok yalnız kaldık arkadaşlar. Eskiden bir gıda mühendisi haberi olunca 170-180 RT ler alırdı. Onlarca insan teşekkür yazardı şimdi en fazla 10 kişi kaldık. Hepimiz çok yorulduk, bıktık ama ricam RT yapmak, tweet atmak ilgili olmak çok zor değil. Öğretmenler her hafta TT listesinde her haberin altında ağlıyor, her kesime atanalım baskısı yapıyor, Bunu demek istemiyorum ama bu anlamda ziraat mühendisi arkadaşlardan bile bize destek meslektaşlarımızdan maalesef çok daha fazla; burada birbirimize kızacağımıza şu son birkaç ayı iyi değerlendirelim. Kızmak isteyen, aynı teraneler diyenler, boş çaba diyenler de çıkıyor belki kendi yanlarında haklılardır fakat bu anlamda olumsuz bir katkı yapmaktansa bir şey dememek daha kolay diye düşünüyorum.

Beni denizodenizo twitter kullanıcı adıyla twitterda bulabiliriniz. Bizimle aynı fikirde olan ve ordan da bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlarla konuşuruz. Destek verirseniz seviniriz, vermezseniz de hepimize kolay gelsin arkdaşlar :) sevgiler..

akgıda
Aday Memur
02 Ekim 2015 13:24

2012 kpss den sonra çok güzel bir birlik vardı hatta mehdi eker defalarca en çok gıdacı alacağım diye defalarca söylemek zorunda kaldı televizyonlarda. Ki haziranda yaklaşık 500 kişilik kadronun yarısı gıdaya verildi. Baskı olmayınca bu sayı haziranda 30 kişiye düştü. Bunun nedeni tamamen bizim pasif olmamız. O zaman o arkadaşlar çabalamasaydı yine o kadar alım olmazdı. Sözleşmeli veya kadrolu alımlar için en azından yetkililerden bir haber alabilmek için etkinliklere katılmak ve görüşmeler ayarlamak şart. Özellikle iktidara ulaşmamız çok önemli. Yoksa ilk 100 e bile atanmak hayal..

c.koybasi
Aday Memur
02 Ekim 2015 13:24

evet en başından beri etkinliklere katılmaya çalışıyorum dediğiniz grupta da varım, bu sabah da bimere yazdım ben de elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum, inşallah burada yazan arkadaşlar da katılıyordur bu etkinliklere, fakat haziran atamasında yine en az kadro bizlere geldi bu yüzden umutsuzluğa kapılmamak elde değil

gmuhends, 9 yıl önce

Burada gelişmeleri konuşuruz ancak bu mücadele etmeye ses duyurmaya engel değil.Facebook'ta gıda mühendisleri etkinlik grubu var.3000 küsür üyesi var ama paylaşılan etkinliklere katılım olmuyor.Şu an için görünenle ilgili düşüncelerimi yazdım ama yine de her gün akim'e bimer'e yazıyorum.Herkesin de böyle yapması lazım.Biz elimizden geldiğince sesimizi duyurmaya bakalım.Bundan sonra yine bir şey çıkmazsa bu taleplere kulaklarını tıkayanlar utansın ve cevabını sandıkta alsın.

c.koybasi
Aday Memur
02 Ekim 2015 13:33

kurumlardan talep toplama devam ediyor, twitter yeterli olmadı daha ne yapabiliriz bir fikriniz varmı, hükümete yakın birileri sesimiz olabilir mi, elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz böyle

akgıda, 9 yıl önce

2012 kpss den sonra çok güzel bir birlik vardı hatta mehdi eker defalarca en çok gıdacı alacağım diye defalarca söylemek zorunda kaldı televizyonlarda. Ki haziranda yaklaşık 500 kişilik kadronun yarısı gıdaya verildi. Baskı olmayınca bu sayı haziranda 30 kişiye düştü. Bunun nedeni tamamen bizim pasif olmamız. O zaman o arkadaşlar çabalamasaydı yine o kadar alım olmazdı. Sözleşmeli veya kadrolu alımlar için en azından yetkililerden bir haber alabilmek için etkinliklere katılmak ve görüşmeler ayarlamak şart. Özellikle iktidara ulaşmamız çok önemli. Yoksa ilk 100 e bile atanmak hayal..

Toplam 39314 mesaj
«173017311732173317341735173617371738173917401741»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi