Editörler : F16 Gökçen
26 Ağustos 2011 00:48

Lisans mezunu olacak biri KPSS'ye önlisans olarak girebilir mi?

arkadaşlar ben 2 yıllık bilgisayar teknolojileri mezunuyum şimdide aöf işletme bölümünden mezun olucam ve kpss ye girmek istiyorum önlisans olarak kpss başvurabilirmiyim?

Ayaz_99
Memur
26 Ağustos 2011 21:23

bana göre lisans kpssye girersen bidaha önlisans kpssye giremiyorsun. .ama lisans mezunu olduğun halde lisans kpssye girmediğin takdirde hep önlisans kpss ye girebilirsin. .bu konu biraz karışık. .

EskiBirii
Memur
27 Ağustos 2011 17:12

devran arkadaş aynı araştırmaları bende yaptım aöf den mezun oldugun an bidaha önlisanstan giremiyosun bilgin olsun. lisanstan girmek zorundasın kesin ve net bilgidir..

Faruk89
Aday Memur
27 Ağustos 2011 23:41

bildiğim kadarıyla lisanstan girmen gerekiyor.

Ayaz_99
Memur
28 Ağustos 2011 20:47

eskibiri ,atandığı kurum nerden bilecek lisans mezunu olduğunu. .araştırma yapıyolar mı?. .hem lisans kpssye girmemiş önlisans kapss ye girmişse bence sorun olmaz. .ama önlisans olarak atandıktan sonra lisans diplomasını kuruma götürmeyecek maaşımı arttırın diye. .

vicentes
Aday Memur
29 Ağustos 2011 03:16

giremez

vicentes
Aday Memur
30 Ağustos 2011 18:04

Lisans mezunları lise mezunu olarak sınava girebilir mi?

Üniversite mezunları lise mezunu olarak KPSS'ye giremez. Eğer girer ve yerleşirse ve bu durum tesbit edilirse memurluktan atılmaya kadar sonuç doğurabilir.

Üniversitede henüz okulu tam bitmemişse yani mezun durumunda değilse lise mezunu olarak girebilir.

buna önlisans tabi ise girersin

blomberg46
Yasaklı
30 Ağustos 2011 23:47

GİREMEZ.

Ben Örgün Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Tek ders bıraktım. Çünkü bitirirsem ayvayı yiyorum :)) Şimdiki hedefim açıköğretim 2 yıllık bir bölüm yazıp 2012 Kpss'ye önlisans olarak girip avantaj sağlayıp atandıktan sonra Edebiyatta tek dersimi vermek. 4 yıllık bir okul okuyan birisi ne yaparsa yapsın sınava bir daha önlisans giremiyor.

31 Ağustos 2011 16:27

olmadığın için girebilirsin hatta mezun olma okulu uzat o puanınla atan sonra okulunu bitir kurumlar arası yap :D ama mezun olduğun an 2 yıllık okudun okulunu unut.

nivsiti
Aday Memur
23 Eylül 2011 14:26

arkadaşlar önlisans okuyup bitiremeyen birisi bir defa önlisians olarak kpss ye girse ve daha sonra da bitiremediği için lise mezunu olarak kpss ye girebilir mi. acil olarak cevap lazım... bilgisi olan..

nisanyilmaz
Kapalı
26 Eylül 2011 19:57

umarım cevap işinize yarar.

aynı soruyu ben de 3.sınıftayken sormu ve araştırmıştım bayağı.

en sn bürya gidip yüzyüze sordum emin olma için ve giremeyeceğim söylendi.ben de lise mezunu olarak girmiştim hatta.

şöyle düşünün lise 4 yıllıktır değil mi?2 yıl okuyup bırakınca ne mezunu olunuyor,hiçbirşey.eğer lisans olarak kaydınız yapıldıysa siz2 yıl okuyup önlisas mezunu olamazsınız,denmişti bana.gayet mantıklı gelmişti.

siz de büroyu arayıp sorun,öyle denecektir.

EMRAHPAŞA
Müsteşar
26 Eylül 2011 22:58

KESİN CEVAP.

EGER SINAVA SON BASVURU TARİHİNDE LİSANS MEZUNU DEĞİL İSEN;

LİSE MEZUNUYSAN LİSE ÖNLİSANS MEZUNUYSAN ÖNLİSANS OLARAK GİREBİLİRSİN. ANCAK SON BASVURU İTİBARİYLE LİSANS MEZUNUYSAN^YADA ÖNLİSANS ^^BURDA ÖNEMLİ OLAN ÜST ÖGRENİMDİR^^ HAB

NGİSİNİ EN SON BİTİRDİ İSEN ONDAN GİRMEK ZORUNDASIN.

öRNEĞİN; lisans 3. sınıfsın ve kpss ye gireceksin yada 4. sınıfsın hiç problem değil ve okul devam ediyor sen en son lise emzunuysan lise olarak girersin ve okul biter liswe mezunu olarak atanırsın ve diplomanda 4 yıllık gider pasa pasa işletirsin ve mmasını 4 yıllık olarak alırsın.

BURADA EN ÖNMLİ NOKTA: ^^SINAVA SON BASVURU TARİHİNDE LİSANS MEZUNU OLUP OLMADIGINDIR^^ MEZUNDAN LİSANSTAN GİRECEKSİN, DEĞİLSEN LİSE YADA ÖNLİSASN BİTİRDİĞİ İSEN ÖNLİSANSTAN.

resul_71
Aday Memur
23 Mart 2012 03:47

arkadaşlar ben önlisans mezunuyum kpss sınavından ve başvurusundan çok önce mezun oldum ve sınava ortaöğretim girdim ve girdikten sonra dgs ile yerleştim şuan lisans 3. sınıftayım benim kpss ortaöğretim 2010 sınavım iptalmi ben yerleşemezmiyim 80 almıştım ?

23 Mart 2012 10:35

giremez

pretty princess
Aday Memur
23 Mart 2012 11:25

önlisanstan sınava girip, sonradan lisans mezunu olursak, bir dahaki lisanstan kpss yapılıncaya kadar önlisanstan başvuru yapabiliyoruz sorun olmaz değil mi?

23 Mart 2012 13:07

LİSANS DİPLOMASINI ALMAMAK KAYDIYLA GEÇERLİ OLUR. DİPLOMAYI ALIRSAN HAKKIN BİTER.

pretty princess
Aday Memur
23 Mart 2012 13:47

anladım teşekkürler

pasificici
Daire Başkanı
23 Mart 2012 15:03

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

ben aöf 3. sınıftayım. seney 4. sınıfta lisans düzeyinde kpss b kadroları için sınava girsem tercih yapabilir miyim?

yoksa 2014'ü mü bekleyeceğiz

Ylmz33
Şube Müdürü
28 Mart 2012 11:16

Mezun olduğun yıl önlisanstan girebilirsin. Ama bir sonraki yıl giremezsin.

Mesela memurlar.net'te duyuru yapıldı 2012 için. Nisan ayından önce lisans mezunu olanlar lisans seviyesinde girmek zorundadır, nisan ayından sonra lisans mezunu olacak kişiler ise önlisans girme hakkına sahiptir diye...

erzaa
Aday Memur
18 Mayıs 2012 14:14

aöf işletme okudum ama 4.sınıfın ikinci dönem harcını yatırmadım için lisans diplomasını alamadım henüz sizce kpss lise mezunu sınavına girebilirmiyim.

mustea66
Şube Müdürü
18 Mayıs 2012 15:10

kim diyor giremez diye.Daha doğrusu giremez diyenlerin dayanakları nelerdir? Bencesi yok bu işin varsa bilgi ve belge konuşalım ösym sitesine girip bakmak çok zor değil(http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59846/h/2012kpsslisanskilavuz-942012.pdf ) burada 4. sayfa da 1.4 maddede açıkca söylemiş 18 Nisan 2012 (yanlış hatırlamıyorsam bu tarihte başvurunun son günü)den önce mezun olanlar yada olabilecek durumdakiler diyor ( bildiğim kadarıyla okullar haziran en erken mayısta kapanıyor,) yani mezun olmak gerekir diyor eğer o tarihte mezun olamayanlar isterlerse önlisanstan girerler diyor. LÜTFEN KONUYLA ALAKALI TAM BİLGİNİZ YOKSA İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYELİM.Benimde yoktu açtım ösymnin sayfasını öğrendim. Neyse girebilecek durumda olan arkadaşlara şimdiden başarılar.Erza senin iş biraz karışık sadece diploma kısmıyla alakalı net bir şey senin diploman hazır zaten sadece harcını yatırmadığın için fiziki olarak eline alamıyorsun.Buna göre yorum getirmeni tavsiye ederim.

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi