Editörler : F16 Gökçen
27 Temmuz 2007 21:22

Halk Bankası Maaşlar Hakkında?

bu soru biraz erken ama yinede bilmek gerek.arkadaşlar halk bankasının maaşları konusunda bir bilginiz varmı düşük olduğu konusunda yazılanlar var.

550- 600 ytl arası maaş içinde yemekte dahil.

ruyamgun
Şef
27 Temmuz 2007 21:24

ayrıca halk bankasının lojmanlarıda var.yeni başlayan birini lojmana yerleştirirlermi

ay-caramba
Memur
27 Temmuz 2007 21:27

Uzmanlık maaşıysa dediğin mümkün değil. En az 1200'dür.

Çaylaklar için lojmana sıra gelmesi biraz zor.

coollector
Kapalı
27 Temmuz 2007 21:34

maaşlar çok yüksek değil, önceki başlıklarda ziraatle kıyaslama yapmışlar, ziraatle aynısı alırlar gibi şeyler vardı. tabi halkbank halka arz edildikten sonra maaşlar değişti, ziraatle bir benzerliği kalmadı. özel bankalar içinde gişe için en yüksek maaşı TED verir ki o da 800 civarı. halkbankası için ise 700 gibi bi maaş verirler, uzman yardımcıları ise en fazla 1100 alırlar.

işlt11
Aday Memur
27 Temmuz 2007 21:39

arkadaşlar servis görevlisinde maaşlar bu kadar az mı gerçekten

27 Temmuz 2007 22:10

arkadaslar maaş hakkında bir bilgim yok ama bugün yaşadığım şehirde bulunan şubelerden birinde müdür yardımcısıyla görüştüm.ben bankacılıktan çok uzak bir bölümden mezun olduğum için asg(operasyon)deki çalışanların görevleriyle ilgili bilgi almaya çalıştım. adam operasyon pozisyonundaki insanların gişede belirli bir dönem geçirdiklerini daha sonra alınan eğitimler ve açılan sınavlar sonucunda kredi,mevduat işlemleri,hazine,dış operasyonlar tarzı bölümlere çalışanların yönlendirildiğini söyledi.maaş başlangiçta çok azdır dedi.miktarı hakkında açıklama yapmaya yanaşmadı.sanırım çoğumuzun bu maaş konusunu çok takdığımızn farkındalar. umarım miktar öyle 500-600 lar arası değildir.eger öyleyse yandık valla.işin kötü tarafı eger mülakatı atlatır da çalışmam kesinleşirse ben yaşadığım şehirden tam 16 saat uzaklıktaki bir yere gideceğim ve orda da kiraların bizim buralardaki gibi ucuz olmayacaği kesin.gel de maaş miktarını kafaya takma.ne olur şu ilanı verdikleri zaman karşısına maaşı da yazsalar:)

bi de adam bana direk şunu söyledi:ben bayanlara bankacılığı tavsiye etmem.eğer evlenme gibi bi niyetin varsa hiç bu mesleğe bulaşma dedi.çıkış saatlerinin 11 i bile bulduğu oluyomuş.adama inanmayıp gişede çalışan kıza sordum o da öyle dedi. yavvv zaten kendi işimden bu çalışma saatleri çok esnek diye ayrıldım.burası kamu dairesidir. 9 a bile razı olurum derken.eger gerçekten böyle 11 leri buluyosa yandık......

altamhan
Memur
27 Temmuz 2007 22:50

Valla az tabi her banka az maaş verio ama sen ingilizce ya da ne bileyim sınavlar ya da başka şeylerle maaşını artıracaksın herşey senin elinde...

guliz01
Aday Memur
28 Temmuz 2007 12:56

arkadaşlar şu maaş konusunda net bir bilgi alabileceğimiz hiç kimse yok mu lütfen asistan maaşları ne kadar?????????

nstrdms
Memur
28 Temmuz 2007 13:14

hiç mi halkbankasında uzman yardımcısı olan yok??

deneyimli bilgili arkadaşlardan fikir rica ediyorum ;siz olsansanız halkbank uzmn yardmclğını mı yoksa milli emlak uzman yardmclğnı mı secersiniz?teşekkürler

thegonia
Şef
28 Temmuz 2007 13:15

tabii ki milli emlak uzman yardımcılığı.. :)

olcay02
Şube Müdürü
28 Temmuz 2007 13:30

bende aynı soruyu sormak istiyorum mill emlak uzman yard mı halkbank umzan yard mı? karar veremedim?

ruyamgun
Şef
28 Temmuz 2007 14:17

vakıf bankmı daha iyi imkanlar sunuyor ve iyi bir maaş veriyor yoksa halk bankmı

28 Temmuz 2007 17:40

ya allah askına nerde gorulmus gece 11 de cıkıldıgı ısten.o kadar cok bankada calısan tanıdıgım varkı.tamam zordur falan bısı dıyemem ama maksımum 8 en fazla 9.ama genelde 7 dır cıkıs saatı.sehırde cokonemlı zaten.kucuk yerlerde cıkıs saatlerı daha gec.eger ıstanbul falnsa belkı 6.abartmayalım lutfen.yanlıs bılgı vermenınde bı anlamı yok.

eskıden sıstem zormus.o yzuden geccıkıldıgı oluyomus.ama gectı bunlar artık.

fatihe1981
Aday Memur
29 Temmuz 2007 02:47

merhaba arkadaşlar..istanbulda çalışan bi banka personeli olarak söyleyeyim kimse 7 den önce evine gitmeyi düşünmezin

:( çıkış saati 7-9 arsında değişir öyle 11 pek olmaz....

ya bu arada hiç halkbankası çalışanı yok mu daha maaşlarla ilgili somut bir şey yazan yok.. mesela gişesi kaç uzmanı kaç alır ikramiye varmıdır???

29 Temmuz 2007 07:52

merhaba arkadaşlar ben 3 haftadır vakıfbankta çalışıyorum. çok şükür şimdilik memnunum. çıkış saatlerimiz 1-2 kez 7.30 oldu çünkü teftiş vardı. ama bu hafta 6.15 veya en geç 7 gibi çıktık. ben adana çalışıyorum bu arada. gerçi bilmiyorum diğer şehirler & bankalar nasıldır ama bizim saatlerimiz böyle

ayse_zeynep
Aday Memur
29 Temmuz 2007 10:12

yukarıda olcay02 sormuş mill emlak uzman yardımcılığı mı halk bamk mı diye. benim fikrm şüphesiz milli emlak. yükselmesi kolay, kurum içi geçişler kolay. mesai saatleri belli...

bankacılığa göre daha bir çok avantajı var. oraya girip daha üst kadroların sınavlarına çalışırsın. kazanırsan kurum içinde geçişler çok kolay oluyor.

bankacılığın kendin için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorsan, yükselme imkanın olabilecekse, ingilzcen iyiyse, gerçekten sınavları geçecebileceğine inanabilyorsan bankacılığı tercih edersin.

hadi sana kolay gelsinn:))Allah hayırlısını verisn

serkan3232
Aday Memur
29 Temmuz 2007 20:03

arkadaşlar ben de albarakatürk katılım bankasında kurumsal pazarlama uzm.yrd. olarak çalışıyorum. 1100 net maaş 4 ayda 1 çift maaş 1 prim 1 performans ücreti 1 de temettü alıyoruz. ayrıca ssknın yanısıra özel sağlık sigortası , 181,25 ytl ticket, 100 ytl yol, 86 ytl makam tazminatı ve toeffl ibt 1.derece içinde 260 ytl alıyorum. ayrıca 1200 civarı yılda 1 kez daniel hechterdan giyim çeki ve 350 civarı ramazan aylarında yardım alıyoruz. yani hesaplarsanız 2000 ytlye yakın maaş alıyorum. duyduğuma göre de halkbankasında net maaş 1200 civarı imiş. eğer yan gelirlerle 2000 ytlyi bulmazsa ben hiç bulaşmıcam ama tabiki mülakata gireceğim. bende antalya için çağrıldım. daha başka duyumları olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

mbasgul
Aday Memur
29 Temmuz 2007 22:03

iktisat mezunu 2006 kpps ile atanmış bi devlet memuruyum 6 aydır çalışıyorum.ama işler hiçte öyle dışardan göründüğü gibi değil.9/1 üni mezunu devlet memuruna verilen maaş 782 ytl net. ayda 43 ytlde fazla mesai(1 ay gecikmeli hesabınıza yatar).bu parayla ve sabah 8 akşam 8 mesai ile çalışmak çok zor.bütün kurumlar böyle değildir sanırım ama bizde böyle.

halkbankası mülakatına katılıyorum ve kazanırsam aday memurkende olsa istifa edicem.durum bu.

maaşların 850 net ve yılda 16 adet olduğunu halkbankasında çalışan lise mezunu bi arkadaşımdan öğrendim.aylık 1150 civarı ama primler yemek yardımı vs. 1300 ü bulduğunu söyledi.1 yıldır lise mezunu olarak çalışmakta!

bu durumda rakamlar iyi...herkese başarılar.kolay gelsin.

sellinn22
Aday Memur
29 Temmuz 2007 23:06

arkadaşlar halkbankasının mülakatı geçildiği takdirde hemen şubende çalışmaya başlıyormuyuz eğitim falan ne zaman nasıl oluyor bilgisi olan varsa sevinirim.

ruyamgun
Şef
30 Temmuz 2007 22:31

gncl

muho
Daire Başkanı
31 Temmuz 2007 09:17

halkbankta çalışan uzman yardımcısı yok mu buralarda

yaaaa:((( ya da bi tanıdığı, eşi dostu çalıaşan falan....

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi