Editörler : Pangaea
18 Mayıs 2013 12:37

İngilizce Alan Sınavı Kaynak

Alan sınavı için konu anlatımlı bir kitap almak istiyorum. Hangi yayını tavsiye edersiniz?

ing.ing
Şef
18 Mayıs 2013 14:16

hocam bende kaynak ariyorum yarginin soru bankasini begenmemisler yetenek yayinlarini alan war mi ogrmetmenlik alan bilgisi yayini ni lutfen biri cewap wersin

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
18 Mayıs 2013 15:34

aby alacağım karar verdim.

xxlife
Kapalı
18 Mayıs 2013 16:12

aby cokta guzel bır kaynak degıl. cok yuzeysel..ve cok gereksız konular var

18 Mayıs 2013 16:15

hocam ne tavsiye edersiniz

xxlife, 11 yıl önce

xxlife
Kapalı
18 Mayıs 2013 16:27

ben netten calısıorumm. makale fılan okuyorum

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
18 Mayıs 2013 18:05

bütün konular varmış, pek eksik yok diyorlar. iölp mezunuyum, bizim kitaplara benziyormuş. beğenen çok. ben de aldım valla. en beğenilen bu yayın çünkü.

xxlife, 11 yıl önce

gamsistan
Kapalı
18 Mayıs 2013 19:14

aby çok detaylı değil.

yani ilk bakış olarak evet detaylı gibi,neredeyse her şey var gibi görüyorsunuz.ama mesela koskoca dilbilimi toplasan 20 sayfa.örneklendirmeleri yetersiz,sesler mesela sadece sembol olarak gösteriliyor yanlarında örnek herhangi bir kelime yok.

oturmuş bir ön bilginiz varsa aby güzel,ama yok değil unuttuğum çok şey var diyorsanız kesinlikle yeterli değil.

b-shimmer, 11 yıl önce

bütün konular varmış, pek eksik yok diyorlar. iölp mezunuyum, bizim kitaplara benziyormuş. beğenen çok. ben de aldım valla. en beğenilen bu yayın çünkü.

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
21 Mayıs 2013 15:55

Gramere filan nereden çalışıyorsunuz? O kısım için hangi kitabı tavsiye edersiniz?

gamsistan
Kapalı
21 Mayıs 2013 19:06

bana sorduysanız hocam gramer çalışmıyorum açıkçası.

ama macmillan english grammar in context diye bi kitap var pdf halinde bulabilirsiniz sanırım,benim piyasadakiler arasında en beğendiğim o bi bakın beğeneceksiniz diye tahmin ediyorum

b-shimmer, 11 yıl önce

Gramere filan nereden çalışıyorsunuz? O kısım için hangi kitabı tavsiye edersiniz?

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
21 Mayıs 2013 19:15

gramer, çeviri, kelime, paragraf vs. hepsi bir arada olsun istiyorum.

21 Mayıs 2013 19:47

link var mı hocam elinizin altında

gamsistan, 11 yıl önce

bana sorduysanız hocam gramer çalışmıyorum açıkçası.

ama macmillan english grammar in context diye bi kitap var pdf halinde bulabilirsiniz sanırım,benim piyasadakiler arasında en beğendiğim o bi bakın beğeneceksiniz diye tahmin ediyorum

gamsistan
Kapalı
21 Mayıs 2013 19:47

hmm onun için sanırım en iyisi iyi bir kpds hazırlık kitabı olabilir hocam :)

piyasada çok çeşitli kaynaklar mevcut biliyorsunuz.cesur öztürkü şiddetle tavsiye ederler ama ben hiç incelemedim

gamsistan
Kapalı
21 Mayıs 2013 19:49

b-shimmer
Müsteşar Yardımcısı
21 Mayıs 2013 20:21

1 tane tertemiz var elimde, yıllar önce almıştım. :) Kutulardan çıkarmam lazım, birine vermediysem tabii! :) Ama konu anlatımlı mıydı bilmiyorum. KPDS ağır kaçmaz mı?

gamsistan, 11 yıl önce

hmm onun için sanırım en iyisi iyi bir kpds hazırlık kitabı olabilir hocam :)

piyasada çok çeşitli kaynaklar mevcut biliyorsunuz.cesur öztürkü şiddetle tavsiye ederler ama ben hiç incelemedim

gamsistan
Kapalı
21 Mayıs 2013 21:42

hafif bile kalır ağır kaçmaz hocam :)

b-shimmer, 11 yıl önce

1 tane tertemiz var elimde, yıllar önce almıştım. :) Kutulardan çıkarmam lazım, birine vermediysem tabii! :) Ama konu anlatımlı mıydı bilmiyorum. KPDS ağır kaçmaz mı?

araras
Şube Müdürü
22 Mayıs 2013 01:28

grammar ıçın ELS english grammar nesibe sevgi öndeş in kitabı. Test cesur öztürk hafif kalabilir . kpds tarzı bır kitap ıyı olur. Alan çalışmak için aby cok ıyı eğer edebiyat mezunuysanız. Peki arkadaslar Alan denemesı hangi yayınlar ıyı sizce

22 Mayıs 2013 10:59

ne demek istediniz . edebiyat mezunu değilim de

araras, 11 yıl önce

grammar ıçın ELS english grammar nesibe sevgi öndeş in kitabı. Test cesur öztürk hafif kalabilir . kpds tarzı bır kitap ıyı olur. Alan çalışmak için aby cok ıyı eğer edebiyat mezunuysanız. Peki arkadaslar Alan denemesı hangi yayınlar ıyı sizce

22 Mayıs 2013 11:03

eyvallah hocam acılıyo

gamsistan, 11 yıl önce

http://ebookbrowse.com/macmillan-english-grammar-in-context-advanced-with-key-1405070544-pdf-d389228155

bi deneyin hocam inmezse başka link bakayım

gamsistan
Kapalı
22 Mayıs 2013 18:34

hocam sanırım arkadaş da benim dediğimi söylemek istemiş.aby evet ilk bakışta detaylı bir kitap gibi duruyor ama çoğu konuda ciddi derecede sığ kalmış.

yani iyi oturmuş bir ön bilginiz varsa genel tekrar yapabilmek adına iyi bir kitap.ama ön bilginiz yeterli değilse önce iyi bir dil bilim kitabından dil bilimini çalışmanız lazım.aby'yi de genel tekrar olarak kullanmanız lazım.edebiyat da ona keza tabii

forever friendship, 11 yıl önce

ne demek istediniz . edebiyat mezunu değilim de

srcnckr
Daire Başkanı
22 Mayıs 2013 18:40

aby nedir? yazarın adı mı kitabın adı mı?

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi