Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Ağustos 2011 19:32

1. sınıfı okutanlar süt iznini kullanabilir mi?

yeni okuluma özür durumundan atandım. benden önceki öğretmen bu sene 4. sınıfı okutacaktı ancak müdür yardımcımız bana 1. sınıfı vereceğini söyledi. muhtemelen geçen sene ki 5. sınıf öğremeni 1 leri alması gerekirken tekrar 4. sınıfları okutacak. 1. sınıf okutmayı isterim ama süt izni nasıl olacak

niniell
Kapalı
30 Ağustos 2011 19:37

çok kötü durum iki taraf açısından da. Müdürle konuşun hocam, çocuklara yazık ben her şekilde bu izni alırım olmadı rapor alırım, zıtlaşmayalım diyin. :))

Kötü olur çünkü 1. sınıf açısından. Yıllar boyunca bizim 1. sınıfta öğretmenimiz pek gelmezdi zaten, temel zayıf gibi laflarla yad edilmek... Onu geçtim, okul tecrübesinin ilk yılını yarım yamalak geçirmek...

kubays
Aday Memur
30 Ağustos 2011 19:47

hadi süt iznini kulanmadım diyelim çoçuğum rahatsız 15-20 günde doktora götürüyorum. o gün mutlaka sevk almalıyım. 1. sınıflara ilk zamanlar çok önemli. her şey tamam da o okulun 5. sınıf öğretmeni 1 sınıf okutmuyor tekrar 4 sınıf okutmak istiyor. olan yine bana oluyor.

niniell
Kapalı
30 Ağustos 2011 19:55

Hocam 1ler zor, şimdi o öğretmende o okulda çok öneden olduğu için size dağdan gelip bağdaki misali durumu uyguluyorlar yanlış anlamayın yani.

Bence siz müdürle görüşün tez zamanda. Olan çocuklara olacak diyin. Çok geçmiş olsun. Müdürün haberi var olmasına rağmen bunu yapıyorsa, MEM'e gidin anlatın durumu, belki rica ederler(böyle şey olur mu bilmiyorum ama)

O öğretmen 1i okutmalı bence.

ist1sınıfçı
Aday Memur
02 Eylül 2011 17:57

kubays hocam öğretmenlikte süt izni yok diye biliyorum.o izin tüm gün çalışan memurlar için geçerliymiş.ben kendim de kullanamadım.

EYZIR
Aday Memur
02 Eylül 2011 18:43

aynı şekilde bende branş öğretmeniyim.ve süt izni kullanamadım.ben sadece maaş karşılığı çalıştım.Ek ders almadım.Sadece dersimi üç güne sığdırdılar bana bu iyilikleri oldu.

EYZIR
Aday Memur
02 Eylül 2011 18:48

ama çok araştırdım.Sınıf öğretmenleri ve anasınıfı öğretmenleri 4. ve 5.sınıf için branş öğretmenlerin girdiği saatlerde süt iznini kullanabiliyor.Tek bu avantajları var.O nedenle müdürle zıtlaşmadan 5.sınıflar outun ve ayrıdaca derslerinizi öyle ayarlasın ki eve gittiğinizde geri gelmeyin.Allah yardımınız olsun.

merap
Aday Memur
03 Eylül 2011 09:12

Hocam süt iznimin var tabiki.sadece saat farkı var tüm gün çalışanla.benim okulumdada geçen yıl süt izni kullanan sınıfçı vardı.2.sınıf okutuyordu müdür yardımcı olmak için ona 4.sınıf verdi.bende 2.sınıf okutucam,kasımda doğum var işllh.ama bende süt izni kulanıcam yönetmelikte memur dior neticede.

by_vuslat
Aday Memur
03 Eylül 2011 11:47

Arkadaşlar tabi ki de süt izniniz var.Ve istediğiniz saatler arasında kullanabilirsiniz.Bunun için 657 sayılı devlet memurları kanunu'nun izinler bölümüne bakarsanız görürsünüz.Doğum izniniz bitip göreve başladığınız günden itibaren ilk 6 ay 3 saat,ikinci 6 ay 1.5 saat.Doğum yapan memura 1 yıl nöbet görevi de verilmez.

brrnypk
Memur
03 Eylül 2011 13:23

657DMK

MAZERET İZNİ:

MADDE 104- (Yeniden düzenlenen madde: 25/02/2011 tarihli Mükerrer Resmi Gazete - 6111/106 md.)

D) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.

Bizde 657ye tabiysek neden bu maddeden yaralanamayalım...öğretmenlere süt izni kullandırmayan idare neye dyanarak kullandırmıyor merak ediyorum gerçekten..teşekkürler:)

Sevdim-Seni
Genel Müdür
03 Eylül 2011 15:07

Bizim birinci sınıf öğretmenleri 12,30 da gelip 5,30 da gidiyor. Yani günde 5 saat çalışıyor.

Bunu 3 saatini süt izni olarak verelim, okula uğrayıp bi imza atıp gitsin en iyisi.

657 de devlet memuru günde 8 saat çalışır diyor. O kısmı hiç okumuyorsun. Sadece 3 saat süt izni diye okuyorsun.

Bizim için sorun yok; günde 3 saat süt izni kullan ama 8 saatten geriye kalan 5 saati okulda çalış!

merap
Aday Memur
07 Eylül 2011 17:54

ben tam gün eğitim veren okuldayım.öğle arası 50dk.süt iznim nasıl olacak lütfen yardı edin.

deniz7979
Daire Başkanı
07 Eylül 2011 19:31

Hocam anasınıfında var(beslenme saatini yapmayıp erken gönderebiliyorlar) branşçılar da 30 saati doldurmayıp gidiyor gidiyor, sınıf öğretmeninde ise KESİNLİKLE süt izni yok, eşim de müdür eminim.Sınıf öğretmeni için yapılacak tek şey 4.-5. sınıf verilip dersleri sabaha toplanıp branş öğretmenlerinin saatlerinde eve gönderilmesidir...

brrnypk
Memur
08 Eylül 2011 16:04

Bayan öğretmenlerimizin süt izni kullanımını Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 27.12.2004 tarihli ve 4523/93570 sayılı yazıyla açıklamıştır.657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılan değişiklikle beraber yazının güncelleneceği kanaatini taşımakla beraber ilgi yazıda bayan öğretmenlerimizin süt izni kullanımı konusunda:

?Eğitim-öğretim gibi son derece önemli görevi ifa eden öğretmenlerimizin de kanunla verilen bu haklardan; eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksatılmadan yürütülmesi kaydıyla ?süt izni? haklarını da kullanacaklardır.

Bu itibarla, okullarımızda görevli süt izni kullanan branş öğretmenlerinin ders programları, öğretmenlerin istekleri de göz önünde bulundurularak düzenlenmeli, sınıf öğretmenlerinin ise ikili öğretimde; sınıflarını hangi dönemde istediği göz önünde bulundurularak belirlenmeli, tekli öğretimde ise; mümkünse öğle arası, bunun mümkün olmaması halinde müzik, din kültürü ve ahlâk bilgisi, beden eğitimi ve İngilizce gibi diğer branş öğretmenlerinin sınıfa girdiği zamanlarda yararlandırılarak eğitim-öğretimin aksatılmadan öğretmen yönetim işbirliği içinde yapılması gerekmektedir.? denilmiştir.

ebru0627
Memur
08 Eylül 2011 20:46

hocam süt izninizi kullanın sonuçta bu sizin izin hakkınız bende 1. sınıfı okuttuğum döneme geldi müdürüm kullandırmadı en sonunda bebeğim sütü red etti çünkü emzirmem gereken zamanda emziremedim sonra benim gibi vicdan azabı çekmeyin

sduman76
Memur
08 Eylül 2011 21:49

sayın hocalarım daha dün şube müdürü (il milli eğitim) süt izni yasal hakkınız kesinlikle kullanacaksınız dedi. Öğretmene süt izninin olmadığı söyleniyor dedik müdürle sıkıntı oluyor dedik. biz oraya o müdürü sorun çıkartsın diye değil sorun çözsün diye oturttuk dedi. bir sıkıntı yaşarsanız dilekçeyle bize bildirin dedi. sevdim seni hocam sizin çocuğunuz yok herhalde...

hotboyyy
Memur
10 Eylül 2011 12:04

arkadaşlar kanun gayet açık ve net,süt iznini memur hangi saatte isterse o zaman kullanır.herkes kafasına göre yorum yapmasın;süt izni kullanacak arkadaşlar yazılı şekilde okuluna başvursun,eğer müdürü öğle tatilinde kullanacaksın diye cevap verirse,idare mahkemesinde dava açın.işte sizze koç gibi mahkeme kararı(http://www.memurlar.net/haber/163531/) ,var mı daha ötesi.sendikanız varsa ordan yardım alabilirsiniz?bunları yapmadan önce müdürünüze bu mahkeme kararını gösterin derim ikna olursa sorun yok,olmazsa mahkemeyle hakkınızı söke söke alırsınız.kendini bir halt sanan müdürünüzde mora döner.bu hak sizin hakkınız,saygılar

deniz7979
Daire Başkanı
10 Eylül 2011 15:05

Hocam anasınıfında var(beslenme saatini yapmayıp erken gönderebiliyorlar) branşçılar da 30 saati doldurmayıp gidiyor gidiyor, sınıf öğretmeninde ise KESİNLİKLE süt izni yok, eşim de müdür eminim.Sınıf öğretmeni için yapılacak tek şey 4.-5. sınıf verilip dersleri sabaha toplanıp branş öğretmenlerinin saatlerinde eve gönderilmesidir...

En mantıklısı 4-5 almak branş saatlerinde gitmek.Bir davanın sonuçlanması aylar sürüyor çocuk sütten kesilir, müdürle anlaşmak lazım hakkım hakkım diye terslenmeden önce.Zaten diğer memurlar gibi tüm gün çalışmıyoruz diye yeterince batıyoruz, hele de 1. sınıfta kimse hadi 1 saat erken git diyemez öyle bir şey yok...

ırmak42
Daire Başkanı
10 Eylül 2011 20:03

Nasıl süt izni olmaz ya. Süt izni var.Tam gün eğitim yapıyorsa öğle arası kullanılabilir. Ya da müdürün insiyatifinde beden, müzik vb. derslerde o sınıfa başka dersi boş olan bir öğretmen görevlendirilir.Bu çok zor değil.

deniz7979
Daire Başkanı
10 Eylül 2011 20:56

Arkadaşım öğlen arası eve gitmek süt izni mi oluyor???Bidaha okuyun bence...

ırmak42
Daire Başkanı
10 Eylül 2011 21:14

Hayır benim anlatmak istediğim bir yolu bulunur yani. Doğru söylüyorsunuz öğle arası süt izninden sayılmaz ama kullanılabilir.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi