Editörler : Pangaea
16 Temmuz 2017 11:48

Edebiyatçılar öabt'de battı

Çok çelişkili ve zaman alan sorular vardı,Türkiye ortalamasının 22-23'e falan düşmesini bekliyorum.Artık bundan sonra ezber sorularından fazla uygulama ve yorum sorularının sorulacağı belli oldu.

sos.dem.
Aday Memur
16 Temmuz 2017 11:56

Billur köşk masalları

Nutuk

Ece ayhan

Bunlar şimdilik hatirladiklarim

Ümitvarmıvar
Aday Memur
16 Temmuz 2017 12:07

Turan Oflazoğlu

Latife Tekin...

Bunlar da benim hatirladiklarimdan bazilari...

Abdulsam
Aday Memur
16 Temmuz 2017 12:09

sınavdan çiktim aklimda 5 soru kaldi bu kadar da alakasiz kopuk kapali sinav sorulari gormedim.ulan bunlar serveti funun doneminden kalma mantikla soru hazirlamislar.kapali ne dddigi belirsiz.ozellikle dil sorulari şıklari anlamadim ki dogru cevabi bulayim.yok bilmem ilk tip kitabi.lan cerrahmiyim tus sinavimi bu.

Abdulsam
Aday Memur
16 Temmuz 2017 12:12

hele bi ara dedimki eğitim alan sorulari sinavin ortasinfan mi baslamis.eski edebiyatta uslup sorusu vardi.beyit le ilgili beyti okuyorum onu yazan bile anlamaz..bende şiklarda en anlamsiz sikki yaptim ins dogrudir

Erktürk
Aday Memur
16 Temmuz 2017 13:04

Karakalpaklar , güneş dil teorisi emin değilim, sonu feülünle biten aruz kalıbı, tenasüp,tariz,tarihi cağrafi fin, sümmani kolu, mezarımda mil gerek olan beyit, alan bilgisinden güvenirlik ve geçerliğini artırmak için doğru cevap bir tane olmalı, tuluat(ben yanlış yaptım bunu) , latife tekin-kuyruklu yıldız, Abdülhakhamid Ölü, Aşık garip hikayesi(yanlış yaptım), nutuk(emin değilim), İshak bin muradın evdiye-i müfrede ilk telif tıp kitabı, batı türkçesi özelliği olmaz gan partisipli ve diğer eşlemede de ilgi vardı sanırım. Şimdilik hatırladıklarım. Sınav çok zordu, geçmiş olsun

Erktürk
Aday Memur
16 Temmuz 2017 13:36

İçinde z sesi olan sözcükte boğumlanma yerleri farklıydı ünsüzlerin, Hangisi farklı türden bir şahıs eki alır di'li geçmiş zaman olan olacaktı. Di'li geçmiş zaman ve şart ikinci tip şahıs ekleri alır teceli-jenga,

Tonyu25
Aday Memur
16 Temmuz 2017 14:14

Tecelli şıkkından emin misin? Gübar olan şıkkı yaptım ben. Gübar toz anlamına geldiğini düşünerekten.

Erktürk, 7 yıl önce

İçinde z sesi olan sözcükte boğumlanma yerleri farklıydı ünsüzlerin, Hangisi farklı türden bir şahıs eki alır di'li geçmiş zaman olan olacaktı. Di'li geçmiş zaman ve şart ikinci tip şahıs ekleri alır teceli-jenga,

sos.dem.
Aday Memur
16 Temmuz 2017 14:17

Ösym soruları ne zaman yayınlar bugün yayınlar mi biliyor musunuz?

Ümitvarmıvar
Aday Memur
16 Temmuz 2017 14:23

O seçenekteki hasıl olmak uymuyordu hocam

Tonyu25, 7 yıl önce

Tecelli şıkkından emin misin? Gübar olan şıkkı yaptım ben. Gübar toz anlamına geldiğini düşünerekten.

Abdulsam
Aday Memur
16 Temmuz 2017 14:25

nostradik.billur kösk.zarf sifat isim.oguzcada gan ve ilgi eki.nin yuklemi farkli olan seveceksin yaptim ..zamir kokenli sen dedim.ama emin degilim...hakim berrket tip kitabi...belirtme ekiyle sifat fiil olan ve sonra yukleme baglanan kelimr gorrmedim...zaten şik cok sacmaydi onu yaptim.aşig garip tuluat nutuk.kayikci.kul.tarihi cografi fin.billur kösk.tevriye cananeden gelmez ve canan neden gelmez.tenadup.sonu feulun.gerd alude.aksettiren.bryitte milmandar vardi...nabinin beytiydi galiba.sevgilinin köyünü terketme.yol şaşirmisdin bagdattan döner.realist halk hikayesi kolaydi..tezkire sorudu kefzade faizinin zebdetul eşraf sorusuydu.uslup sorusu vardi sebki hindiydi en anlasilmaz beyit hangisiyse onu yaptim..bir soruda 2. beyitte ah mazmunundan bahsetmiyordu.onu yaptim.summani kolu vardi.ece ayhan ..serveti funun siirinde tabiate anlam yukleme vardi.nihilizm.hiccilik bir soru vardi...80 darbesiyle ilgili anlatimda farkli teknikler kullanmis dedim.....yanlis yapmis olabilirim.2 tane yazi vardi bulutla ilgili biri şiir digeri ogretici metindi..bir dortluk daha vardi aruz veznini ay aynen uygulamistir yaptim...makberin devami yanlis yaptim..kontrollu yazma vardi.guvenirlik soruau tek dogru cevabi olacak vardi.duzeltme ve gelistirme safhasi diye bi soru vardi onu ben hedef kitle yaptim.dil konusu soruau tdk nin sozlugu esas alinmali dedim.ece ayhan kara şıir....latifeyi yanlis yaptim.2 yeni siiri vardi..şiirli bi soru daha vardi ...hatirladiklarim bunlar sizin de varsa ..yazin bunlat benim yaptiklarim yanlis da olabolir...

Abdulsam
Aday Memur
16 Temmuz 2017 14:29

bogumlqnma b.t.z unsuzlwri vardi.digerleri soyleyişte hep ayni yerden çıkıyordu..

Tonyu25
Aday Memur
16 Temmuz 2017 14:37

sorular ne zaman açıklanır acaba.

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
16 Temmuz 2017 14:52

Sınava giren yaklaşık 50 bin edebiyatçıyı hesaba katarak 'edebiyatçılar battı' diye başlık attım.Çünkü bu 50 binin en az %70'i öylesine girdi sınava.Atama sayıları malumunuz...

Abdulsam
Aday Memur
16 Temmuz 2017 15:03

sınav zordu sorularin zorlugu degil yontem farkliydi zorlandim ben sahsim. adina cok zorlandim ama isaretlemem gereken de bi sinav vardi içim rahat degildi işaretleme yaparken hakkimizda hayirlisi cevaplar verilir aksama ya da yarina .....eminim kimse umdugunu bulamadi...cok calişan kişi emeklerine yandi az çalişan zaten bi iddasi yoktu.zaten yariş ilk 3000 edebiyatçi arasinda gerisi ortalamaya oynar. p10 puani şimdi daha da onemli oldi...

2017.ekonomik.krizi, 7 yıl önce

Sınava giren yaklaşık 50 bin edebiyatçıyı hesaba katarak 'edebiyatçılar battı' diye başlık attım.Çünkü bu 50 binin en az %70'i öylesine girdi sınava.Atama sayıları malumunuz...

keremio
Aday Memur
16 Temmuz 2017 16:29

Soruları anlamakta süre kaybettim..zor gibi

berat84
Aday Memur
16 Temmuz 2017 16:48

Çok kötüydü cevaplara bakmayacağım böyle saçma sınavmı olur emeğe biraz saygı olsun

keremio
Aday Memur
16 Temmuz 2017 17:53

Tıp kitabı sabuncuoglu.serafetin..zarf sıfat isim ..summani..Riyazi riyazusşuara..nutuk..Latife Tekin..Demir Özlü varoluşculuk...ilgi iyelik..Ece Ayhan..şahıs eki sen...karakalpak..tarihi fin..Ah maymunu..billur köşk masalları.. Sebkihindi en anlaşılmaz olan...tenasup..kayıkçı kulMustafa..yükleme bağlanan sıfat fiil.

Feulun..80 darbesi bireyin iç dünyasını farklı teknikler..bulutla ilgili ayeni amaçla yazılan..Tdk nin sözcüğünü kullansın..güvenirlik doğru cevap bir tane olmalı..Aşık Garip..hedef kitle..ayna gubar

berat84
Aday Memur
16 Temmuz 2017 17:56

50 bin insanın girdiği sınav için kimsenin söyleyeceği bişey yokmu anlaşılan ya umursanmıyor yada iyi geçmiş

Abdulsam
Aday Memur
16 Temmuz 2017 17:57

soruda boşunalık diye bir ibare gördüm onun için hiççilik yani nihikizm yaptim..yanliş mi ki

keremio, 7 yıl önce

Tıp kitabı sabuncuoglu.serafetin..zarf sıfat isim ..summani..Riyazi riyazusşuara..nutuk..Latife Tekin..Demir Özlü varoluşculuk...ilgi iyelik..Ece Ayhan..şahıs eki sen...karakalpak..tarihi fin..Ah maymunu..billur köşk masalları.. Sebkihindi en anlaşılmaz olan...tenasup..kayıkçı kulMustafa..yükleme bağlanan sıfat fiil.

Feulun..80 darbesi bireyin iç dünyasını farklı teknikler..bulutla ilgili ayeni amaçla yazılan..Tdk nin sözcüğünü kullansın..güvenirlik doğru cevap bir tane olmalı..Aşık Garip..hedef kitle..ayna gubar

berat84
Aday Memur
16 Temmuz 2017 17:58

Bunlar cevap anahtarımı

keremio, 7 yıl önce

Toplam 93 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi