Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Kasım 2012 21:07

lisede beyaz önlük giymek

arkadaşlar bugün bir arkadaşıma müdür teftişe girdi..evraklar falan neyse herşey tam olunca bu defa sınıfa girerken önlük giyin girin hocam demiş..bizim okul teknik lise öğrencilerimiz hep erkek anlarsınız ya demişş...sizce haklı mı bir;

ikincisi de açıkcası ben önlük giyme taraftarı değilim..bana da geldiğinde böyle derse ne cevap vermeliyim..not: derslere girerken kılık kıyafetim derse gayet uygun buluyorum...

sukurela
Aday Memur
30 Kasım 2012 22:00

okuyup geçmeyin bi yorum atın arkadaşlar..sizin fikirleriinizi de merak ettim

gurgenlii
Daire Başkanı
30 Kasım 2012 22:09

Bence haklıdır.Bayan öğretmenler farkında değil ama giydikleri pantalonlarun üstüne birşey giymediklerinde , ders anlatırken öğrenciler arkada kimbilir neler düşünüyordur.

En güzeli önlük giyip girmek ve bu şekilde riskten kaçınmak.Ben İyi bir anadolu lisesindeyim ve burda bile giyilsin diyorum.Hele meslek lisesinde giymemek resmen intahardır.

Bizim bayan hocalar da giymiyorlar , onların yüzüne birşey demiyorum ama yanlış yapıyorlar.

Size şöyle ornek vereyim, genç ücretli ve alımlı bir bayan ogretmen var okulda.Devamlı dar pantalon ve etek giyiyor ve önlük giymiyor.

3-5 kez şahit oldum ,erkek öğrenciler kendi aralarında konuşurken neler diyorlar.Burda söylemeye dilim varmıyor.

BiyoIoji2000
Kapalı
30 Kasım 2012 22:12

valla ben erkek olarak da giyiyorum, ilk atandığım günden beri giyerim, bazen yıkayınca evde unuturum derste kendimi çıplak gibi hissederim ve verimsiz geçer dersim, zorunlu olmasa da müfettişin bu söylemi yanlış değildir, ha ben giymem diyorsanız da yönetmelik gereği sizi kimse zorlayamaz.

deniz7979
Daire Başkanı
30 Kasım 2012 22:21

Böyle saçmalık görülmemiştir. Oldu olacak erkek okuluna erkek öğretmen versinler. Siz de bunu destekliyorsunuz hocalarım. PES. Yani bu çocuklar sokakta biraz bi yeri görünen kadına da saldıracaklar mı? Komik olmayalım. Kıyafetine dikkat etmeli öğretmen evet. Ama önlük vs. iş mi yani? Zaten kılık kıyafet yönetmeliği var çok abartılıysa amirler uyarsın. Ama önlük ne yaaa...

mattersgray
Genel Müdür
30 Kasım 2012 22:31

müdür teftişe girdi yazmızsın. dosyalar tamdı yazmışsın. müdürün teftiş hakkı mı var.. müdürleri müfettiş yerine koymayın artık.herkesin işi belli.

ilimoncuk
Yasaklı
30 Kasım 2012 22:35

Müdür kimmiş de karışıyor ne giyeceğime!

sukurela
Aday Memur
30 Kasım 2012 23:18

ya ne biliyim.yani şimdi bu çocuklar ben önlük giymeyince sapıklık düşünecek de önlük giyince sapıkca düşünceleri uçumuverecek??? ben bunun saygınlıkla alakalı olduğunu düşünüyorum çocuğa yaklaşımla alakalı bişey galiba.önlüğün bu kadar koruyucu olduğunu düşünmüyorum.önlük bana çok resmi ve uzak geliyor çok mesafeli ,hemşire,doktor,laborant gibi bilmiyorum..bana uzak..herkesin kendi tercihi tabi....

safari-63
Müsteşar Yardımcısı
30 Kasım 2012 23:28

deniz7979

mudur senın amırındır ve derse mufettısden cok mudurun dersıne gırıp teftıs etme hakkı var.yasal olara bu mudurun gorevıdır.

deniz7979
Daire Başkanı
30 Kasım 2012 23:34

Tamam işte müdür giyimde bi abeslik varsa çeksin bi kenara uyarsın. Önlük bana hep komik geldi doğrusu giymem giyene de gülesim geliyor. Doktor muyuz biz? Özenti gibi duruyor. Pantolonun üstüne uzun tunik giysin rahatsız olan. Karşıdaki öğrenci sonuçta. Siz ona erkek muamelesi yaparsanız ya da sapık, böyle beklentiniz varsa o da karşınızda erkek olur, sapık olur. Öğretmen bi anne gibi baba gibidir. Bunu da pantolon engelleyemez önlük de sağlayamaz. Bu bi tarzdır duruştur...

kemalkucukoglu
Yasaklı
30 Kasım 2012 23:43

Hocam önlük giymek zorunda değilsiniz. Bu konunun da açılacağına çok az ihtimal veriyorum. Galiba sizi tevtiş telaşı sarmış. Rahat olun. Tatlı dilli olun. İnsanlar birbirini kırmadıkça birbirlerine saldırmazlar.

Müdür söyler ama bu konuda uymak zorunda değilsiniz. Hoşgörü tatlı dil ortak noktayı bulur elbet.

01 Aralık 2012 09:39

lisede önlük şart bence bayansanız

sarcastic34
Kapalı
01 Aralık 2012 18:30

sayın hocam bence müdür haklı bizim okulda her hangi bir zorlama yok(End.mesl) ancak çoğu bayan öğretmenler bende dahil önlük kullanıyoruz çok rahat,kaldıki üzerimizde toz kir olmuyor

semikler35
Yasaklı
01 Aralık 2012 18:46

Tek tip bitti artık. Tek tip olan her şey out. Yaşasın ileri demokrasi. :)

amazon_su
Şube Müdürü
01 Aralık 2012 20:46

Ben de lisede çalışıyorum ve önlüğü kesinlikle tavsiye ederim hocam bence iyi niyetle soylenmis abartacak bişey yok o erenlerin aklından neler geçiyor bi bilsen:)

rainbow26
Şef
01 Aralık 2012 22:44

ben de teknik lisede görev yapıyorum ve beyaz önlükle daha rahat ediyorum derste.. öğrencinin gözünde sadece öğretmen olmak istiyorum, cinsiyetim arka planda kalmalı..

inwar
Memur
02 Aralık 2012 14:50

Müdür saçmalamış. Ona ne.

arkheiarkhei
Kapalı
02 Aralık 2012 19:12

bende önlük giyiyorum kendimi daha rahat hissediyorum. Kalemlerim herşeyim cebimde. üzerim kirlenmiyor

inndark
Genel Müdür
02 Aralık 2012 19:40

önlüksüz çıkmam abi :D

ilk başladığımda yaa önlükte neymiş derdim taa ki öğretmenler odasında pantolonum masaya takılıp yırtılıncaya kdr :D

önlüğüm olsa hmn giyer ve rezil omazıdım

emelkoca
Şef
02 Aralık 2012 20:09

öğretmen kendi gerekli gördüğü için zaten önlüğünü giyiyor..özellikle fenciler için elzem..ama önlük giymeyi başkasının direktifi ile zorunlu hale getirerek uygulatmak hoş değil..

hlmtna
Şef
02 Aralık 2012 23:27

önlüğe alışan öğretmen "oh ne rahatmış" der mutlaka, birçok açıdan önlük öğremen için çok işlevseldir, stajerliğimde sadece takım giydim, sonra önlüğü denedim ve daha çıkarmadım. okula girince giyeceksin, ceblerinde kalem diğer malzemeler, kirlenince o kirleniyor, yıpranınca at, al on-yırmi liraya yenisini.. bi senede güzelim takımın ceketi mahvolmuştu, kurutemizleme bile adam edemedi, her sene iki önlük alıyorum, bi senede haşatı çıkıyor ama gerçekten çok iş görüyor...

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi