Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Haziran 2010 18:57

şimdi eşimin iş yerinin aktif olduğuna dahil belge. istenmiyomu benmi klavuzda bulmadım

klavuzda 2.2. Eşi, kamu kurum ve kuruluşları ile 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu kapsamında

sigortalı işçi statüsünde çalışanlardan;

a- Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinden alınacak görev yeri belgesi (eşi Bakanlığımız

kadrolarında çalışanlar hariç),

b- Eşleri ülke genelinde faaliyet gösteren ancak merkezi bir ilde yerleşik olan şirketlerde

çalışanların, iş merkezinin dışında bir iş yerlerinde çalışıyor olması hâlinde istenilen belgelere ilave

olarak; atanmak istediği yerde iş yerinin faaliyette olduğuna dair belgeyi anonim şirketlerde çalışanların

işyerlerinden, diğer şirketlerde çalışanlarında vergi dairesinden, belediyeden veya ilgili meslek

kuruluşlarından alacağı belge ,

c- 31 Ağustos 2010 tarihine göre eşinin geriye dönük iki yıllık süre içinde en az 360 günlük

sigortalı olduğunu ve sigortalılığının hâlen devam ettiğini gösterir belge (Eşi Bakanlığımız kadrolarında

ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli öğretmen/personel olarak çalışanlar hariç),

d- Eşi avukat olup kendi adına bürosu bulunanlardan; baroya kayıtlı ve vergi mükellefi olduğuna

ilişkin belge, yazıyo

emana
Memur
15 Haziran 2010 19:05

doğru söylüyorsun hocam bende sen şimdi söyleyince dikkat ettim istemiyorlar demekki vermeyeceğiz... bide hocam eğer biliyorsanız bu görev yeri belgesini nereden alacağız...

tekirdag
Şube Müdürü
15 Haziran 2010 19:09

hocam çalıştığı iş yerinin verecek onu yani muhasebecisi falan burada çalışıyor diye.

tekirdag
Şube Müdürü
15 Haziran 2010 19:46

gncl

pinararslan84
Aday Memur
15 Haziran 2010 19:47

hocam b şıkkında yazıyo ya.iş yerinin faaliyette olduğunu gösteren belge.istiyolar yani.

tekirdag
Şube Müdürü
15 Haziran 2010 19:49

o cümleyigerçekten anlayamadım. onun olduğun diyosun yani onuda hazırlatacaz.sağol

beden egt 18
Müsteşar Yardımcısı
15 Haziran 2010 19:50

BURDA VAR HOCAM YANLIS BAKMISSIN 5.2.Başvuruda Bulunacaklardan İstenecek Belgeler

2.1. Eşi; yasama organı üyeliği, belediye başkanlığı, 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı

Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanuna ekli I ve II sayılı cetvellerde

belirtilen görevlerde bulunanlar, 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel

Kanunu, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 24/2/1983 tarihli ve 2802 sayılı

Hakimler ve Savcılar Kanunu, kamu kurum ve kuruluşlarında657 sayılı Devlet Memurları Kanunu

kapsamında memur veya bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) ve (C) bentleri

kapsamında sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar, bunların dışında özel kanunlarla kurulan

kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi olarak

çalışanlardan;

a- Eşinin çalışmakta olduğu kurumdan/kuruluştan alınacak görev yeri belgesi,

b- Aile kütüğüne işlenmiş kişisel bilgilerin özetlerini gösterir nüfus kayıt örneği ya da

25/04/2006 tarihli ve 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri

beden egt 18
Müsteşar Yardımcısı
15 Haziran 2010 19:54

A BENDINDE

tekirdag
Şube Müdürü
15 Haziran 2010 20:05

hocam o görev yeri belgesi çalıştığını gösteren ama işyerinin aktif olduğuna dahil yok. sanki

emana
Memur
15 Haziran 2010 21:41

peki arkadaşlar bu 360 günlük sigortayıda sgk dan alıcaz değilmi? bide bu aldığımız belgede bugün itibariyle kaç günlük sigortası olduğumu yazıyr yoksa 31 ağustos itibariyle kaç gün olacağımı?

tekirdag
Şube Müdürü
15 Haziran 2010 21:43

hoca orada yıl yıl toplam sigorta yazar milli eğitim gerekli tsrihler arasına bakar bildiğim kadarıylar

denis22
Aday Memur
15 Haziran 2010 21:52

mrb ilk kez başvuruda bulunacağımdan bir şey sormak istiyorum. kılavuzda istenen belgeleri ne zaman veriyoruz? tercih yapıp onaylatırken mi isteniyor bu belgeler? cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler. iyi akşamlar.

tekirdag
Şube Müdürü
15 Haziran 2010 23:41

Hocam belgeleri hazırlıyosun tercihlerini kaydedip çıktı alıyosun. okul müdürü hem sistemmden hem kağıtları onaylıyo böylece milli eğitime gidiyorsun.belgeleri kontrol edip onlar onaylıyo.sonra sırası ile il milli eğtim ve bakanlık onaylıyo işin bitiyo.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi