Editörler : crops35

12 Haziran 2017 18:43

Dpb'nin yayınladığı istifa ile başka kuruma geçme hakkındaki görüş

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/duyuru/olaganustu-hal-surecinde-devlet-memurlarinin-ve-kit-personelinin-cekilme-ve-atama-islemlerine-ilisikin-gorus arkadaşlar DPB'nin bugün yayınladığı yazı var mı anlayan ne demek istemişler yani kit personeline ilişkin bir yazı gibi geldi ama devlet memuru diyor kit personeli memur değil sözleşmeli geçiyor da deniliyor..iyice çorba ettiler bu işi var mı anlayan

loselose
Daire Başkanı
12 Haziran 2017 19:24

- Devlet memuru bağlı olduğu kuruma yazılı olarak müracaat etmek suretiyle memurluktan çekilme isteğinde bulunabilmekle birlikte, 657 sayılı Kanun'un 96'ncı maddesinde olağanüstü hal dönemlerinde Devlet memurlarının yerine atanacaklar gelip işe başlamadıkça görevlerini bırakamayacağının ifade edilmesi sebebiyle yerine atanacak kişi gelip işe başlamadan memurun çekilme isteğinin kamu kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilmesinin mümkün bulunmadığı, mezkûr Kanun'un 96'ncı maddesine göre Devlet memurunun görev yaptığı kadroya başka bir kişinin atamasının kurum içindeki memurlar arasından yapılabileceği gibi kurum dışından da ilgili mevzuat çerçevesinde yapılabileceği, bu çerçevede atama yapılması halinde memurun çekilme isteğinin kamu kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilmesinin mümkün bulunduğu,

Onur Kuzucu
Kapalı
12 Haziran 2017 19:32

kit personeliyim görüşte kit personeli 657den bağımsız diyor bizi alakadar etmiyor sanırım

12 Haziran 2017 21:15

yani diyorki 657 bağlı memurken ohalde 399 geçmen için istifa edip yeine adam bulmadıkça istifası kabul lmaz ya açlıştığın yerde kendi yerine adam bulusun ya da gerekli mevzuat çerçevesinde dışardan bulabilirsin

12 Haziran 2017 21:17

bulamassan istifan kabul olmaz

tmo.tmo.
Kapalı
12 Haziran 2017 21:39

burda 399 da istifadan bahsetmiyor, başlamada 657 de madde yok diyor ama 399 da var diyor, oradan da ikisi farklı statüler nasıl işe başlamada farklı statüyse istifada da farklıdır ;) kafan karışmasın artı ben kuruma yazı yazdım 3 günde istifanı kabul ederiz diyorlar yazılı cevapta verecekler sen rahat ol onur ;)

tmo.tmo.
Kapalı
12 Haziran 2017 21:50

detayı tıkla incele bence ama biraz kafa karıştırmış,

Onur Kuzucu
Kapalı
12 Haziran 2017 21:51

ofisten dhmiye geçen birisiyle görüştüm son atamada gitmiş de o da bi sıkıntı olacağını söylemedi zaten inşallah alım dönemi diye baş ağrıtmaya çalışmazlar...

Bahtsız.memo
Kapalı
12 Haziran 2017 23:52

Çekilmek isteyen KİT sözleşmeli personeline ilişkin Başkanlığımız mütalaası şu şekildedir:

Burda ayen beyan KİT personeli diyor.

Kit personelide 657 nin 399 a bilmem neyi değil mıdır?

Kadroları yakmayın.

Bahtsız.memo
Kapalı
12 Haziran 2017 23:58

Kesin ve net kadrolu da olsa memur sözleşmelide olsa memur ikisininde istifası kabul olmaz ta ki yerine biri gelirse kabul olur. Kabul edilmesi içinde kimse kalkıp sizin yerinize birini bulup getirmez. Yani açık ve net 657 de memur 657 nin 399 da memur kit personeli veya kadrolu memur ikiside devlet memuru. Ne kadro yakın ne de yorumları kendinize çekip katekulliye gelmeyin biraz sabredin OHAL mutlaka kalkacaktır​.

Bahtsız.memo
Kapalı
13 Haziran 2017 00:00

Dimyata pirince gideyim derken eldeki bulgurdan olmayın sabredin Allah büyüktür.

OZLMBRC
Aday Memur
13 Haziran 2017 00:39

Kafam çok karıştı ya yok mu bu konuda aydınlatacak biri ?

Onur Kuzucu
Kapalı
13 Haziran 2017 00:43

adam görüşte kit personelinin 657den bağımsız olduğunu söylemiş burada çelişki nerede bahtsızmemo ? dimyata giderken evdekinden olmayaım diyorsun da bunda gidemezsek ortada ne dimyat kalacak ne başka bir yer :)

Bahtsız.memo
Kapalı
13 Haziran 2017 00:53

Onur kardeş başlıkta özellikle kit personeli diyor 657 kısmına gelince benim bildiğim 399 a tabi sözleşmeli personel demek 657 sayılı devlet memurları kanununun 399 a tabi maddesi mıdır neyidirse tam olarak aklımda değil (yanlış biliyor olabilirim de). Yani demek istediğim sözleşmelide olsa sonuçta memur.

Onur Kuzucu
Kapalı
13 Haziran 2017 00:56

ama 399 denilen şey 1990 yılında çıkan bir khk yani o zaman o khkda ne yazdılarsa ona tabiiyiz biz görüşte de benim anladığım kadarıyla 399 sayılı khkya tabii olanlar 657 sayılı kanundan bağımsız diyor ben mi yanlış anladım yoksa yok mu benim gibi anlayan :)

Bahtsız.memo
Kapalı
13 Haziran 2017 00:58

Yani bir yeri tercih edeceksiniz sonra istifanız kolay kolay kabul edilmeyecek yerinize birinisinin gelmesi içinde kurumunuz hiç oralı olmayacak siz işi bırakırsanız kanunun bazı maddeleri devreye girecek Allah korusun memurluktan men edileceksiniz OHAL den dolayı ve sonuçta bir kadro yanacak başkasının hayatına belki mal olacaksınız.

Bahtsız.memo
Kapalı
13 Haziran 2017 01:01

Bence çok iyi araştırıp öyle karar verin. Ayrıca sakın yanlış anlamayın beni siz belli bir puan alıp bölüm birincisi olmuşsunuz herşey sizin hakkınızdır tabi ki.

Onur Kuzucu
Kapalı
13 Haziran 2017 01:02

bir yeri tercih edeceğiz olursa evrakları vereceğiz tebligat gelene kadar eski kurumda çalışacağız tebligat gelince istifamızı verip yeni kurumda işbaşı yapacağız inşallah :) iyi düşünelim karamsarlığa gerek yok :)

OZLMBRC
Aday Memur
13 Haziran 2017 01:02

Neyse arkadaşlar kit personeli için sorun yokmuş kanıtı da burda . En altta olağanüstü hal için bir düzenleme yapılmamıştır diyor .

Diğer taraftan, 22/1/1990 tarihli ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin "Çekilme" başlıklı 13'üncü maddesinde "Sözleşmeli personel, bu Kanun Hükmünde Kararname ile sözleşmesinde belirtilen şartlarla görevinden çekilme hakkına sahiptir." hükmüne yer verilmiştir. 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Hükümlerine Göre Yapılacak Sözleşmelerde Yer Alacak Hususların Tespiti Hakkında Yönetmelik eki tip sözleşmenin 7'nci maddesinin (a) bendinde ise ilgilinin görevden çekilme talebinin kabulünün sözleşmeyi sona erdireceği hüküm altına alınmıştır. Sözleşmeli personele çekilme hakkı tanınmış olmasına karşın gerek anılan KHK'de gerekse personel sözleşmesinde çekilme usulüne ya da olağanüstü hal idaresinde çekilmeye ilişkin bir düzenlemeye yer verilmemiştir.

Bahtsız.memo
Kapalı
13 Haziran 2017 01:04

İnşallah hayırlısı neyse o olur.

OZLMBRC
Aday Memur
13 Haziran 2017 01:05

Sırf birilerini eleyıp böyle kurnazca bir yol izlemeniz çok çirkin ve abes. Yapmayın böyle şeyler .

Bahtsız.memo, 7 yıl önce

Yani bir yeri tercih edeceksiniz sonra istifanız kolay kolay kabul edilmeyecek yerinize birinisinin gelmesi içinde kurumunuz hiç oralı olmayacak siz işi bırakırsanız kanunun bazı maddeleri devreye girecek Allah korusun memurluktan men edileceksiniz OHAL den dolayı ve sonuçta bir kadro yanacak başkasının hayatına belki mal olacaksınız.

Toplam 175 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi