Editörler : F16 Gökçen
31 Ocak 2012 11:29

Açıköğretim Hukuk Fakültesi

Adalet Bölümünü bitiren arkadaşlar hep birlikte Anadolu Üniversitesine dilekçe yazarak Adalet Bölümünü bitirenler için Hukuk Fakültesinin açılmasını istiyelimi çünkü daha önceden Hukuk fakültesi açmıştı açıköğretim ama sonrada kapattılar hatta Hükümetin seçim proğramında da vardı 30 yaşına gelmiş ve işi olan kişilere lisans öğrenimi açacaktı bu konuda bana destek olacak arkadaşlar ortak bir dilekçe yazarak müracaata bulunabiliriz özelden de yazışabiliriz

ates2121
Şef
31 Ocak 2012 12:01

Destek..

katip884
Şube Müdürü
31 Ocak 2012 13:29

tabı sadece destek le kalınmamalı ortak bır dılekce hazırlayıp basbakanlık, Yok, Anadolu Unv. ve Adalabet bakanlığına gondermemız lazım dılekce yazabılecek arkadaslar

31 Ocak 2012 14:01

Bakanlığa hiç gerek yok birkaç dilekçe bir miktar telefon fax işi bitirir. zira böyle bir uygulama üniversitenin de hesabına gelir. ilk telefon benden bir de dilekçe ekleyeceğim. Milletten beklemeyin arkadaşlar karalayın bişeyler yollayın.

[email protected]

kitacof
Memur
31 Ocak 2012 14:18

Bu uygulama olması halinde bir talep patlaması yaşanacaktır.Bu işten de en karlı anadolu universitesi çıkar.Bence bu konu başlığındaki yazıları okuyan herkes 1 tane mail atsa yada bimer'e bu konuda başvuruda bulunsa konu çok kısa sürede olumlu sonuçlanır.

katip884
Şube Müdürü
31 Ocak 2012 15:06

Arkadaşlar Adalet Bakanlıgında calısanlar ıcın yapılsa yapılır dısarıdan okuyanlar ıcın Hukuk acmazlar cunku dıger unıversıteler bu sefer ayaklanır bızım ogrencılerımızı sız aldınız dıye ama yıne de dısarıdan memur olmayıp da okuyanlar da sansını denesın belkı olur bu arada bence acele etmeyın guzel bır dılekce yazalım ondan sonra ozellıkle basbakanlıga gonderelım daha once de dedıgım gıbı hukumetın programında var eskı yok baskanı da acıklamıstı

31 Ocak 2012 15:24

ben karşıyım arkadaşlar kaliteyi azaltır mesleğin kazancını azaltır,önüne her gelen hadi lan benden iyi mi bileceksin ben hukuk mezunuyum derse ne yaparsınız?bence oturun dgs ye çalışın adam gibi 70mat-70türkçe çekin yerleşin..

katip884
Şube Müdürü
31 Ocak 2012 15:39

thegodfather arkadasım ben zaten onune gelen hukuk mezunu olsun demıyorum sadece adalet calısanları ıcın dıyorum zaten 2006 yılında bız sınava gırmeden adalet bakanlığı ıle anadolu unv. arasındakı protokelle okula kayıt yaptırıp bıtırdık ben 9 yıllık katıbım hukuk mezunu olsam ve avukatlık yapsam sence kalıteyı yukseltırmıyım yoksa dusururmuyorum 9 yıdır ısın ıcınde yogrulmusuz ama tabı fıkrınıze de sonsuz saygım var

ates2121
Şef
31 Ocak 2012 16:13

Parayı basıp okuyanlar çok mu kaliteyi yükseltiyor, benim katip arkadaşım olsun tabiki avukat.Mesleği pratikte görüyor en azından vicdanlı olur.

31 Ocak 2012 16:21

kardeş böyl bir uygulama beraberinde kanuni bazı olumsuzluklar getirir mesela bende derim benim başım kelmi bende aöf adalet mezunuyum bende hukuk fakültesi için gireyim idare mahkemesi ve danıştayda onadı o zaman benim gibi kaç kişi girdi diyelim ee nolur biliyonmu avukat ile avukat arasında binlerce fark olur,üniversiteler kapanır 20.000 tl veren adamlar okuldan ayrılır ...vb yani girin dgs ye zaten memursuınuz 1 yılda matematik full çekersiniz türkçe derken köşeyi dönersiniz bunda zor birşey yok,ates2121 kardeş haklısın ama adam parayı basıyor ve burda düzenin bozukluğundan yakınmışsın,geçenlerde bi şarkıcı vardı sesi berbat bana göre ,sadece dış güzellik oda özel okumuş ama şarkıcı olmuş şimdi bu vatandaştan ben avukatlık adına birşey bekleyemem ama parayı vermiş olmuş ben veremiyorum mesela bende devleti kazanırım ve farkımız olur ben dava kazanırım o daha az kazanır kazanamaz..vb anlatabiliyormuyum..

katip884
Şube Müdürü
31 Ocak 2012 16:27

thegodfather adaletı bıtırmıssın ama adaletten anlamıyorsun ben bakanlıkla unv protokol yaparsa bunun ıptalı ıcın nereye gıdeceksın ıptal ettıreceksın bunun ıptalı olmaz kı ama sunuda bıl ates ın dedıgı gıbı ıkı kelımeyı bır araya getıremeyen avukatlar var baba parası ıle okul bıtırmıs

ates2121
Şef
31 Ocak 2012 16:44

Adam heybeden avukat olmuyorki 2 yıllık emek vermiş gidip açıköğretimden devam ediyor, açıköğretimi ünivden saymıyorsun heralde, walla bal gibi olur bence güzel de olur.Sene 2004 öss'den barajı fazlasıyla geçtim gittim yaşadığım şehir dışında gurbette İşletme okudum (4 yıllık örgün), benle aynı sınava giren arkadaşım barajı zar zor aştı gitti yılda 7 bin dolar verdi hukuk okudu. Şimdi sana soruyorum adalet bu mu? Eğer bu ülkede bu kadar çok adaletsizlik varsa bırak birazda bize yarasın be kardeş bu adaletsizlik, bu kadar muhalif olma.

31 Ocak 2012 18:01

Bende 26 yaşında genç yakışıklı hızlı koşan genç bi memurum bende ankara hukuku istiyorum hatta dersleride sorunsuz geçeyim istiyorum,umarım en kısa zamanda protokol imzalanırda tüm arkadaşlar faydalanır..

lyff87
Şef
31 Ocak 2012 18:25

ben de kadrolu bir edebiyat öğretmeni olarak adalet okumaktayım. hukuk idealimdi ve uzaktan eğitim şeklinde okunabilmesi çalışanlar çok faydalı olur.

emreuysal
Memur
31 Ocak 2012 20:17

MADEM ADELETİ ACIYOSUN HUKUKTA ACABİLİRİSİN BELLİ LİMİTLEDE ÖGRENCİ ALABİLİRİSİN BENCE KALİTEYİ BOZMAZ ARTIK SU SÖYLE OLUR BU BÖYLE OLUR GİBİ KORKULARDAN VAZGECELİM HERSEY OLUR YEREKİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ DEVRRİM YAPSIN.

süslüü
Kapalı
31 Ocak 2012 20:24

bence de kontenjan sınırı koyulduktan sonra kalite bozulmaz.zaten örgün hukuk fakültelerinde devam zorunluluğu yok.onların çoğu da sadece sınava giriyor...

süslüü
Kapalı
31 Ocak 2012 20:28

ama tabii ki biz DGS ye çalışıp işimizi garantiye alalım:D

BURAK EROĞLU
Şube Müdürü
31 Ocak 2012 20:44

DGS'ye çalışabilecek fırsatta bulabilirsek tabi:(

süslüü
Kapalı
31 Ocak 2012 23:45

haklısın arkadaşım.kredili sistemden çok da fırsat olmuo.hatta hiç olmuo...

dikenli_gül
Kapalı
01 Şubat 2012 10:22

Açıköğretimden hukuk fakültesi mi olur arkadaşlar yaaa,herkes hukukçu olunca bu milletin hali ne olur biliyomusunuz mesleğin bi espirisi kalmaz yani...

dikenli_gül
Kapalı
01 Şubat 2012 10:26

hukuk fakültesi gibi önemli bir fakülte için seçme sınavı zaten var dgs de iyi puan alabilen ve isteyen arkadaşlar zaten girebilir zaten hukuk fakültesi okuyacak bi insanın az cok matematiği türkçesi falan iyi olmalı ki, diğer derslerde başarı göstersin,bu ikisini yapamayan adamın hukuk fakültesinden ne işi var ona da ben şaşarım,sonuçta öss den girenler bu derslerin hakkınıu verip öyle giriyor...

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi