Editörler : F16 Gökçen
27 Ağustos 2010 01:41

açıköğretim fakültesinde yüksek lisans

yapılabilir mi?

strateji11
Daire Başkanı
27 Ağustos 2010 21:50

elbette

strateji11
Daire Başkanı
27 Ağustos 2010 21:53

pardon aöfde yüksek lisans yok ama aöfli yüksek lisans yapabilir (sorun çok çelişkili)

srzns
Aday Memur
28 Ağustos 2010 23:10

Bende merak ediyorum. aöf işletme mezunuyum. yüksek lisans yapabilirmiyim. Yapabiliyorsam nasıl bi yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim..Lütfen...

emn34
Aday Memur
28 Ağustos 2010 23:25

yapabilirsiniz tabi geçen arkadaşım marmara uluslararası ilişkilere girdi bende beykentteyim şuan.bi problem yok arkadaşlar siz paradan haber verin Y.lisans biraz maliyetlidir siz ona bakın okumak kolay

emn34
Aday Memur
28 Ağustos 2010 23:29

fiyatlara ve bölümlere bakın üniv.sitelerinden tlf irtibata geçin sorun.devlet üniversiteleri hayali olanlar ilk başta Alese girsinler en az bi 65 üzeri şart derim.özel üni düşünenlerde ales şart ama özel öğrenci statüsü var özel ünivlerde ilk başta kayıt oluyosun sonra alese giriyosun veya sen bilirsin ales puanın elinde varsa direkt asil öğrenci olarak başla.yani özel üniv.öğrenciye bir zaman kolaylığı sağlanıyo gel başla sınav zamanı git sınava gir gbi ok.ama aleste barajı geçmen şart 55 puanı geçemezsen okul bitsede diploma kalır içerde bilginiz olsun

srzns
Aday Memur
30 Ağustos 2010 17:56

emn34 çok teşekkür ederim. Devlet üniv. olur ancak bişey daha merak ediyorum. Alesten yeterli puanı almak yeterli mi diploma notunun da bi önemi var mı??

emn34
Aday Memur
15 Eylül 2010 08:33

3 şeyin toplamı senin üniversiteye kabul edilmeni sağlar lisans diploma derecen-ales puanın-mülakat puanın bunların ortalaması.ama sen alesten 100 de alsan senato mülakatta geçerli not vermezse giremezsn bi bakarsın 60 alan öğrenci girmiş :)

erziyab
Aday Memur
15 Eylül 2010 09:28

merhaba arkadaşlar.açıköğretim fakültesi işletme bölümü nde yüksek lisans yapılabilirmi. ayrıca ben fen edebiyat fak matematik mezunuyum. bu durum bir engel teşkil eder mi acaba. bilgilendirirseniz sevinirim...

emn34
Aday Memur
27 Eylül 2010 21:53

yapabilirsin erziyab kardeş ben mesela işletme mezunuyum uluslararası ilişkiler üzerine yapıyorm aöf pekte bi farkı yok eğer çok tepedeki kadroları arzulamıyosan.mesela müfettiş kaymakam hesap uzmanı hazine Spk imkb gibi şeyleri biraz az düşün gerisinde problem yok ama sana bişe diyimmi sen matemetik mezunusun bence bunlarıda arzula çifte diploman olması bir avantaj ve sen matemetiğin pirisin üstad :)) sen düşün biz vergi denetçisi kontrolör olalım 2-3 milyar arası maaş yeter bize yeter düz memurluk çekilmiyo;) sen 4-5 bin leri kovala

beem
Şef
28 Eylül 2010 14:02

emn34 arkadaşım beykentte harçlar ne durumda uluslararası ilişkilerde?birde hangi puanlarla girdiğini yazarsan çok sevinirim??

cengiz3491
Şef
29 Eylül 2010 12:16

sloppy Açık öğretim Fakültesinde yüksek lisans yapıla bilirmi diye soruyor?

bu şuan için mümkün değil

ama mümkün olmalı

Uzaktan eğitim sistemiylede Yüksek lisans yapılabilmeli

strateji11
Daire Başkanı
30 Eylül 2010 21:19

torpilin varsa alesten 70 almak yeterli... torpilin yoksa ales 90 üsd 80 diploma notu 80 olması lazım (burası türkiye... hiç bir başarı cezasız kalmaz)

emn34
Aday Memur
02 Ekim 2010 21:22

beem kardeş benim durumum başka Beykentte %50 indirimli gidiyorm memura indirim vardı o yüzden birde peşin verdim %60 4500TL ama tezsiz düşündüğüm için.tezli düşünenler devlete gitsin arkadaşlar ales puanım 70 ti EA.puanı falan kafaya takmayın benle beraber marmara uluslararası iktisata arkadaş 65 le girdi ben tezli düşünmedğm için başvurmadım tezsiz 6600 lira marmarada istanbul üni 12.500 TL civarı tezsizler bence özel üni.indirimlerini ayarlayn gidin.benim amacım farklı tezsiz yapıp bi artı daha katıp B sınıftan kurtulup Kpss A dan girip kariyer memur düşüncesindeyim Allah hepimizin yolunu açık etsin

tweety_06
Aday Memur
02 Ekim 2010 22:13

ing sart mı yuksek lısans ıcın

beem
Şef
04 Ekim 2010 12:39

anladım emn34 Hepimizin hakkında hayırlısı..

alp5398
Şube Müdürü
04 Ekim 2010 14:31

açık öğretimde yüksek lisans yapılması gerçekleşirse Ülkemiz ve biz memurlar adına çok önemli gelişmeler olur hatta Yükseklisansı teşvik etmek için Yüksek klisans yapan ın Ek göstergesi 3600 olursa Teşvikte olur ve Memurlar Yüksek lisansı gönüllü yaparlar ozaman siz görün kamudaki hizmet kalitesini.

Hatta ilk yüksek lisans bölümü kalite yönetim sisiteminde açılsın

alp5398
Şube Müdürü
04 Ekim 2010 14:33

açık öğretimde yüksek lisans yapılması gerçekleşirse Ülkemiz ve biz memurlar adına çok önemli gelişmeler olur hatta Yükseklisansı teşvik etmek için Yüksek klisans yapan ın Ek göstergesi 3600 olursa Teşvikte olur ve Memurlar Yüksek lisansı gönüllü yaparlar ozaman siz görün kamudaki hizmet kalitesini.

Hatta ilk yüksek lisans bölümü kalite yönetim sisiteminde açılsın

unique00
Memur
04 Ekim 2010 14:42

tamam be yapalım ulen seni mi kıracam :))

emn34
Aday Memur
04 Ekim 2010 23:59

tweety-06 ee gidip bi boğaziçinde yüksek lisans yapıcam ben dersen şart tabi ve alesten 80 ve üzeri diploma notun iyi olmalı tabi.ve bazı üni.bazı bölümlerde evet ing.şart mesela ekonomi y.lisanslarda genelde şart.ama bu konuları üni lerin sitelerine girip bakın net yazar orda

ayda12
Aday Memur
05 Ekim 2010 11:08

tabiki diğer üniversiteledre yapılıyor ama çok pahalı Anadodlu üniversitesi kendi mezunlarına bu hakkı vermeli önce Alese girlmeli en az 55 puan almak gerekiyor

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi