Editörler : oto-danisman-expert
24 Şubat 2010 13:11

Dizel Araç Alacak Olsanız Hangi Markayı Tercih Ederdiniz ?

Dizel yeni bir araç alacak olsanız hangisini alırdınız?

1. Toyota Corolla

2. Renault Fluence

3. Volksvagen Golf

4. Ford Focus

5. Volksvagen Jetta

5. Toyota Auris

Fluence çok güzel duruyor ama yeni bir kasa ilerisi nasıl olur belirsiz. Auris bağaj olsa mükemmel gibi. Volksvagen Golf kusursuz gibi duruyor ama biraz pahalı, Jetta ise sanki hantal bir araba gibi vede çok kaba. Focus ise görüntü olarak çok sağlam duruyor ama kullanımı nasıl onu bilemiyom.

Karar veremediğimden yorumlarınızı bekliyorum.

uglykidjoe
Müsteşar
24 Şubat 2010 13:48

Ben Corolla aldım.Sınıfında en sessiz motor ve ikinci el performansı artıları. Yokuşlarda yüklü kalkışta stop edebilme , çevreci arka fren balatalarının bazen ötmesi ise eksileri.Auris'i tip olarak sevmiyorum.

Fluence çok çirkin. Yeni Megane station alırım daha iyi.Dediğiniz gibi kronik sorun var mı ileride belli olur.

Golf iyi araba ama istedikleri fiyat çok saçma. Ayrıca servis de pahalı.

Focus makyajlandıktan sonra bazı sorunları çözülmüş , oturmuş bir araç. Hızlı ve iyi yol tutuyor. Yakında yeni kasası çıkınca üzülmeyecekseniz gözünüz kapalı alın.Tek eksisi motoru gürültülüdür.

Jetta da kasa değiştirecek. Ama iç mekan konusunda standartları belirliyor. İkinci eli çok iyi. Yeni 1.6 tdi motoru kullanmadım , bilmiyorum.

Ben bunlara buradaki pek çok kişinin itiraz edeceği Fiat Bravo Multijet 120 hp yi ekliyorum. Güçlü bir motor , kaliteli iç mekan ve zengin donanım var. Eksileri , Fiat imajı ,ikinci el ,siyah ve beyaz gibi bazı renkler dışında aracın göstermemesi.Yani mesela 17 jant ,cam tavan , beyaz Bravo ile gri baz Bravo sanki başka araçlar.

avaliablee
Şube Müdürü
24 Şubat 2010 14:23

1-wolksvagen

2.toyota

taureg
Aday Memur
24 Şubat 2010 14:54

Bütün bunların dışında bir önerim olacak Toyota Urban Cruiser.

Bunların içinden birinide alacak olsam herhalde Focus olurdu. Focus muhtemelen 2012'de yepyeni bir kasa ile gelecek ve 2000'li yıllardaki satışını yakalayacak gibime geliyor.

Volksvagen bence asfalt arabası bizim Anadolu'nun yollarına pek gelmez, birde dizelinin benzinli kadar iyi olmadığı söyleniyor. Bütün bunlara rağmen alacak olsam Jetta değilde Golf'ü düşünürdüm.

Toyota ise Focus'lan kıyaslanınca Focus daha iyi gibi duruyor.

Bence Focus...

AcetabuLum
Kapalı
24 Şubat 2010 15:12

Tabii ki para olduktan sonra Golf.. her türlü.

antikuş1907
Yasaklı
24 Şubat 2010 15:19

golf dururken focus alınmaz .o kadar para da golfe verilmez abartmışlar. geçen gün jetta yanımızda durdu. arabadan traktördeki gibi motor sesi geliyordu. kafam şişti resmen.bu bakımdan toyotalar çok sessiz.

AcetabuLum
Kapalı
24 Şubat 2010 15:23

Golfün comfortline modelinide baya boşaltmışlar Esp, park sensörleri bile yok. Highline modeli full donanımlı o da çok pahalı el yakıyor.. Yeni nesil Volkswagen dizellerin motorları eskiye nispeten çok sessiz..

ahmethaşim
Yasaklı
24 Şubat 2010 15:53

Benim Octavıa var dizel tdı motor 1.9 motor.Arkadaşlar,doğru söylemişler,Vw'nin dizelleri tdı'dir,sesli çalışırlar ki benimki de öyle ancak tdı motorlar common rail kullanan firmalardan daha dayanıklı.Common rail sessiz ancak çok narin,hemen bozulur,yurodizel dışında kullanamazsanız...Ancak benim tdı'de istediğin mazotu kullan hiç bir şey olmaz,taş gibidir ki ben yurodizel hiç kullanmadım.Benim motor gürültülü mü?Evet ama ben seviyorum...

TarmBox
Şef
24 Şubat 2010 16:04

Dizel alıyorsan biraz gürültüsü olacak, bence o gürültüde dizelin nazarlığı. Ama benim öğrenmek istediğim bir şey var Ford ile Vosvagenlerin fazla yaktığı söyleniyor, acaba doğrumu ?

ahmethaşim
Yasaklı
24 Şubat 2010 16:29

Hayır tam tersine benim Octavıa bir depo mazot ile 1200 km yol yapıyor...Bir depoyu 155 milyona dolduruyorum...

uglykidjoe
Müsteşar
24 Şubat 2010 17:01

Yeni Vw lerde 1.6 commonrail motor var.Yani o gürültülü motordan vazgeçtiler. Artık Vw sahipleri de eurodizel kullanmak zorunda.

Mesele şu: Golf tdi comfortline 53.000 tl.Bu parayı haketmesi için sağ koltukta Monica BELUCCİ standart olmalı ...:) Yoksa C5 hdi 54 liraya alınır.

uye1330781
Genel Müdür
24 Şubat 2010 17:05

jetta ya da corolla alırdım ben..ama jetta kasa değişcek yazmış arkadaşlar bu corollayı bir adım daha öne çıkarıyor benim tercihime göre...son olarakta ford u düşünürdüm..diğerlerinden bi eksiği yok hatta bazı yönlerden iyidir de ama kasasına ısınamadım fordun..ama bazı renkleri de çok hoş.

antikuş1907
Yasaklı
24 Şubat 2010 17:21

uglykidjoe :

belluci yaşlandı be serçenin yanıda versen almam onu. megan fox olsa neyse )))

Powersaved
Yasaklı
24 Şubat 2010 17:52

1- focus

2- Jetta

3- Corolla

ahmethaşim
Yasaklı
24 Şubat 2010 20:09

Passat

Super B

Octavıa

Fabıa

Polo

uglykidjoe
Müsteşar
24 Şubat 2010 21:31

Saygı duyarım antikuş...:)

phantom25
Müsteşar
24 Şubat 2010 22:28

jetta ya da focus titanium

AcetabuLum
Kapalı
25 Şubat 2010 09:10

ahmethaşim duymasın megan fox'u.. octavia fox olsa kabul eder:)

murt.63
Memur
25 Şubat 2010 09:11

arkadaşlar opel astra nasıl kullanan varmı?

nodaih
Şef
25 Şubat 2010 18:28

focus ve opelin dizelini her türlü tavsiye ederim,100 km ortalama 4-5 litre yakar ve özellikle focusun 1.6 durotorq motoru çok performanslıdır,diğer bir çok benzinli 1.6 nın eline veren cinsten solu kapat git hesabı

porscheergokhan
Kapalı
25 Şubat 2010 18:41

para önemli değilse golf.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi