Editörler : supporters.
16 Ağustos 2008 14:09

stajını tamamlayıp göreve yeni başlayan savcı ne kadar maaş alıyor

merak ettim..

casper_girl
Kapalı
16 Ağustos 2008 14:54

8-10 milyar alıyor bazen 10-12 ye cıktıgıda oluyor, yol yemek+sigorta vs eklersen 15 i bulur:):):)

ÖNCE BİR HAKİM OLUN SONRA MAAS DÜŞÜNÜN YAAAAAAAA..

16 Ağustos 2008 15:17

stajını yeni bitirip mesleğe yeni başlayan bir hakimle aynı maaşı alyor:)))

kızınbiri
Genel Müdür
16 Ağustos 2008 16:36

yani?

rakamlarla ifadesi??

bende merak ettim:)

halil795
Aday Memur
16 Ağustos 2008 16:46

bu en son maaş zammı hakim adaylarına veya hakim savcıları da kapsıyor mu acaba? bilgisi olan var mı? yakamoz sen biliyorsundur:))

16 Ağustos 2008 17:44

Tabi ki kapsıyor Halil bey:) Güle güle harcamamız dileğiyle...

17 Ağustos 2008 16:21

net olarak 2600 ytl. havuzdan da ayrıca para alınır.her adliyede icra giderleri vs bir havuz oluşturulur ordan da 100-200 ytl alınır.sarf ücretleriyle beraber 3000 i bulur.

real savcı
Kapalı
17 Ağustos 2008 16:26

yeni hakim savcıyı bilmem ama 15 ağustos 2008 den itibaren zamlı maaş almamız gerekiyordu adaylar olarak malum bizde memuruz,memurlara yüzde 8.4 zam yapıldı deniyor bu ay biz yine 2120 aldık,zam olmamış.acaba gelecek aydan itibaren mi zamlı maaş alacağız öyleyse ağustos maaşında almamız gereken zam farkınıda eylül maaşının üzerine yansıtırlar mı?adaylardan zamlı maaş alanınız var mı?

hakime_hanım
Aday Memur
17 Ağustos 2008 17:28

Maaş herkesin aynı ama yollukları adldığından bahsediyodu bazıları geçen gün... Daha sonra fark yatar sanırım.

taarruz keçisi
Genel Müdür
18 Ağustos 2008 01:04

real savcı; onlar sendikalı..

diyeceksin; E ben de harranlıyam? harranlı olsan da fark etmez.. az daha okuyup polis olaydık keşke demi:))

18 Ağustos 2008 01:11

az daha okuyup polis olaydık keşke demi:))

------------------------------------------

+1

real savcı
Kapalı
18 Ağustos 2008 14:31

taarruz keçisi;harranlı değilim,egeliyim.ama dediğin gibi memurların tamamına yakını ek zam kapsamda.bu gün adliyemizin idari mali işlerine sorduk,onlarda bilmiyor.zam kapsamında olup olmadığımızı eylül maaşı ile anlarsınız dediler.ama biz denge ödemesi almamışız geçen aylarda,normal memur zammından yararlanmışız.onu almadığınıza göre ek zam da almazsınız ama kesin emin değilim dedi.maliye biliyormuş,hesaplamaları onlar yapıyorlarmış.bilginize...

taarruz keçisi
Genel Müdür
18 Ağustos 2008 19:14

real savcı ne demek yaw.. yani sen essah savcısın da diğerleri imitasyon savcı mı? böyle rumuz mu kullanılır? alenen devletin yargı erkine hakaretamiz bir ibare, emare ve hatta ifadesini geçtim resmen beyan bu!!

real savcı
Kapalı
18 Ağustos 2008 20:47

taarruz keçisi;diğer arkadaşlarımız da tabi ki benim gibi savcı olacak.(çünkü hala ben adayım)akademiden arkadaşlar hatırlar akademideki turnuvada takımlardan birinin ad''real akademi''idi,orada kimse siz niye böyle bir ad koydunuz demedi. yoksa anayasal organları tahkir ve tezyif etmek gibi bir düşüncem yok:))bu kendi aramızda takılmak için aldığım bir rumuzdu.tabi bu mecazi anlamda şimdi ama gelecek ay kura çekeceğiz biliyorsunuz, o zaman adaylıkta bitecek yani o zaman doğruluk payı olacak.

taarruz keçisi
Genel Müdür
18 Ağustos 2008 23:57

iyi bak alınmadın.. sinirlerine hakim gördüm seni.. ben olsam dalardım direk.. neyse egeli ol hatta muğla da olabilir.. ;)

iddia_name
Aday Memur
20 Ağustos 2008 15:45

mugla olabılr bence de... hatta akademıde 3.katta kalıp da sınavda kalanlar ıcın, ee o kadar gırgıra tabii ki3. kattakıler kalır dıyecek kadar da sogukkanlı olan bırı de olabılır... ama sınavdan 3. katta toplam 4 kısı kalmıs ve bu muhabet grubun ıcınde bulunansa sadece 2 kısıydı... yazık ki ne yazık....

zakkumun_dibi
Daire Başkanı
20 Ağustos 2008 16:35

yav bende bişi alıyolar sanıyodum. hepsi bu mudur yani aldıkları,?

HACEGAN SOFRASI
Aday Memur
20 Ağustos 2008 22:06

dostlar en son zmemeurlara yapılan zam %10 oranında yani yaklasık 180 ytl-2000 ytl arasında bi mıktarla maaslarımıza yansıyacak.Aslında maaş zammından daha onemlısı biz stajımızı tamamlıyoruz ve hakım savcı oluyoruz buna ne kadar hazırız.Ben sahsen dusununce tuylerım dıken dıken oluyor.Adaletı sağlamak cok zor bir iş adalet hata kabul etmiyor.Bu meslekte tam bır vıcdanla ve cok calısarak hakkıyla haklıya ulasmamızı dılıyorum.

HACEGAN SOFRASI
Aday Memur
20 Ağustos 2008 22:25

maddi hata.180-200 arası olacak ozur dılerız.

sawci
Aday Memur
20 Ağustos 2008 23:15

180-200 ytl hangi aydan itibaren yansıcak gelecek yıl için mi yoksa gelecek aydan itibaren mi?

real savcı
Kapalı
21 Ağustos 2008 07:38

iddianame;ben de akademide 3.kattaydım oradakilerin ve benim ne kadar çalıştığımızı söyledim,hepimizin 3-10 gün arası çalıştığımızı söyledim.ben de kalabilirdim,kalan arkadaşların üzülmemesi gerektiğini ağustosta ders çalışmak dışında kaybettikleri bir şey olmadığını,önemli olan o gün hepimizin mesleğe başlaması ve kurayı çekmemiz olduğunu söylemiştim yazdıklarıma bakarsan bir daha.''hepsi çalışmadı,gırgır geçti onun için de kaldılar'' diye bir şey yazmadım,acaba böyle bir şey yazmışmıyım diye kontrol ettim, böyle bir şey yazmamışım.kendi kendine bunları nerden kurguladın bilmiyorum,bu niyetle yazmıştır diye niyet okuyuculuğu yapıyorsan bu yanlış,şahsi değerlendirmelerin de hedef gösterici şekilde olmuş,yazık ki ne yazık,hoş olmadı...ayrıca orada çok iyi arkadaşlarımız oldu,hayatım boyunca arayacağım dertleşeceğim,özel günlerimiz de arayacağımız arkadaşlarımız oldu.böyle bir düşünce aklımın ucundan bile geçmez,hepsi çok değerli arkadaşlar ve ileride meslekte de çok iyi yerlere geleceklerine inancım tam.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi