Editörler : crops35

muiktisat
Memur
25 Nisan 2017 19:03

Basvuru yaptiniz mi? 3 seneyi doldurdu diye herkes sinava girmiyormus yani insan kaynaklarina basvuranlar girecekmis. Bizim kurumdan cok giren olacak.

KamudaMemur
Genel Müdür
25 Nisan 2017 19:07

Daha kanun çıkmadı. Şu anda başvuru yapılmıyor. Kanun çıkar sınav tarihi belli olur ondan sonra ..

KamudaMemur
Genel Müdür
25 Nisan 2017 19:18

Arkadaşlar. Gelir Uzmanlığı sınavı açılınca Güvenlik, Şoför ve Hizmetlilerde sınava girebilecek bildiğim kadaryıla. Bu arkadaşlarımız 3 yıl deneyimini sağlamışlar ama bu arkadaşlarımız 3 yıl boyunca Gelir Uzmanı ve GUY ların yaptığı işleri yapmadıki. Biz memur ve vhki lerin belki deneyim süresi daha az ama bizler Gelir Uzmanı ve GUY ların yaptığı işleri yapıyoruz. Bu durumda bizlerin deneyim süresi daha vasıflı olması lazım değil mi ? Sınav erken olursa bu şoför, hizmetli ve güvenlik arkaşlarımız sınava girip biz giremezsek bu bize yapılan bir haksızlık olmuyor mu ? Bu konuyu tanıdığım sendikacılara ve yöneticelere söylesek belki bizden 3 yıl deneyimi muaf tutarlar.

Ayabakan74
Aday Memur
25 Nisan 2017 21:01

Arkadaşlar kpss başvuru süresini uzatmislar bunun sinavla bir alakası olabilirmi

muiktisat
Memur
25 Nisan 2017 23:04

Sofor, guvenlik falan giremez ya kim soyledi size onu? Neredeyse hicbiri lisans mezunu degil ve bunlar gelir uzmani olamazlar. Ayrica sefin uyarisiyla 3 yilini doldurmus tum memur ve vhki'ler kanunlari falan calismaya basladi. Yarin yine sorarim ama sinav kesinlesmis gibi bir hava vardi. Hatta basvurularin dahi yapildigi seklinde davraniyorlardi ama yarin tekrar sorarim yani bosuna degildir 20 yillik, vergi dairlelerinin en deneyimli vhki'lerinden biri bile sinav havasina girdiyse bir bildigi vardir.

Ayabakan74
Aday Memur
25 Nisan 2017 23:28

Arkadaşım burda kimse sınavın yapılmayacağına dair birşey söylemiyor sadece sınavın kanununla çıkacağını ve sınav tarihinin gib tarafından ilan edilecegini söylüyor ve muhtemelen çalışanlara yapilandirmayi bitirtmeden sınav acmazlar buda muhtemelen yılın sonuna doğru olacaktır

KamudaMemur
Genel Müdür
26 Nisan 2017 21:43

Eminmisiniz giremediklerine ? Giriyorlar diye biliyorum ben. Lisans mezunu olanlar var aralarında. AÖF mezunu.

Ayabakan74
Aday Memur
26 Nisan 2017 21:51

Arkadaslar lisans mezunu olan şoför ve guvenlikerde girebiliyor fakat şartları 5 yıl olarak isteniyor onların durumu sınav basvuru sartlarinda belirtilir

ulaşdemr
Şef
27 Nisan 2017 18:04

şöför e hizmetliye taş atmadan önce kendimize bakmamız lazım. Hangimiz uzmanlığa yeter derecede bilgiye sahip ? Önümüzdeki işi yapıyoruz. sınavı kazananlarda herşeyi bilen kişiler olarak uzman olmayacak.

KamudaMemur, 7 yıl önce

Arkadaşlar. Gelir Uzmanlığı sınavı açılınca Güvenlik, Şoför ve Hizmetlilerde sınava girebilecek bildiğim kadaryıla. Bu arkadaşlarımız 3 yıl deneyimini sağlamışlar ama bu arkadaşlarımız 3 yıl boyunca Gelir Uzmanı ve GUY ların yaptığı işleri yapmadıki. Biz memur ve vhki lerin belki deneyim süresi daha az ama bizler Gelir Uzmanı ve GUY ların yaptığı işleri yapıyoruz. Bu durumda bizlerin deneyim süresi daha vasıflı olması lazım değil mi ? Sınav erken olursa bu şoför, hizmetli ve güvenlik arkaşlarımız sınava girip biz giremezsek bu bize yapılan bir haksızlık olmuyor mu ? Bu konuyu tanıdığım sendikacılara ve yöneticelere söylesek belki bizden 3 yıl deneyimi muaf tutarlar.

Ayabakan74
Aday Memur
27 Nisan 2017 20:15

Arkadaş bugün sendikadan mesaj geldi kpss başvurusunu yapmayanlar başvurularını yapsınlar diye

KamudaMemur
Genel Müdür
27 Nisan 2017 20:39

Arkadaşım şöforlere veya hizmetlilere taş atan yok. Siz yanlış anlamışsınız. Burada şöyle bir gerçek var. Bizler Uzmanların yaptığı işler hakkında daha çok bilgiiyiz. Ve önümüzdeki iş uzmanların yaptığı işler. Sizi kurumda farklı bir şekilde çalıştırıyorlarsa nasıl çalıştırıyorlar merak ettim. Benim izlenimim bu şekilde. Bu durumda bizlerin 2 yıldan fazla olan deneyimi süresince farkında olmadan veya farkında olarak bir bilgi birikimimiz var. Ve bu bilgi birikimi uzmanların yaptığı işler. Hizmetliler ve şoförlerin deneyimleri fazla olabilir ama bizim kadar bilgili olamazlar diye düşünmemi gayet normal görüyorum.

ulaşdemr, 7 yıl önce

şöför e hizmetliye taş atmadan önce kendimize bakmamız lazım. Hangimiz uzmanlığa yeter derecede bilgiye sahip ? Önümüzdeki işi yapıyoruz. sınavı kazananlarda herşeyi bilen kişiler olarak uzman olmayacak.

ulaşdemr
Şef
28 Nisan 2017 00:04

Şu an servisin sorumluluğu herkes kadar üzerimde gayet de iyi yapıyorum işimi. Şöför veya hizmetli arkadaşlar gelsin yanıma 2.5 yıllık bilgimi 2 ayda öğretirim çok sürmez yani. Ben insanların küçük görülmesine karşıyım, belki hizmetli veya şöför 3-5 yıla bütün servislere hakim olacak bilgi birikimine sahip olacak bunu bilemeyiz. 30 yıl çalışıp kapının önündeki güvenlikçi kadar bilgisi olmayan memurlar hatta uzmanlar var.

KamudaMemur, 7 yıl önce

Arkadaşım şöforlere veya hizmetlilere taş atan yok. Siz yanlış anlamışsınız. Burada şöyle bir gerçek var. Bizler Uzmanların yaptığı işler hakkında daha çok bilgiiyiz. Ve önümüzdeki iş uzmanların yaptığı işler. Sizi kurumda farklı bir şekilde çalıştırıyorlarsa nasıl çalıştırıyorlar merak ettim. Benim izlenimim bu şekilde. Bu durumda bizlerin 2 yıldan fazla olan deneyimi süresince farkında olmadan veya farkında olarak bir bilgi birikimimiz var. Ve bu bilgi birikimi uzmanların yaptığı işler. Hizmetliler ve şoförlerin deneyimleri fazla olabilir ama bizim kadar bilgili olamazlar diye düşünmemi gayet normal görüyorum.

ulaşdemr
Şef
28 Nisan 2017 00:10

dairenin işlerini gelir uzman yardımcıları da bilmiyor. Hatta 3 yıl sonunda yeterliliği veren uzman olan arkadaşlarda çoğu servisin işleyişini de mantığını da tam anlamıyla kavranamıyor. ama masa nın başına oturan adam işini yapar öyle veya böyle. servis değişikliklerinde en tecrübeli memurlar bile sudan çıkmış balığa dönüyor.

muiktisat
Memur
29 Nisan 2017 10:25

Ben burada baska hizmet sinifini asagilamis kimse goremedim. Biz uzmanlarla, birebir ayni isi yaparken, ayni yetkilere sahip olup bazilarimiz uzmanlardan bile daha iyi calisirken elbette uzmanligi cok hak ettigimizi dusunuruz. Lisans bitirmis olsa dahi soforlerin fakan uzmanliga alinacagi konusunda iyi arastirin. Eger oyle bir bilgi yoksa bosuna insanlari umutlandirmayin veya bir ton konu calisip vakitlerini calmayin. Hatta bizzat kendileri sorsunlar mudurlerine falan ki daha garanti olsun. Birebir ayni is yapildigi icin vhki'lere bu hakkin verildigini dusunuyorum ama yine de kesin kaynak sunmakta fayda var.

KamudaMemur
Genel Müdür
29 Nisan 2017 13:26

Kimsenin kimseyi aşaladığı veya küçümsediği yok. Siz yanlış anlıyorsunuz. 2.5 yıl da öğrendiğiniz işi 2 ayda öğretirim diyorsunuz. Madem öyle uzmanlar niye 3 yılda öğrendiklerini size 3 ayda öğretmediler ? Burada bir gerçek var. Siz kabul etseniz de etmesenizde 6 ay çalışan memur vhki uzmanların işini yapanlar 5 yıllık şoförlerden hizmetlilerden güvenlik elemanlarından bu işi daha iyi biliyor ve bu işe daha hakim. Yani burada kimse şoförlere hizmetlilere güvenliğe uzman olma hakkı verilmesin demiyor. Ama madem onlara bu hak veriliyor ki her kamu çalışanına yükselme ve kariyer imkanı verilmelidir. Evet madem bu güvvenlikçi hizmetli şoför arkadaşlarımıza yükselme hakkı veriliyor. İşi çok daha iyi bilen 3 yıl deneyimini doldurmamış memur vhki lerede bu hak verilmelidir. Benim düşüncem bu yönde. Bu konuyu üstlerimize bildirdiğimiz takdirde 3 yıl deneyimini doldurmayan ama daha bilgili memur ve vhki leri de kurum içi sınava girme hakkı verirler diye düşünüyorum.

KamudaMemur
Genel Müdür
29 Nisan 2017 13:30

Geçen gün bir sendikacı bir engelli memura şu şekilde söylemiş. Demişki sendika başkanı engelli memur ve şehit yakını memurların 3 yıl deneyim şartından muaf olsun diye Sn. Bakanımıza talepte bulunmuş. Neden bizler 3 yıl deneyim şartından muaf olmayalım. Bizler bu konuda üstlerimize sendikacılara, Bimere ve Sn. Bakanımıza bu konuda neden istekte bulunmayalım.

ulaşdemr
Şef
29 Nisan 2017 14:55

bilgi olarak haklısın. 20 yıl şöför, güvenlik ve hizmetli pozisyonundaki teşkilata emeği geçen arkadaşların bizim kadar pratik yapma olanağı olmadığından 3 yıl şartı ya kaldırılmalı ya da sınavın kasım ayında gerçekleşmesi için baskı yapmalıyız. Bizlere de sınava girme hakkı tanımalılar.

KamudaMemur, 7 yıl önce

Kimsenin kimseyi aşaladığı veya küçümsediği yok. Siz yanlış anlıyorsunuz. 2.5 yıl da öğrendiğiniz işi 2 ayda öğretirim diyorsunuz. Madem öyle uzmanlar niye 3 yılda öğrendiklerini size 3 ayda öğretmediler ? Burada bir gerçek var. Siz kabul etseniz de etmesenizde 6 ay çalışan memur vhki uzmanların işini yapanlar 5 yıllık şoförlerden hizmetlilerden güvenlik elemanlarından bu işi daha iyi biliyor ve bu işe daha hakim. Yani burada kimse şoförlere hizmetlilere güvenliğe uzman olma hakkı verilmesin demiyor. Ama madem onlara bu hak veriliyor ki her kamu çalışanına yükselme ve kariyer imkanı verilmelidir. Evet madem bu güvvenlikçi hizmetli şoför arkadaşlarımıza yükselme hakkı veriliyor. İşi çok daha iyi bilen 3 yıl deneyimini doldurmamış memur vhki lerede bu hak verilmelidir. Benim düşüncem bu yönde. Bu konuyu üstlerimize bildirdiğimiz takdirde 3 yıl deneyimini doldurmayan ama daha bilgili memur ve vhki leri de kurum içi sınava girme hakkı verirler diye düşünüyorum.

muiktisat
Memur
29 Nisan 2017 15:01

Gayet aciklayici konusmussun. Uzmanlarin yaptigi isi yapmayan birine neden uzmanla ayni sartlara ulasmasi icin vhki ile ayni imkan saglansin ki? Bundan, direkt kpss ile guy olarak girmis uzmanlar hakli olarak rahatsiz olur. Ben baslayali daha 10 gun ol du. Kurumdaki 10 yillik guvenlik gorevlisi veya sofor olarak calisanlar benim bulundugum servisteki isleri benden iyi mi biliyor? Hem surekli okuyor hem de uyguluyorum. Yani hizmet siniflari arasindaki gecisle ayni hizmet sinifi icindeki yukselisin ayni sinav ve sartlarda olmasini dogru bulmuyorum. Eger herkese 3 yil sarti gelecekse vhki'lerin girdigi tarihten itibaren her sene sinav hakki olmasi gerekir.

ulscan
Şef
30 Nisan 2017 00:48

Siz hangi serviste calisiyorsunuz ?

ulaşdemr, 7 yıl önce

Ayabakan74
Aday Memur
30 Nisan 2017 21:30

Arkadaşlar yasanın tam metninin olduğu bir sote varmı acaba

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi