Editörler : Pangaea
02 Ekim 2008 22:44

ücretli öğretmenlikten kadroya geçiş yardımmm???

arkadaşlar Allah ın izniyle kasımda sözleşmeli bilişimci olarak atancam ve muhtemelen şubatta kadroya geçeceğim. bir kaç kişiden duydum sözleşmeli öğretmenler bulundukları okulda kadroya geçerken avantajları söz konusuymuş. nasıl bir avantaj bilmiyorum bu konu hakkında bilgisi olan varmı. ekimdeki tercihlerim için önemlide. şimdiden saolun

pehleeone
Aday Memur
02 Ekim 2008 22:45

pardon başlık yanlık olmuş sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçiş olcak :)

arifa
Aday Memur
02 Ekim 2008 22:46

hocam puanın kaç...

duygusuzozan
Kapalı
02 Ekim 2008 22:47

hocam sözleşmeli öğretmensen şubatta o okul tek sana açık gözüküyor.Bir de bulunduğun ildeki taban puanı geçmen gerekiyor galiba.mesela kütahyanın bilişimdeki puanı 73 te kalmış olsun,senin ouanın 73 ve üstüyse o okul bir tek sana açılıyor ve sen kadroya geçiyorsun...

pehleeone
Aday Memur
02 Ekim 2008 22:47

78,963

secil_59
Şef
02 Ekim 2008 22:48

eger okulun acılırsa kadroya,sadece sana gozukuyor.( ıllakı acılcak anlamınada gelmez tabıkı) baska kımse goremıyor. sen tercıh edersende eger puanın ılın puanından dusuk deılse calıstıgın okulda kadro alıyorsun.

btl06
Aday Memur
02 Ekim 2008 22:49

arkdaşım sözleşmeliden kadroya geçerken,sözleşmeli çalıştığın okul sadece sana açık görünür diğer kişiler o okulu göremez eğer senin puanın bulunduğun ile atanan en düşük puanlı kadroludan yüksekse sen bulunduğun okulu tercih ederek orda kadroya geçersin.biraz karışık olsu ama umarım analrsın:)bundan başka bi avantajı falan yok bildiğim ..

ozfev
Genel Müdür
02 Ekim 2008 22:49

bulunduğun ıldekı taban puan neye göre belırlenıyor şu max paun sacmaliğida nedır biri bana anlatırsa sevınırım

pehleeone
Aday Memur
02 Ekim 2008 22:52

hocalarım hepinize teşekkür ederim olayı kavradım o zaman ben 2. ve 3. bölgeyi tercih etmem daha mantıklı olcak gibi böle bi ihtimale karşılık. hepiniz saolun bide bu illerin taban puanlarını nasıl öğrenebiliriz ?

secil_59
Şef
02 Ekim 2008 22:52

ılıın puanı; agustosta o ılın herhangı bı yerıne senın bransında en son atanan kısının puanı.

ozfev
Genel Müdür
02 Ekim 2008 22:54

iide secil hocam ağustostosta tercıh yaptık zaten bızden yuksek oldukalrı ıcın onlar yerleştıya nasıl oluyorda onlardan yuksek olursa ben kadroya gecebılıyorum

secil_59
Şef
02 Ekim 2008 22:55

tercıh etmeyı dusundugun ıllerı ara tlefonla. tamamen verılıo nete ıl ıl atanan kısıler ve puanları ama subattan sora oluo senın ısıne yaramaz.,

2. 3. bolgedede ıyı yerlerı yazarsan hıcbı ıse yaramaz cunku dogudakı pekcok ılın puanı batıdan kat ve kat yuksek.

ıstanbul yaz mesala. oranın puanı genelde epey dusuktur tum branslarda.

pehleeone
Aday Memur
02 Ekim 2008 22:56

ozfev hocama katılıyorum mantıklı bir soru nasıl oluyor ?:)

secil_59
Şef
02 Ekim 2008 22:57

ıste ozfev hocam ılgınclıkte orda ya. banada aynısı oldu cunku. zaten ben o puanı alsam ben kadro alırdım:) bende pek anlamamıstım aslında. ama oyle oluyo ıste.

enson atanan kısının puanı.

ozfev
Genel Müdür
02 Ekim 2008 22:59

o zman yenıden sınava gırmek gerekıyor dımı

pehleeone
Aday Memur
02 Ekim 2008 23:00

valla enteresanmış ama madem öle aslında pek bi anlamı olmuyo 2. 3. bölgeleri seçmenin

secil_59
Şef
02 Ekim 2008 23:02

puanını ıyıse okul deıl ıl sec.. once sozlesmelı calısırsın daha sonra o memleketı tanıyıp orda acılan baska bı okulu secersın ıste.

02 Ekim 2008 23:03

H9ocam ben o soruyu başka bir sayfada sormuştum,bana şubat atamasında orayı isteyenlerin minimum puanı demişlerdi

Seninkinde yanlışlık olmasın?

ozfev
Genel Müdür
02 Ekim 2008 23:05

bence delı hocamın dediği mantıklı sonucta subatta yenıden tercıh yapılacak onlardan ıı olursan sen gecersın

evet evet öle olmalı

pehleeone
Aday Memur
02 Ekim 2008 23:07

deli dumrul hocamın söylediği daha mantıklı geldi aslında birazda işime geldi :) birazda kafam karıştı :S

secil_59
Şef
02 Ekim 2008 23:10

ben gecen yıl aynı sekılde tercıh yaptım okulum acıktı bana. ve agustosta son atanan kısının puanına gore.budurumda bende kadro alamadım zaten.

ya zaten ara atama sozlesmelılıerın kadro alması bıraz mucıze oluo. dyelım puanın 85( senın bransına gorede cok ıyı bı puan) ıstanbul ıstıyosun ıllakı ozaman ıtanbulu yazcan agustosta. subattada kadro alcan ıste.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi