Editörler : Pangaea
22 Şubat 2011 16:41

İmamlıktan öğretmenliğe geçiş

Dikab mezunu bir kadrolu imam hatip öğretmenliğe nasıl geçeblir.Nasıl bir yol izleyecek yardımcı olur musunuz?

xkankalesi
Genel Müdür
22 Şubat 2011 21:53

2 yol izlenerek bu geçiş sağlanabilir

1. si kurumlararası atama ile olabilir. hizmet sürelerinin çokluğuna göre adaylar sıralanır hizmet süresi en yüksek olan kişi tercih edilen yerlerde istediği yere atanır

2. si kpss puanıyla atama olabilir. aday kpss eğitim bilimleri sınavına girer. muvafakat almak suretiyle tercihlerini yapar atanırsa kurumlararası ilk atama esaslarına görevini değiştirmiş olur.

böyle bir soru sorduğunuz için diyanette uzun bir sure görev yapmadığınızı varsayıyorum. bu durumda 2. yol en mantıklı olanıdır.

ben de bu şekilde öğretmenliğe geçtim. farklı sorularınız varsa özelden cevap verebilirim

_cenkcan_
Aday Memur
22 Şubat 2011 22:11

Xkankalesi hocam bende bu konuda bilgisizim bende 10senelik imamım islamtarihinde yükseklisans yapıyorum ögretmenlige veya ögretim görevlisine nasılgeçebilirim bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden sagolun

vahdet1
Şef
22 Şubat 2011 23:39

Hocam DKAB mezunu bir arkadaş Maalesef İHL Meslek Dersleri Öğretmenliğine geçemez. Sadece DKAB öğretmnenlgine geçebilir. İHL Mes. Ders. sadece ilahiyat mezunu formasyonlu bir kişi atanabilir. Bilginize... Talim Terbiyenin 80 sayılı kararını iyi inceleyin.

xkankalesi
Genel Müdür
23 Şubat 2011 19:48

vahdet hocam

anladığım kadarıyla arkadaş bir virgül koymayı unutmuş

"kadrolu imam hatip, öğretmenliğe nasıl geçeblir"

_cenkcan_

hocam öğretim görevliliği hakkında çok bilgim yok

öğretmenlik içinse formasyon almanız gerekiyor. formasyon almadan öğretmen olunabilir ama düşük bir ihtimal

23 Şubat 2011 21:27

Dkab mezunuyken arkadaşlar İlkokulda Dinkültürü Öğretmenliğine, İhl meslek dersi öğretmenliğine geçmekten bahsetmiyorum.

pikniktüpü
Müsteşar Yardımcısı
24 Şubat 2011 18:36

biz öyle geçtik

imam hatip olan arkadaşlarda öyle

kurumlararası geçiş kontenjanından başvurulur

başvurular 2800 hizmet yılında kalmıştı

hizmet yılına göre alınıyor

batiim
Aday Memur
16 Şubat 2013 02:29

tesekkurler bilgileriniz için