Editörler : Pangaea
12 Ağustos 2009 08:43

peki bu ücretli öğretmenlik ile vekil öğretmenlik arasındaki fark nedir?

benimde ilk girişim ve 78 aldım. bir dönem vekillik yapmayı düşünüyorum ama fark nedir bilmiyorum..bilgisi olan varsa...

cetincev
Şef
12 Ağustos 2009 08:52

İkiside aynı şey.

Ama yapma kardeşim sizin yüzünüzden açık kapanıyor.

Sizi bahane ederek devlet atama yapmıyor.

Kendi kendinin önünü kapama

biyology.bud
Kapalı
12 Ağustos 2009 09:42

fark var o da şu vekil öğretmenlik askere giden öğretmenlerin yerine alınan öğretmenlerdir askere giden öğretmenin maaşını alırlar, ücretli öğretmenlik saçmalığı ise öğretmen açığını kapatmak için çok daha az paraya (en az 1000 tl daha az)öğretmenlik yapmak demektir. bu ülkede 5 bin kadrolu 10 bin sözleşmeli 60 binde ücretli öğrt. alırlar

s.kubra
Şef
12 Ağustos 2009 09:49

vekil öğrtmnlkte tam maaş mı alınıo yani 1280?

serzeniş28
Memur
12 Ağustos 2009 09:54

ücretlide girdiğin ders başına para alırsın vekilde askere giden ya da doğuma ayrılan öğretmenin yerine çalışırsın ve tam maaş alırsın.sonuçta işleri bitince sende bizim için çalıştın emek sarfettin diyen olmaz diğeri gelince hadi sana güle güle...

zeyyan
Şube Müdürü
12 Ağustos 2009 09:54

VEkillikte öğretmen maaşının 4/3 ü alınır. Ücretlide girdiğin ders saati başına ek ders ücreti alırsın. Tabi sigortanı da kendin ödersin haftada 30 saat derse girersen ve tam aysa yani ayda 120 saat derse girersen yaklaşıl 680 ytl alırsın...

eremim
Genel Müdür
12 Ağustos 2009 09:57

gul-umse aradaki farkı soruyorsun yarın da ağlarsın hakkımı diyerleriyle aynı kullanamıyorum diye. yapmayın . yapmayın ki adalet dediğimiz hak sağlansın yapmayın yahu ücretlilik .

zeyyan
Şube Müdürü
12 Ağustos 2009 09:58

Bu arada söylemeyi unuttum çoğu il ve ilçede vekillik verilmez. Askere gitmiş yada doğum iznine ayrılmış olmasını gözardı ederler ve ücretli olarak işe başlatırlar...

matanist
Şef
12 Ağustos 2009 10:03

Rezalet ya burada belediye anonslarında ilçe milli eğitimin ücretli başvuruları verilmeye başlandı. Yani çok yakında ücretli öğretmen alımı başlayacak :D Ücretli öğretmen işe başlayınca da açığa göre artık bize de yer ayırırlar. Hani Sayın Milli Eğitim Bakanımız diyor ya şimdilik böyle İHTİYACA göre yine alım olacaktır diye. İşte ihtiyaçtan kastı da o. Ücretlileri bekliyoruz hele bir yerleşsinler. Daha sıralama bile belli olmadı. Bu kahrolası (insanları at yerine koyan) sıralama bile daha belli olmadı.

eremim
Genel Müdür
12 Ağustos 2009 10:14

e yani nasıl olsa kiralık işçi büroları açılacak ya oralara da kiralık öğretmen başvuruları başlar iyimi. sonunda olacağı da böylesi bu gidişin. ne gariptir.

Eray Can
Memur
12 Ağustos 2009 10:19

vekil öğretmenlik duyduğum kadarıyla kalkmış arkadaşlar yerine ücretli öğretmen alıyorlar. kaynak: izmir milli eğitim müdürü

gitaristsınıfçı
Genel Müdür
12 Ağustos 2009 10:21

ucretlı ogretmenın alacagı maksımum 650 dır..vekıl kadrolu ogretmenın maasının 2/3 ünü ayrıca ekdersını de tam olark alır yanı 850 tl maaş 350 tl e ek ders cıvarı alır...vekıl askere gıden ogretmen ve dogum ıznıne ayrılan ogretmenın yerıne gelır...

sosyalci_diren
Genel Müdür
12 Ağustos 2009 10:21

Aradaki fark tamamen duygusal:)

vekillik pek çok ilde sadece sınıf öğretmenliği mezunları tarafından yapılır...

dqueen
Şef
12 Ağustos 2009 10:47

Ücretli öğretmenlik yapmayın arkadaşlar. Açığımız yok diye kadro açmıyorlar sonra. :(

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi