Editörler : ayşegül bgm
26 Ağustos 2017 14:45

Çok önemli lütfen yardım edin atanma durumu ve 2 senelik üniversite

Merhaba arkadaşlar, ben 2016 ortaöğretim hemşirelik mezunuyum. Kpssden 80 aldım ama takdir edersiniz ki atanamadım hala. Atanabileceğimi de düşünmüyorum. Bu sene ygs sınavına hiç ama hiç çalışmadan girdim ve ek puanla puanım ne kadar yükselse de tercih yapmadım gelmeyeceğini düşündüğüm için.ama bütün arkadaşlarıma benden düşük alanlara bile 2 senelik bölümler çok rahat geldi. Biliyorsunuz ki şu an ek tercihler açıldı ve istediğim birçok bölüme rahatlıkla gidebilecek gibi görünüyorum. Bu sene atanabileceğimi düşünmüyorum muhtemelen diğer kpssye kalacak gibiyim. Atanacak olsam bile 2 sene civarı sözleşmeli olarak geçiyormuşuz diye duydum yani memur olmak için. O süre zarfında ya da memur olunca dahi okulu bitirirsem ya da atanmadan bitirirsem hemşirelik diplomam yanar mı? Çünkü yanmasını istemiyorum ve hemşirelik yapmak istiyorum. Bu 2 senelik bölüm beni nasıl etkiler? Diploma yanma işi kafamı çok karıştırıyor ve herkes farklı bi şey söylüyor. Lütfen yardım edin çok zor durumdayım

Anestezist79
Memur
26 Ağustos 2017 15:07

Önlisans bir bölüm bitirirseniz lise olarak atanamazsınız.

lunaeos
Aday Memur
26 Ağustos 2017 15:08

Alttan ders bıraka bıraka uzatabilir miyim peki

Anestezist79, 7 yıl önce

Önlisans bir bölüm bitirirseniz lise olarak atanamazsınız.

Anestezist79
Memur
26 Ağustos 2017 16:07

Tabi oluyor öyle uzatmak isterseniz sorun yok

lunaeos, 7 yıl önce

Alttan ders bıraka bıraka uzatabilir miyim peki

betulyyl
Aday Memur
18 Eylül 2017 16:49

Sınavın iki sene geçerli zaten sen o zamana kadar mezun olmuyosun o yüzden istediğini oku. Uzatmanada gerek yok ki. Ben ortaöğretim den girdim bu sene mezun oldum puanım hala geçerli bu konuyu ösym yi arayarak netleştirdim.

aciltıptek5
Memur
19 Eylül 2017 12:49

Lise hemsirelik arik bitti. Bu şekilde atanman cok zor 90 ve üzeri alman lazim. Bence hemsirelik dışında baska bir bölüm okumalisin. Agiz ve dis sagligi ve ya paramedik

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi