Editörler : crops35

Kapalı
19 Ocak 2009 14:14

atanılan kuruma ne zaman basvurmak gerekiyor

bilen var mı

the.prens
Aday Memur
19 Ocak 2009 14:16

bulunduğunuz yere atandıysanız aynı gün, farklı bir ile atandıysanız 15 gün içinde müracaat etmeniz gerekli diye biliyorum.

letrenger
Kapalı
19 Ocak 2009 14:23

bugun muracat zorundamıyım yani ben aynı yere atandım?

olurmu yaa adam daha listelr gelmedi dio

the.prens
Aday Memur
19 Ocak 2009 14:27

bilmiyorum vallahi kardeş kanunda öyle yazıyor aklımda öyle kalmış bulunduğunuz ile yerleştiydeniz aynı gün müracaat edilir diye duydum

letrenger
Kapalı
19 Ocak 2009 14:28

bende duydum ole bşşey ama abi aynı gun kagıt magıt nasıl yaptırcan da gidicen nebiçm iş a.q anlamadım ki

bjkhanifi
Aday Memur
19 Ocak 2009 14:30

öyle saçmalıkmı olur yaa

the.prens
Aday Memur
19 Ocak 2009 14:31

ya sen kurumu ara onlar sana gerekli bilgiyi verirler aynı gün olması bence de saçma yerleşmişsin ne mutlu sana sıkma kendini rahat ol :)

letrenger
Kapalı
19 Ocak 2009 14:32

tamam aradık daha listeler gelmedi demiler.. genede insan guvenemiyo adam bi numara yapar falan salagın tekidir yanlıs bilgi vereir ondan sordum

ajdarha
Kapalı
19 Ocak 2009 15:02

gncl........??????????????????????????

ahmetpinar
Memur
19 Ocak 2009 15:13

bende aynı konuda başlık açtım bir bilgi yazan olmadı işin ilginci kurumu aradım onlarda bilmiyor

teyrik
Aday Memur
19 Ocak 2009 15:24

belgeleri ne zaman verecez arkadaşlar

teyrik
Aday Memur
19 Ocak 2009 15:41

ne zaman işe başlarız şimdi ne yapmamız gerekiyor

the.prens
Aday Memur
19 Ocak 2009 15:47

sizlerin için araştırdım kanunda yazan metni aynen kopyalıyorum umarım açıklayıcı olmuştur..

ATAMALARDA GÖREV YERİNE HAREKET VE İŞE BAŞLAMA SÜRESİ:

Madde 62 - (Değişik madde: 23/12/1972 - KHK 2/1 md.)

İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,

b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,

İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Savaş ve olağanüstü hallerde bu süre Bakanlar Kurulu Kararı ile kısaltılabilir.

Yukarıdaki süreler;

1 - Kanuni izinlerin kullanılması veya geçici bir görevin yapılması sırasında başka bir göreve atanan memurlar için iznin veya geçici görevin bitimi,

2 - Hesaplarını, yerlerine gelenlere devir zorunda bulunan sayman ve sayman mutemetleri için devrin sona ermesi,

3 - Eski görevlerine devamları kurumlarınca yazılı olarak tebliğ edilenler için yerlerine atanan memurların gelmesi veya yeni görev yerlerine hareketlerinin kurumlarınca tebliği, tarihinde başlar.

( Değişik fıkra: 12/02/1982 - 2595/4 md.) Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalarda memurlara atama emirleri tebliğ edilince yollukları, ödeme emri aranmaksızın, saymanlıklarca derhal ödenir. Memurun izinli ve raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber (a) ve (b) bentlerindeki süreler izin ve rapor müddetinin bitmesinde başlar.

Bu maddede geçen "yer" deyiminin kapsamı İçişleri ve Maliye Bakanlıklarınca birlikte belirtilir.

İŞE BAŞLAMAMA HALİNDE YAPILACAK İŞLEM:

Madde 63 - (Değişik madde: 23/12/1972 - KHK 2/1 md.)

(Değişik fıkra: 12/05/1982 - 2670/24 md.) Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. Bunların belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler nedeniyle göreve başlamama hali iki ayı aştığı takdirde atama işlemi atamaya yetkili makamlarca iptal edilir.

Başka yerdeki bir göreve atananlardan 62 nci maddedeki süre içinde hareket ederek belli yol süresi sonunda yeni görevlerine başlamıyanlara, eski görevlerinden ayrılış ve yeni görevlerine başlayış tarihleri arasında aylık verilmemek şartı ile 10 günlük bir süre daha verilebilir. Belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın bu süre sonunda da yeni görevlerinde işe başlamıyanlar memuriyetten çekilmiş sayılırlar.

teyrik
Aday Memur
19 Ocak 2009 16:26

saol

ajdarha
Kapalı
19 Ocak 2009 17:23

şu kanunu biri tercüme etsede anlasak

teyrik
Aday Memur
19 Ocak 2009 23:49

kimse ne zaman başlanılacağındamı bilmiyor

ramazan.2121
Kapalı
19 Ocak 2009 23:52

belgeleri teslim edeceksiniz atandığınız kuruma daha sonra size tebligat gelecek.tebligattan sonra başlıycak o 15 günlük süre.kazandığınız kurumlar istenilen evrakları bi haftaya kadar sitesinde yayınlar.hayırlı olsun.

le_manyak40
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 00:13

tebligat falan gelmeyecek saçmalamayın

ramazan.2121
Kapalı
20 Ocak 2009 00:17

evraklarını teslim edecen sonra tebligat gelmesini bekliycen.sonrada göreve başlıycan.bilmiyorsan öğren.

le_manyak40
Şube Müdürü
20 Ocak 2009 00:20

ramazan.2121 öğrenecen sen yakıda:))

Sniper7
Şef
20 Ocak 2009 00:25

tercih -yerleştirme -atama kavramları yine karıştı.askerlik durum belgesinin en son 5 ocaga kadar alınmış olması diye bısey cıkarttıalr bunun gibi bişey ))

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi