Editörler : supporters.
15 Şubat 2010 14:22

ahmet yesevi üniversitesinde yüksek lisans

telefonuma biraz önce yesevi üniversitesinden mesaj geldi.uzaktan egitim şeklinde olucakmış

yök denklik vericekmiş.bu üni de okuyan ve bu konuda bilgisi olan arkadaşım varsa bilgisini paylaşmasını isterim

15 Şubat 2010 15:12

ayalnız yök denligi kısmında yüksek lisanstan bahsetmiyor.lisans yazıyor.

Şehr-i Emin
Şube Müdürü
15 Şubat 2010 17:44

Sanırım herkese yollamışlar aynı mesajı. Ben de aldım aynısını. :) telefonlarımızı nerden alıyorlar ki?!

pınar-ingilizce-
Genel Müdür
16 Şubat 2010 13:51

mesaj bana da geldi. yök onaylı yüksek lisans diyor bende. bilgisi olan?

pınar-ingilizce-
Genel Müdür
16 Şubat 2010 14:09

Bilgisayar Mühendisliği,İşletme Yüksek Lisans (MBA), Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans, Yönetim ve Organizasyon Yüksek Lisans, Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans ve Yerel Yönetimler Yüksek Lisans programları varmış. yüksek lisans 1 dönem 2106 TL.ymiş.

seymu
Genel Müdür
16 Şubat 2010 22:35

herkese yolladılar sanırım:))

16 Şubat 2010 22:56

yök denkliği konusunda o kadar araştırma yaptım ama net bilgiye ulaşamadım arkadaşlar.içime sinmedi bu mesaj içerigi.güvenemiyorum

özhukukçu
Kapalı
17 Şubat 2010 12:09

mesaj bana da geldi, gerçekten numaramızı nereden aldılar)

pınar-ingilizce-
Genel Müdür
17 Şubat 2010 17:10

fiyat da biraz fazla gibi geldi bana. sonucta yök garantisi de pek yok gibi ve online eğitim. online eğitim sistemi tam olarak nasıl olucak? bisürü soru takılıyo aklıma. 2 dönem toplam 4300 lira vericegime, türkiyede özel bi üni.de yüksek lisans programına giderim. çünkü sınavlara girmek için de ankara istanbul gibi illere gitmemiz gerekiyor. en önemlisi de elle tutulur bi garantisi yok. garanti olsa bile bugün vardır, ülke siyaseti değişir yarın gecerliliği olmaz! o yüzden pek sıcak bakamadım.

şiirsever
Kapalı
20 Temmuz 2010 23:07

e-mba diplomasında uzaktan eğitim ibaresi yazıyormu? yazıyosa bir esprisi yok gibi..

sonass
Aday Memur
21 Temmuz 2010 22:16

arkadaşlar ahmet yesevi üniversitesi vize final haftalarında sınav yapar. onu da Yıldız teknik üniv.de yapıyor istanbulda. yükseklisans için de sınava giriyorsunuz. yazılı sınav. denklik konusunu bence iyi araştırın. birçok öğrenci bu sınava giriyor. daha geçen hafta bütünleme sınavı yapıldı. ben iyice araştırın derim:)

e_1903
Aday Memur
09 Eylül 2010 22:13

Yök yüksek lisans için denklik vermektedir.ayrıca diplomada uzaktan eğitim şeklinde bir ibare yoktur. ben bizzat gittim yeriden öğrendim. kaydımı yaptırdım

riza28
Memur
15 Eylül 2010 19:52

Arkadaşlar ben ahmet Yesevide bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans yaptım. yüksek lisanstaa denklik var çıkış belgesindede yazıyor. ama lisansta denklik yoktu onu biliyorum

Memurrr
Aday Memur
26 Ocak 2011 13:42

Yökten aldığım yazı:

Kazakistan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri arasında Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinin kurulması hakkındaki anlaşmaya göre Türkistan şehrinde Hoca Ahmet Yesevi Türkistan Devlet Üniversitesi yerine 1 Ocak 1993 tarihinden itibaren Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi kurulmuş olup, söz konusu anlaşma uyarınca hazırlanan tüzük imza altına alınarak yürürlüğe girmiştir. Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Tüzüğü?nün ?Diplomaların Denkliği? başlıklı 19.maddesi ?Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Kazak-Türk Üniversitesi?nin diplomaları Kazakistan ve Türkiye?de aynı alan ve seviyede öğretim yapan yükseköğretim kurumlarının diplomalarına ve bunların milletlerarası geçerliliğine eş değer olup sahiplerine aynı haklar sağlar.? hükmünü haiz olup, söz konusu üniversiteden alınan lisans ve lisansüstü diplomalar denklik değerlendirmesi dışında tutulmaktadır. Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi uzaktan eğitim yüksek lisans programları 2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren Kurulumuzca tanınmaktadır. Bilgilerinizi rica ederim. Yükseköğretim Kurulu Denklik Birimi Yeni bir talep bildirmek için tıklayınız.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi