Editörler : supporters.

tayila
Aday Memur
18 Temmuz 2014 01:34

konu başlığına dikkat etmemişim.Hatta konuya nasıl geldiğimi de bilmiyorum.mülakat başlığındaydım :)haklısınız tabi.ayrıca themis konu anlatımlı 2 cilt kitap adında bir kitap da yok diye biliyorum.themis idari yargı hakimliği çalışma kitabı var ki o da sorular ve çözümlerini içeren bir kitap.

taurus33, 10 yıl önce

Ticaret hukuku,icra iflas hukuku,ceza ozel,cmk,borclar ozel konulari idari yargi hakimligi yazili sinav mufredati icinde yer almaz.Yani calismayiniz:)

nutfe07
Aday Memur
19 Temmuz 2014 13:19

e

nutfe07
Aday Memur
19 Temmuz 2014 13:22

SINAVA GİRMEKTEN VAZGEÇTİĞİM İÇİN KAYNAKLARIMI SATIYORUM! ( üzerlerinde işaretleme falan yok hepsi iyi durumda.)

1. İDARE HUKUKU: (AHMET NOHUTÇU) 11. BASKI

2. İDARİ YARGI : (THEMİS İ.ERCAN, Ü. KAYMAK, ) Güncelleştirilmiş 9. Baskı

3. HUKUK YARGILAMA USULÜ (İ. ERCAN) 9. Baskı

4. BORÇLAR HUKUKU: (GENEL HÜKÜM-TAHSİN ZAPATA) 10. Baskı

5. MEDENİ HUKUK: (Tahsin Zapata) 2014/ 15. Baskı

6. CEZA HUKUKU:(GENEL HÜKÜM- İ. ERCAN ) Güncellenmiş 9. Baskı

7. VERGİ HUKUKU: ( NURETTİN BİLİCİ ) 32. Baskı

8. SORU BANKASI MATRAH 2. Baskı

9. ANAYASA HUKUKU (AHMET NOHUTÇU 7. BASKI

10. İdari Hakimlik Çalışma Kitabı 1 ve 2 ( Soru Bankaları ) Themis 4. baskı

StrangerDummy
Kapalı
20 Temmuz 2014 12:37

Sınav aralıkta ÖSYM nin sınav takviminde yerini aldı hayırlı olsun

nofear001
Aday Memur
20 Temmuz 2014 12:43

zaten vardı.

StrangerDummy, 10 yıl önce

Sınav aralıkta ÖSYM nin sınav takviminde yerini aldı hayırlı olsun

sevgip58
Aday Memur
21 Temmuz 2014 21:35

arkadaşlar adli yargı hakim ve savcılığı görsel eğitim seti gittgidiyorda hem indirime girmiş hemde yanında konu anlatım kitabını hediye veriyorlarmış... yararlanmak isteyen arkadaşım varsa kaçırmasın...

sevgip58
Aday Memur
21 Temmuz 2014 21:38

linki: http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/adli-yargi-uzaktan-egitim-seti-121957155

sevgip58, 10 yıl önce

arkadaşlar adli yargı hakim ve savcılığı görsel eğitim seti gittgidiyorda hem indirime girmiş hemde yanında konu anlatım kitabını hediye veriyorlarmış... yararlanmak isteyen arkadaşım varsa kaçırmasın...

Antepli-hakim
Aday Memur
22 Temmuz 2014 09:42

Arkadaşlar yarın 1 günlüğüne Ankara'da olcam! İdari Hakimlik için özet notlar satan yerler varmış! Nerdedir nerde bulurum bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Ha bi de kimin notlarını tavsiye edersiniz?

siva57
Aday Memur
22 Temmuz 2014 21:30

Sınavda iktisat var mı acaba ? Ösym nin sitesinden bakıyorum, eski sınavlarda iktisat konusu yok ama kitap setlerinin çoğunda iktisatı da almışlar. Murat yayınlarnını kitabın iktisat yok bu konuda bilgi verirmisiniz ? Bir de çalışmak için kitap önerebilir misiniz ?

Podesta
Genel Müdür
22 Temmuz 2014 23:48

5 soru, ekonomi diye geçiyor.

siva57, 10 yıl önce

Sınavda iktisat var mı acaba ? Ösym nin sitesinden bakıyorum, eski sınavlarda iktisat konusu yok ama kitap setlerinin çoğunda iktisatı da almışlar. Murat yayınlarnını kitabın iktisat yok bu konuda bilgi verirmisiniz ? Bir de çalışmak için kitap önerebilir misiniz ?

siva57
Aday Memur
23 Temmuz 2014 12:46

Teşekkür ederim.

23 Temmuz 2014 13:35

öncelikle kadir geceniz mübarek olsun hepinize iyi günler idari hakimlik sınavına bayram dönüşü çalışmaya başlayacam sizce şöyle diyebilir miyiz bu yılki alımların azlığıyla ilgili olarak adli yargı hakimliği sınavında 900 kişi alınacak bu durum idari yargı sınavına giren kişilerin sayısını etkiler mi geçen sene 11 bin kişi başvurmuştu bu yıl düşer mi bu rakam

GENCO1907
Aday Memur
25 Temmuz 2014 23:31

kardeşim sanmam cunku hukuk fakultesi kontenjanlarının bir hayli arttığını dusunursek ve avukaylık mesleğnin artan kontenjandan dolayı bir hayli prestij kaybettgni dusunursek bi de ibf mezunları var tabi sınava grenlern sayısı yne 10 bini gecer dye tahmin ediyorum grenlern sayısı 10 bni gecsede sınava gercekten hazırlananlar bu sayının yarısını gecmez tabi bu sene 100 kşi alınacagını dusunursek gercekten hazırlananların sayısı yarıdan da az olablr.

büsbüyük hilmi, 10 yıl önce

öncelikle kadir geceniz mübarek olsun hepinize iyi günler idari hakimlik sınavına bayram dönüşü çalışmaya başlayacam sizce şöyle diyebilir miyiz bu yılki alımların azlığıyla ilgili olarak adli yargı hakimliği sınavında 900 kişi alınacak bu durum idari yargı sınavına giren kişilerin sayısını etkiler mi geçen sene 11 bin kişi başvurmuştu bu yıl düşer mi bu rakam

Mülkiye08
Aday Memur
27 Temmuz 2014 20:01

Themis'in İdari Yargi Calisma kitabi 2014 baskisi cikti mi haberiniz var mi ?

kymkm03
Aday Memur
28 Temmuz 2014 14:04

arkadaslar yenı mufredat ıcın hangı kAaynaklar yenılendı acaba daha dogrusu hangılrını guncel alıyı

siva57
Aday Memur
31 Temmuz 2014 22:22

Sınava daha önce hazırlanmış arkadaşlar. Ders çalışırken hangi sıralamayla çalışmalıyız ? Kolaydan zora sıralasanız dersleri sıralamanız nasıl olur ?

31 Temmuz 2014 23:05

kolaydan zora doğru değil de kanunları güncellenen dersler-güncellenmeyen dersler olarak çalışma programı yapın kendinize mesela ilk çalışacağınız dersler anayasa hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku, medeni usul hukuku olsun bu derslerde son zamanlarda bir güncelleme yapılmadı bunun yanında genel yetenek-kültüre de çok iyi çalışın özellikle tarihe

siva57, 10 yıl önce

Sınava daha önce hazırlanmış arkadaşlar. Ders çalışırken hangi sıralamayla çalışmalıyız ? Kolaydan zora sıralasanız dersleri sıralamanız nasıl olur ?

beylikkamil
Yasaklı
31 Temmuz 2014 23:51

kurskitap.com da defi yayınlarının kitabına bakabilirsin.

kymkm03, 10 yıl önce

arkadaslar yenı mufredat ıcın hangı kAaynaklar yenılendı acaba daha dogrusu hangılrını guncel alıyı

siva57
Aday Memur
02 Ağustos 2014 12:08

Cevap için teşekkür ederim.

5. Yargı paketi İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Medeni Hukuk, Medeni Yargılama Hukuku ve Ceza Hukukunda mı değişik yaptı. Değişiklikler sınava etki ediyor mu ?

büsbüyük hilmi, 10 yıl önce

kolaydan zora doğru değil de kanunları güncellenen dersler-güncellenmeyen dersler olarak çalışma programı yapın kendinize mesela ilk çalışacağınız dersler anayasa hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku, medeni usul hukuku olsun bu derslerde son zamanlarda bir güncelleme yapılmadı bunun yanında genel yetenek-kültüre de çok iyi çalışın özellikle tarihe

02 Ağustos 2014 14:45

evet ediyor diyebiliriz 5. yargı paketinin ceza hukukuna getirdiği değişiklikler ve yenilikler daha çok özel hükümler ve ceza muhakemesi ile ilgili o konular da idari hakimlik sınavında çıkmıyor... iyukun ve danıştay kanununun en güncel halini edinmenizi tavsiye ederim idari yargıda yapılan son değişikliklerden kesin soru geleceğini iddia ediyorum

siva57, 10 yıl önce

Cevap için teşekkür ederim.

5. Yargı paketi İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Medeni Hukuk, Medeni Yargılama Hukuku ve Ceza Hukukunda mı değişik yaptı. Değişiklikler sınava etki ediyor mu ?

Toplam 240 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi