Editörler : Lanet

Yasaklı
03 Ekim 2011 00:29

Hangi Su Arıtma Cihazı?

Evime Su arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtma ile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.

herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

1.Pompalı mı yoksa pompasız mı olacağına

2.Urunun kaç aşamalı olacağına

3.Tezgah altı mı tezgah üstümü olacağına

4.Acık kasamı kapalı kasa mı olacağına

1 pompalı (motorlu) su arıtma cihazı:

5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: >> Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız

Arıtmanızı 5 aşamalı olarak alabilirsiniz

6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompalı arıtma cihazı:

Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

5 aşamalı pompasız arıtma:

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için S

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız arıtma cihazı :

Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

2.Deposu icinde oldugu icin tezgah altında daha az yer kaplar.

Direk akışlı su arıtma cihazı:

5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton?dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir

tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)

şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.

Filtreler ve Değişim süreleri:

Alttaki 3 filtre: ön filtrasyondur çamuru tortuyu,kokuyu v.b kabaları tutar

3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.

4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.

5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.

6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.

Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.

Kendim uzun sure arastırdım yerinde baktım tecrube ettim suyu analiz ettirdim

sonuçlar: 5 aşamalı olunca su biraz acı oluyor

6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.

Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.

Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.

Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.

5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.

Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla?.

agatha040
Kapalı
03 Ekim 2011 00:34

Hocam özele msj atar mısınız hangi marka bu ? Ya da reklam olsun yasaklama yok ki :)

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
03 Ekim 2011 01:12

biz su adresten bulmustuk aldıgımız kisiyi sagolsun cok ilgili bir satıcı urunu alalı 6 ay oldu hala arada arar soru sorarız adam usenmeden sıkılmadan yardımcı oluyor :) www.toptansuaritma.com teli felan orda yazıyo

simay1
Kapalı
04 Ekim 2011 23:41

Siz kaç tane tanınmış beyaz eşya firmasının bu işi yaptığını söyleyebilirsiniz.

arıtılmış su sağlıklı su değildir.

sağlıklı su mineral seviyesi yüksek sudur.

hiç bir içme suyu arıtıcısı civa ve arseniği % 100 temizleyemez. Ama tüm sağlığımız için gerekli minarelleri % 100 yok edebilir

çeşmelerinizden akan su içilebilirlik değerleri her zaman belediyeler tarafından kontrol edilerek halkın sağlığı güven altında tutulur. Tadını beğenmeyebilirsiniz ama çeşmelerden akan su içilebilir sudur.

İÇEMİYORSANIZ HAZIR SU ALIN

LÜTFEN PARANIZLA AİLENİZİN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATMAYINIZ

BUNLAR PARA TUZAKLARIDIR

SATMAK İÇİN HERKES TELEFONUNU VERİYOR.

SATMAK İÇİN HERKES MARKA VE ADRES VERİYOR.

İçilebilir su mineral den arındırılmamış su dur kaynak DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ

LÜTFEN

ÇOÇUKLARINIZI KALSİYUM VE MAĞNEZYUMDAN EKSİK ETMEYİNİZ.

Gelişmiş su arıtma cihazları kalsiyum ve mağnezyumu sudan yüksek oranda ayrıştırır. Ve vücudumuz bu besinlerden mahrum olur.

simay1
Kapalı
04 Ekim 2011 23:54

Unutmadan eklemek istedim.

Hiç bir şey yoktan var edilemez (Bu sadece Allah'a özgüdür)

suyun içerisine mağnezyum ve kalsiyum kattığı söylenen arıtma cihazları bu minarelleri cihazın ömrü boyunca nerden alıyor acaba. Bunun bilimsel açıklamasının izah edilebilir olduğunu düşünmüyorum. Belgeleriyle izah eden olursa memnun olurum. Sakın bilimsel veri olmadan bu safsatalara inanmayın.

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
05 Ekim 2011 01:04

arkadasım hangi damacana markasının elemanısın millet damacananın masrafıyla mı ugrassın vakitsiz biten suyuylamı ugrassın damacanayı iceri tasırken batan mutfagı temizlemekle mi ugrassın yoksa eve gelen damacana sisesinin ne kadar steril olduguyla mı ugrassın? tutturmussun mineral sen sudan ne kadar mineral alıyorsun soylimmi? gunluk ihtiyacının yuzde 1 i bile degil :)

TERS OZMOZ SİSTEMDE TUTULAN MİNERALLERE İNSAN VÜCUDUNUN İHTİYACI YOK MU ? İnsan vücudunun bazı minerallere ve vitaminlere olan ihtiyacı doğrudur. Ancak, bu minerallerin istenen seviyede alınması için en doğru yol iyi ayarlanmış bir diyettir. Söz konusu faydalı mineraller suda o kadar az miktarlarda mevcuttur ki, bir insanın günlük mineral ihtiyacını ne kadar çok su içerse içsin karşılayabilmesi mümkün değildir.

NEDEN ARITMA CİHAZI ALMALIYIM ? Vücudun suya olan ihtiyacı, besine duyduğu ihtiyaçtan çok daha fazladır. İnsan hiçbir gıda yemeden 8 haftaya kadar yaşayabildiği halde su içmeksizin 1 haftadan daha fazla yaşayamaz. Yüzde 55 ile 75'i sudan oluşan vücudumuzdan günde, terleme, solunum benzeri aktivitelerle 2-3 litre su kaybederiz. Suyun yaşamsal önemi aşikare olduguna gore kaliteli su tüketmeliyiz.

GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN GÜVENİLİR SU Bebeğe verilecek suyun ve tabii ki mama hazırlanacak suyun güvenilir olması büyük önem taşımaktadır. Güvenli olmayan su çocuğun pek çok hastalığa yakalanmasına neden olabilir. Bunlar arasında hastalık yapabilecek en önemli grubu mikroorganizmalar oluşturur. Amipli dizanteri, basili dizanteri, para tifo ve tifo, kolera gibi hastalık etmenleri suda bulunabilir ve hastalık yapabilir. Bunlar genelde belirtilerini hızla gösterir ve genellikle de kusma, ishal ile ortaya çıkarlar.

Suya aynı zamanda uzun dönemde sağlığı olumsuz etkileyebilecek tarım ilaçları kalıntıları, ağır metaller ve solventler karışmış olabilir. Bunlar eğer belirtilen sınır değerlerin üzerindeyse mide bağırsak problemlerine, deride hassasiyete yol açabilir. Kanser ve diğer kronik hastalık risklerini artırabilir.

İSHAL Tüm dünyada ölümlerin yüzde 4'ü ishalden kaynaklanır. Her yıl 2.2 milyon kişi ishalden ölmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde bu rakamın çoğunluğunu çocuklar oluşturmaktadır. Sulu ve sık sık dışkılamayla kendini gösteren ishal sindirim sisteminde bir enfeksiyon neticesinde ortaya çıkar. Enfeksiyonun tipine bağlı olarak dışkı çok sulu ya da kanlı olabilir. Bakteri, virüs ve parazitlerle bulaşmış su ishalin en önemli nedenidir.

İshal, güvenli içme ve kullanma suyunun kısıtlı olduğu ya da temizleme sistemlerinin yetersiz olduğu yörelerde ya da kişisel hijyene dikkat edilmediğinde çok daha sık görülür. İnsan dışkılarıyla kirlenmiş olan sularla bulaşabildiği gibi hayvan dışkılarıyla da bulaşabilir. Kirli sularla sulanmış sebze ve meyveler, ishal etmeni olan mikroorganizmalar bulaştırabilirler. Su temizliği ishalden korunmada en önemli etkendir

kaynak : www.toptansuaritma.com

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
05 Ekim 2011 01:37

bu arada cihazımı nerden aldıgımı soran arkadaslar var şu siteyi incelerlerse herkese hitap edecek urunler var ben sahsen mineralli pompalı olan urunu aldım TO-101m olan model hemde kelepir fiyata daha fazla detay icin siteyi inceleyebilirsiniz www.toptansuaritma.com aklınıza takılan bir soru olursa sorabilirsiniz suyun tadı hafifligi lezzeti cihazın omru filtrelerin omru felan

simay1
Kapalı
05 Ekim 2011 12:40

Benim mesleğimi merak etmişin söyleyim Öğretmenim.

Sizin hamgi firmanını reklamını yaptığınızda çok açık sormama gerek yok

söylediklerime bağırmanıza da gerek yok, su içinde özel bir firmanın yazısına da gerek yok

Su ve sağlık için tek kaynak DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜDÜR. önerdiğiniz firma değil

http://www.who.int/en/

Ben burda kimeseye damacana reklamı yapmıyorum hiç bir markanında güvenirliliğini iddia etmiyorum. içilebilir sağlıklı suyun içinden minaralller alınmış arıtılmış su olmadığını söylüyorum siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz ama siz açık seçik marka reklamı yapmaktan kendinizi alıkoyamıyorsunuz herhalde kazancınız burdan çok yüksek.

vermiş oldugunuz mineral rakamlarını bilimsel makalelerle desteklemiş olsaydınız daha inandırıcı olursunuz.

(http://www.scientificjournals.org/ adresinden yazılarınızı destekleyecek bir makale bulabilirseniz o zaman size inanırım)

uluslararası başka 1. ve 2. dünya ülkeleri üniversitelerinin desteklediği elektronik makale dergileride olabilir.

Üstelik birinci yazınızda kalsiyum ve magnezyumun ne kadar önemli olduğunu söyleyen siz son yazınızda su içerinde gereksiz miktarda olduğu anlamına gelecek sözleri söyleyen sizsiniz. Bu ne çelişkidir ki,

MADEM ALMIŞINIZ GÜLE GÜLE KULLANINIZ. CİHAZ sizin, içecek olanda siz ve aileniz, faydasını veya zararını görecek olanda sizsiniz.

Ben minaral seviyesi azaltılmış sudan zarar göreceğime inandığım için kesinlikle kullanmam. çocuklarımında ilerde içtiği sudan dolayı; magnezyum ve kalsiyum eksikliğine bağlı bir sebepten hastalık sahibi olmalarınıda istemem. Özellikle mağnezyum alınabilecek besin kaynakları bir çok sebepten dolayı azalmıştır. (Mağnezyumun içinde bulunduğu bir çok besin ismi verebilirsiniz ama içerisinde günümüzde çok azalmıştır)

Sizinde hiç kimseyi bir firmaya yönlendirmeye hakkınız yok AMA Belliki firma satıcısınız. BOL KAZANÇLAR

LÜTFEN

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
05 Ekim 2011 19:19

o kadar uzun bi yazı gordum her halde cok sey anlatmıssınız sandım megersem yine 2 kelimeyi surekli tekrarlayıp durmussunuz. sşze birkac alıntı yapmak istiyorum..

Tüm arıtma sistemlerinde çalışama prensibi önce su filtrelerden geçirilerek saflaştırma işlemi yapılmaktadır. Yani su saf su tatsız içimi hoş olmayan suya dönüşür. Su saflaştırıldıktan sonraki aşamada arıtma sistemleri suyu mineral bakımında zenginleştirir. Son ?Poli Filtre?de,(tatlandırıcı filtre) suyun tadı ve kokusu son bir kere daha iyileştirilerek, ideal içme suyu haline getirilir. Arkdaşımızın bahsettiği cihazlar eskiden satılan basit sadece 2-3 filtre den oluşan ters ozmos poli filtre(tatlandırıcı filtre) bulunmayan cihazlardır. O cihazlardan su içtiyseniz sular tatsız, tutsuz, doyumsuz, İçimi hoş olmayan bir su üretmektedir. Şimdiki Sistemlerin %80 ters ozmos ve poli filtre (tatlandırıcı filtre) kullanır

bundan yıllar once ilkel yontemlerle suyunuzu arıtan arıtma cihazları hakkında yazılan yazıları kopyalayıp buraya yapıstırmakla is bitmiyor. suan memba sularının bulundugu yerlere cok sayıda yerlesim birimleri ve yapılasmalar oldugundan artık gercek anlamda kaynak suyuda kalmadı.

"eger ki her gun bıkmadan usanmadan 6-7 tl verebiliyorsan bi yandan telefon trafigi bi yandan suyu getirecek olanların musaitlik durumu bi yandan damacanayı tasıma zahmeti vakitsiz suyunuzun bitmesi v.b durumları goze alıyorsanız siz damacanaya mahkum olmaya devam edebilirsiniz demektir. kaldıki damacana suyuyla sadece su icersiniz ama artıma cihazıyla su muslugunuzdan sınırsız akacagı icin sadece icme suyu olarak degil meyve ve sebze yıkamada ve her turlu icme ve temizlik islerinde kullanabilirsiniz. unutmayın meyvelerinizi musluk suyuyla yıkamak kirli bir syei kirli bir seyle yıkamaktan oteye gitmez. damacana suyuyla yıkayayım derseniz bu kez de damacana yetistiremezsiniz. isin ozu tasıma suyla degirmen donmez!!

www.toptansuaritma.com adlı sitenin reklamını yapmak istesem direk baslıga sitenin adını yazardım satır arasına yada birkac mesajdan sonra satır sonuna yazıp gecistirmezdim ben sadece aldıgım urunden cok memnun kaldım saglam ve kaliteli su veren bir arıtma cihazı almak isteyenlere de rehberlik etmek istedim. saygılar..

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
21 Ekim 2011 11:35

bu maddeler dısında kafanıza takılan bi soru olursa bu adresten sorabilirsiniz [email protected]

hmustafay
Memur
27 Ekim 2011 23:46

Benim kafama takılan soruları Simay arkadaş vermiş. Teşekkürler Simay, Dünya sağlık örğütünü yeni duydum sorgulamalarımı bir daha burdan yapacağım

Zaten sağlık bakanlığının ve belediyelerin sürekli sehir sebekelerinin içilebilirliğini denetlediğini duymuştum. Ama ben yinede güvenilir marka damacanaları kullanmaya devam edeceğim.

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
03 Kasım 2011 22:17

guvenilir damacana diye birsey yoktur guvenilir su vardır o suyun sana nasıl ulastıgı onemsiz mi?

eflatunseker
Aday Memur
04 Kasım 2011 16:34

supersafe in 6 aşamalı cihazını kullanıyorum ve satıyorum çok memnunum kesinlikle öneriyorum.. arıtma suyuna alışınca hazır suları bile içemiyorsunuz

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
06 Kasım 2011 12:20

6 aşamalı mineralli ve kaliteli su icmek isteyenler şu adresten 2012 modelleri gorebilir ve cok dusuk bir fiyata (350 tl ) ye 2 yıl garantili bir skeilde alabilirler tavsiye ederim..

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
11 Ocak 2012 01:08

www.toptansuaritma.com

ferrarisiz-bilge
Aday Memur
26 Şubat 2012 20:03

uzun zamandır su arıtma cihazı arastırıyordum iyiki bu baslıgı kesfettim 3 hafta once abcxyz adlı uyenin uzun yazısı ve tavsiyesi uzerine www.toptansuaritma.com adlı siteden su arıtma cihazı aldım suyun tadı mukemmel hem ucuz hem kaliteli Allah razı olsun herkese gozu kapalı tavsiye ederim..!

ferrarisiz-bilge
Aday Memur
26 Şubat 2012 20:09

Editörün Notu: Bu başlığın ilk iletisini aynen kopyalayıp kendiniz yazmış gibi göstererek açtığınız yeni konu bu konu ile birleştirilmiştir.
Emeğe saygı gösterilmesini istirham ediyorum.

arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtma ile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.

http://toptansuaritma.com/toptan-su-aritma-urunler.html

herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

http://toptansuaritma.com/to-100-pompasiz-su-aritma.html

1.Pompalı mı yoksa pompasız mı olacağına

2.Urunun kaç aşamalı olacağına

3.Tezgah altı mı tezgah üstümü olacağına

4.Acık kasamı kapalı kasa mı olacağına

http://toptansuaritma.com/to-100mph-pompasiz-mineralli-su-aritma.html

1 pompalı (motorlu) su arıtma cihazı:

5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: >> Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız

Arıtmanızı 5 aşamalı olarak alabilirsiniz

http://toptansuaritma.com/to-100mph-pompasiz-mineralli-su-aritma.html

6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için

http://toptansuaritma.com/su-aritma-filtreleri.html

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompalı arıtma cihazı:

http://toptansuaritma.com/index.html

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

5 aşamalı pompasız arıtma:

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için S

http://toptansuaritma.com/to-510a-kapali-kasa-pompali-su-aritma.html

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız arıtma cihazı :

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

2.Deposu icinde oldugu icin tezgah altında daha az yer kaplar.

www.toptansuaritma.com

Direk akışlı su arıtma cihazı:

5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton?dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir

tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)

şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.

Filtreler ve Değişim süreleri:

Alttaki 3 filtre: ön filtrasyondur çamuru tortuyu,kokuyu v.b kabaları tutar

3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.

4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.

5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.

6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.

www.toptansuaritma.com

Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.

Kendim uzun sure arastırdım yerinde baktım tecrube ettim suyu analiz ettirdim

sonuçlar: 5 aşamalı olunca su biraz acı oluyor

6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.

Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.

Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.

Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.

5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.

www.toptansuaritma.com

Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla?.

waterboss
Aday Memur
03 Mart 2012 02:30

arkadaşlar herkezin seçme hakkı var buna kimse mani olamaz ve zaten burda herkez birbirine yardımcı olmaya çalışıyor elinden geldigince bizde bildiklerimizi paylaşıp hem arkadaşlarımızı bilgilendirmek hemde şuan şarlatanlar yüzünden değer kaybeden su arıtma sektörünün gerçeklerini anlatmaya çalışıyoruz

benim baştanda sölediğim gibi bu sektörde işi bilmeyen ezber üzerine iş yapan insanlar ve sadece mal satıp omalın su kaçırp kaçırmamı dışında ilgilen meyen firmalar

keselerini doldurmak için başka ülkelerin kapısından bile giremeyen arıtma cihazı diye halkımza üzerine bir ambalj ve b ir etiketle aamerikan malı türk malı diye satan ithalatcılar bu piyasanın degerini düşürüyor benim itirazım buna....

gerçek bir su arıtmacı cihazın kalitesinden emin kendi bünyesinde suyun sağlıgını test edebilen (sadece tds serlik değil) su hakında gerçekleri bilen tds mikrop suda navar ne yok bilen ve cihazının çıkışındaki suyun içinde ne oldugun söyleye bilendir lütfen sadece ne malı diye sormak dışında size cihaz satmaya gelenlere bunlar sorun.

1: siz bu cihazı nekadar tanıyorsunuz

2:su hakında ne biliyorsunuz

3: size yaptıkları yada yapacakları ilizyon gösterisi elektroliz testi sonucunda sudaki siyahlıgın sebebi adı ve nelerin oldugunu sorun eğer yosun mikrop gibi standart cevaplar alırsanız bilinki zaten o ana verilen yazıyı ezberlemiş işten anlamayan biri

4: beş firmayı araştırın gere kirse imalatcı veya ithalatcıyı direk arayın ve aynı soruları sorun size ver diği cevaplar sizi tamin etsin

su sanki çok basit bir olaymış gibi her kezin hakkında konuştuğu ama hayatımızın bağlı oldu ve alternatifi olmayan onusuz üç gün yaşayabilecegimizyapayı yapılamayan tek mineraldir unutmayın vücudumuzun %70-80 su- kanımızın %80 su- hücrelerimizin %80 su- annemizin bize hayat verdiği rahminin içi su- ilk gıdamız panzehirimiz can suyumuz anne sütünün %85 su

yani biz suyuz içtigimiz su ne kadar kaliteli ve sağlıklıysa bizde okadar sağlıklı oluruz sağlık için

SAĞLIK VE GENÇLİK PINARI

ferrarisiz-bilge
Aday Memur
09 Mart 2012 01:37

Turksu su arıtma cihazlarının extra özellkleri !!

*2012 model yeni tank dizaynı sayesinde tankın icerigine yapılan özel izolasyon, tank haznesindeki suyun bakteri oluşumunu engeller ve suyun bekleme durumunda bile bayatlamasını önler.bu sayede suyunuz sürekli hijyenik ve taze kalır!

*2012 model yeni tasarım membran filtredeki akıllı tanıma özelliği sayesinde atık su sarfiyatı minimuma indirgenmiş olup başka arıtma cihazlarında olan yuzde 55-60 lik atık su oranı yeni donanımı sayesinde yuzde 5-12 civarındadır. Bu yeni ve extra özellik sayesinde sadece sudaki zararlı maddeleri (kireç,ağır metal,tortu,koku) alıp vucudunuz icin yararlı olan minerallerin geçişine izin verir hem de fazladan su sarfiyatını önlediği için uzun vadede ekonomik olarak katkıda bulunur.

*ürünün kalitesini garanti ediyoruz! Kurulumdan sonra servis elemanına Test cihazıyla Arıtmadan çıkan suyu Musluk suyu veya Damacana suyu ile Karşılaştırabilirsiniz.

*Türkiyenin 81 ilinde servisimiz mevcuttur.

*sipariş ettiğiniz ürün aynı gün kargoya verilir siparişinizden 24 saat sonra Ürünün kurulumu yapılır.

*Garanti süresince tüm aksamlar Türksu Firması Garantisinde olup 1 e 1 değişim imkanı sunmaktayız.

www.toptansuaritma.com

ferrarisiz-bilge
Aday Memur
09 Mart 2012 01:39

garantisiyle hizmetleriyle servis ağlarıyla musteri hizmetleriyle gercekten 4-4 luk bir firma www.toptansuaritma.com

waterboss
Aday Memur
10 Mart 2012 17:35

herkez bir ucuzdur tutturmuş gidiyor yok hepsi aynıymış vs vs vs size bircihaz linki vereyim bunu ben satıyorum ben başkalarının yaptığı gibi aldım tavsiye ederim diye satmaya çalışmıyorum açıkca söylüyorum ama şu bir gerçektir hiçbir ürün kalitesiz olup daha ucuz olamaz bizde bu işi yapıyoruz ve amacımız satmak niye satış şansımızı düşürelim yani ucuz satanlar doğrucu biz yanlışız benimde ürnlerim 300 tl başlıyor ama inanın ailenize çocuklarınıza güvenerksu içireceğiniz yerli imalat patentli bir marka... iki gün sonra üzerine türkçe etiketler yapıştırıp cihaz satanların birdaha parça garantisi yok çünkü iki gün sonra daha ucuz mal bulur degiştirir yada keslerini iyice doldurup yok olurlar.. iyi bir içme suyu arıtma mimum yedi ideali sekiz aşamalı olur ve böyle bir cihazda 500 tl başlar ve sizin nekadar su kulanacagınızdan suyunuzun basıncına ne kalite su istediginize bağlı olarak değişir vereceğim cihazın muadilini göstersinler hemen alıcam fiyat önemli değil benim cihazlarım on yıl garantili %100 türk imalatı %100 türk işçiliği biz hep burdayız

Dünyanın en akıllı arıtma cihazı %100 yerli http://www.yagmur-teknik.com/su-aritma/87-life2o-envy.html

aynı imalatcının malını koyan uyanıklar dışında muadili yok

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi