Editörler : supporters.
07 Eylül 2017 21:41

A grubu çalışma programı

Arkadaşlar selamün Aleyküm.A grubuna çalışmış ve başarılı olmuş arkadaşlardan ricam A grubuna çalışmaya başlayacak olan bizler için bize bir yol göstermesi açısından hazırlanmış oldukları yılda izlemiş oldukları stratejileri ve ders programlarını paylasirlarsa çok seviniriz.simdiden teşekkür ederim Allah razı olsun.

Alex3333
Aday Memur
08 Eylül 2017 19:17

Bir yardımcı olmak isteyen yok mu arkadas

behucecaglar
Yasaklı
08 Eylül 2017 19:54

Dershaneye gidiyor musunuz? bilmiyorum.Ben dershane sistemini takip ettim,gördüğüm her dersi günü gününe tekrar ve soru çözerek öğrendim,haftalar geçtikçe tekrar ve soru çözümü ile güncelledim...genelde dershanenin çalışma salonu ve yıl sonu milli kütüphaneyi kullandım,kamp programlarını kaçırmadım..acele etme program yoksa dershaneye giden arkadaşının dershane programını iste derim....hergün 4 saat çalışmayı unutmayınız ...Kuzey akademideki rehber hocamla programımı güncelledim,eksiklerimi giderdim....Kpss-a için derece yaptım

behucecaglar
Yasaklı
08 Eylül 2017 20:00

GY-1

GK-1

kpss-a 2 ders seçip yavaştan çalışmaya başlamanı öneririm....yazarak not alarak çalışman çok önemli,tabi yayın ve soru bankaların hazır olmalı,çalışmaya inancın ve öğrenme güdünü sıcak tut:)

ilk haftalar sabah 3-akşam 3 saat yeterli hızını kendin ayarlamalısın ders ders ama tam öğrenerek ilerlersen sevinirim

Snc61
Aday Memur
08 Eylül 2017 20:44

Bende dershaneyle hazırlandım mezun değildim ve yığınla dersim vardı. Başlarda konu çalışarak son aylarda soru ve denemelere yüklendim. Bu süreçte sabır en önemli şey 1 ay kitap kapağı açmayıp ertesi gün bıraktığın yerden aynı azimle çalışmak önemli şimdiden kolay gelsin. Başlamadıysan da ufaktan başla alıştırarak:)

leylaleylakasap
Yasaklı
08 Eylül 2017 21:36

Bende dershanemin bize verdiği derslerle çalışma planı yapacağım,yarın hayırlısı ile kuzey akademide derslerimiz başlayacak,ilk ders ve tekrar sürecimi yarın yapacağım,tatil yaptık dinlendik...

lexiqus
Aday Memur
08 Eylül 2017 23:20

KPSS a grubu için bir WhatsApp grubumuz var katılmak isteyen arkadaşları beklerim.

Alex3333
Aday Memur
09 Eylül 2017 14:23

Arkadaşlar teşekkür ederim.İnsallah nasip olursa dershaneye gideceğim.ders programlarınızi nasıl yaptınız onlarla ilgili de bir bahsederseniz çok sevinirim.

Siyasallı71
Aday Memur
09 Eylül 2017 14:32

Yalancı sahtekara bak ya.bi kuzeye gittim atandım diyo bi kuzeye gittim derece yaptım diyor bi kuzeye erken kayıt yaptırdım diyo.yuh yani bu kadar da trollük olmaz.

leylaleylakasap, 7 yıl önce

Bende dershanemin bize verdiği derslerle çalışma planı yapacağım,yarın hayırlısı ile kuzey akademide derslerimiz başlayacak,ilk ders ve tekrar sürecimi yarın yapacağım,tatil yaptık dinlendik...

09 Eylül 2017 16:13

sen kuzeye gidip atanmamış mıydın la troll

leylaleylakasap, 7 yıl önce

room
Aday Memur
09 Eylül 2017 17:04

siyasallı31 yine işbaşında bu sahtekar kafire inanmayın!!

goodisbad
Aday Memur
09 Eylül 2017 20:13

Pazartesi > iktisat ve Türkçe,

Salı. > Maliye ve Matematik,

Çarşamba> Hukuk ve Coğrafya,

Perşembe> Muhasebe ve Tarih,

Cuma. > İktisat ve Vatandaşlık,

Cumartesi> Hukuk ve Matematik,

Pazar. > Muhasebe ve Tarih.

Çalışırken Alan ve GK/GY birlikte çalışılmalı, birine çalışıp diğeri ihmal edilmemeli. Bir diğer husus ise bir günde iki sözel derse ya da iki sayısal derse birden çalışmak yerine, bir sözel bir sayısal ders seçilip çalışılmalı. Ben çalışırken konu bitirmeye çalışıyorum ve o konu bitiminde ne kadar soru varsa çözmeye çalışıyorum. Bir derse haftada 2 gün vermemin sebebi bir günde konuyu ayrıntılı çalışıp diğer günde kısa bir tekrarın ardından bol soru çözmek. Konular biraz ilerledikten sonra da deneme çözmeye başlıcam diye ayarlama yapmıştım sanırım vakti geldi. Bu tamamıyla benim kişisel programım. Herkesin çalışma stili farklı olabilir ama ben çok denedim bende en uygunu bu oldu. Herkese iyi çalışmalar dilerim, bu süreçte Allah yardımcınız olsun.

Alex3333
Aday Memur
09 Eylül 2017 21:00

Allah razı olsun hocam sizin gibi yardımsever arkadaşlarımızdan da bekliyoruz İnşallah program.hocam ayrıca bu programı dershane programınıza göre mi yaptiniz

goodisbad, 7 yıl önce

Pazartesi > iktisat ve Türkçe,

Salı. > Maliye ve Matematik,

Çarşamba> Hukuk ve Coğrafya,

Perşembe> Muhasebe ve Tarih,

Cuma. > İktisat ve Vatandaşlık,

Cumartesi> Hukuk ve Matematik,

Pazar. > Muhasebe ve Tarih.

Çalışırken Alan ve GK/GY birlikte çalışılmalı, birine çalışıp diğeri ihmal edilmemeli. Bir diğer husus ise bir günde iki sözel derse ya da iki sayısal derse birden çalışmak yerine, bir sözel bir sayısal ders seçilip çalışılmalı. Ben çalışırken konu bitirmeye çalışıyorum ve o konu bitiminde ne kadar soru varsa çözmeye çalışıyorum. Bir derse haftada 2 gün vermemin sebebi bir günde konuyu ayrıntılı çalışıp diğer günde kısa bir tekrarın ardından bol soru çözmek. Konular biraz ilerledikten sonra da deneme çözmeye başlıcam diye ayarlama yapmıştım sanırım vakti geldi. Bu tamamıyla benim kişisel programım. Herkesin çalışma stili farklı olabilir ama ben çok denedim bende en uygunu bu oldu. Herkese iyi çalışmalar dilerim, bu süreçte Allah yardımcınız olsun.

goodisbad
Aday Memur
09 Eylül 2017 22:18

Hayır hocam dershaneye gitmiyorum. Evde hazırlanıyorum. Online olarak takip ettiğim hocalar var ve kitaptan okuma yapıyorum. Bir derse en az iki kaynak+ online olarak hocaları dinliyorum. Hatta isim de verebilirim benim hocam i takip ediyorum. Nasılsa ücretsiz yayın olduğu için reklama girmez. Her ders için ayrica defterimde var, hukuk hariç. Sürekli tekrar yapıyorum.

Alex3333, 7 yıl önce

Allah razı olsun hocam sizin gibi yardımsever arkadaşlarımızdan da bekliyoruz İnşallah program.hocam ayrıca bu programı dershane programınıza göre mi yaptiniz

kanarya3232
Aday Memur
09 Eylül 2017 22:48

Vealeykümselam kardeşim öncelikle hayırlı ugurlu olsun çıktıgın yol. sınava hazırlanırken acele etme sindire sindire git vakit iyi kullanıldıgında 2 ayda bile bir çok şeyi halledersin yukarda arkadaşlar çok güzel programlar yazmış bunların üzerine çok da bişi yazmama gerek yok ama bu programları gün içinde sana nasl daha etkili kullancagını sölim,kişiden kişiye degişir ama kesinlikle gece 11 miş 12 imiş bu saatlere kadar çalışmanızı önermem erken yatıp güneş dogmadan sende kalk günün en verimli kafanın en boş oldgu saatler,özellikle o saatlere zor anlaşılan akılda kalmayan hukuk gibi hem ezberin hem muhakemenin oldugu dersleri bırak arkadaşlarn uyanana kadar sen birçok şeyi halletmş olrsn ztn,dayanabilcegin kadar ikindi veya akşam vaktine kadar ders temponu aralıklarda vererek sürdür.akşam olunca da ailenle arkadaşlarnla çayını kahveni iç günlük hayatına devam et bu tempo senin ne beynini yorar ne psikolojini bozar hem beden saglıgı içinde birebir.ben bu alışkanlıgı kpss yüzünden(sayesinde)kazandm hem gün içinde daha dinç hem sabahın o saatlerini işe başlamadn daha iyi degerlendirebiliyorum,Allah yardımcın olsun kardeşim

Alex3333
Aday Memur
09 Eylül 2017 23:28

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.hocam dershaneye hazırlık sürecinde gittiniz mi ve ben dershaneye gideceğim İnşallah.aklimda şöyle bir program var eğer yapabilirsem.dershaneden rica edeceğim ve her güne 1 ders koyacağım farklı sınıflar olsa da fark etmez.o gün o dersi hallederek devam edecegim.niyetim bu şekilde sizce nasıl olur

kanarya3232, 7 yıl önce

Vealeykümselam kardeşim öncelikle hayırlı ugurlu olsun çıktıgın yol. sınava hazırlanırken acele etme sindire sindire git vakit iyi kullanıldıgında 2 ayda bile bir çok şeyi halledersin yukarda arkadaşlar çok güzel programlar yazmış bunların üzerine çok da bişi yazmama gerek yok ama bu programları gün içinde sana nasl daha etkili kullancagını sölim,kişiden kişiye degişir ama kesinlikle gece 11 miş 12 imiş bu saatlere kadar çalışmanızı önermem erken yatıp güneş dogmadan sende kalk günün en verimli kafanın en boş oldgu saatler,özellikle o saatlere zor anlaşılan akılda kalmayan hukuk gibi hem ezberin hem muhakemenin oldugu dersleri bırak arkadaşlarn uyanana kadar sen birçok şeyi halletmş olrsn ztn,dayanabilcegin kadar ikindi veya akşam vaktine kadar ders temponu aralıklarda vererek sürdür.akşam olunca da ailenle arkadaşlarnla çayını kahveni iç günlük hayatına devam et bu tempo senin ne beynini yorar ne psikolojini bozar hem beden saglıgı içinde birebir.ben bu alışkanlıgı kpss yüzünden(sayesinde)kazandm hem gün içinde daha dinç hem sabahın o saatlerini işe başlamadn daha iyi degerlendirebiliyorum,Allah yardımcın olsun kardeşim

Snc61
Aday Memur
10 Eylül 2017 02:50

Gk gy hiç çalışmadım iktisat ve hukuk ağırlıklı gittim maliye okuduğumdan maliye bi nebze kolaydı. Muhasebem kötüydü bi onunda dezavantajını gördüm. Ders seçmeyerek ilerlemek önemli.

Alex3333, 7 yıl önce

Arkadaşlar teşekkür ederim.İnsallah nasip olursa dershaneye gideceğim.ders programlarınızi nasıl yaptınız onlarla ilgili de bir bahsederseniz çok sevinirim.

Alex3333
Aday Memur
10 Eylül 2017 15:47

Ben dershaneye gideceğim inşallah.aklimda şöyle bir düşünce var.dershane ile konuşup her güne Bir ders koydurtsam ve o dersin bitiminde o gün o dersi halletsem nasıl olur sizce.bunun artısı veya eksi yönleri neler olabilir

Snc61, 7 yıl önce

Gk gy hiç çalışmadım iktisat ve hukuk ağırlıklı gittim maliye okuduğumdan maliye bi nebze kolaydı. Muhasebem kötüydü bi onunda dezavantajını gördüm. Ders seçmeyerek ilerlemek önemli.

kanarya3232
Aday Memur
10 Eylül 2017 21:32

Kardeşim ben internetten video ders dinledim ben dikkati çok kolay dagılan biri oldugum için dershane bana yarardan çok zarar saglıyor.dershane çok uzak degilse gitgel için fazla vakit kaybı olmuyorsa senin için dedigin olabilir ama teknik olarak dershaneye uyarmı uymazmı bilemem tabi,sen yeterki çalışma düzenini kur dersanede sana ayak uydurur kardeşim

Alex3333
Aday Memur
11 Eylül 2017 01:27

Eyvallah hocam yardımın için teşekkür ederim.video deeste bu paralı olanlara kayıt oldun mu.uzaktan eğitim ders videoları olarak tavsiye edebileceğiniz muhasebe ve hukuk videoları var mı

kanarya3232, 7 yıl önce

Kardeşim ben internetten video ders dinledim ben dikkati çok kolay dagılan biri oldugum için dershane bana yarardan çok zarar saglıyor.dershane çok uzak degilse gitgel için fazla vakit kaybı olmuyorsa senin için dedigin olabilir ama teknik olarak dershaneye uyarmı uymazmı bilemem tabi,sen yeterki çalışma düzenini kur dersanede sana ayak uydurur kardeşim

lexiqus
Aday Memur
11 Eylül 2017 11:46

2018 a grubu hazırlık WhatsApp grubumuza beklerim

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi