Editörler : swat3410

Kapalı
21 Nisan 2011 14:09

2012 senesinde misyon koruma sınavı var mı

aldığımız duyumlara göre 2012 de 15 yeni ülkeye büyükelçilik açıldığı için misyon koruma sınavı yapılacağı söyleniyor..bilgisi olan varsa sevinirim

ölü_-
Kapalı
21 Nisan 2011 14:49

hatta kesin olacağı yönünde bilgiler alıyorum

mesutselcok
Memur
21 Nisan 2011 15:04

Misyon Koruma Sınavı bence de 2012 gibi olur. kesin bilgim yok. Zaten hangi polisin sınavında taa bir sene öncesinden haberimiz olduki.

Ben şartları buraya yazıyım belki bilgi sahibi olmak isteyen olur.

Yurtdışı Misyon Koruma Sınavı ve Adaylarda Aranan Özellikler Yurtdışına atanacak koruma görevlilerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Dı*şişleri Bakanlığı kuruluş yasalarında öngörülen hükümlere ilaveten genel ve özel şartlar aranır.

Genel Şartlar

1. En az lise mezunu olmak,

2. Mesleğe giriş tarihi itibariyle, Amirlere yönelik olarak yapılacak olan sınava katılabilmek için Amir rütbesinde en az 3 yıl, memurlara yönelik olarak yapılacak olan sınava katılabilmek için Polis Memuru rütbesinde en az 5 yıl çalışmış olmak,

3. Askerliğini yapmış olmak ve askerlik hitamı kadrosunda göreve başlamış olmak.

4. 18. yaşından sonra yaptırılan yaş tashihlerinde, tashihten önceki yaş esas alınmak kaydıyla son müracaat tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,

5.Son 3 yıl içinde, kıdeme müessir ceza veya olumsuz sicil almamış olmak,( SİCİL NOTU KALKTI )

6. Sağlık bakımından yurtdışına, koruma görevlisi olarak atanmaya engel bir hali bulunmadığını ve her türlü iklim koşullarına dayanıklı olduğunu tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınacak bir sağlık raporu ile evli adayların q ve çocuklarının genel sağlık durumlarının da iyi olduğunu, kurum doktorunun raporuyla belgelemek.

7. Amirler için Komiser Yardımcısı veya Komiser rütbesinde bulunmak.

Özel Şartlar

1. Mesleğin ve hizmetin gerektirdiği fiziki kabiliyet ve şahsi nitelikler bakımından uygunsuz herhangi bir hali bulunmamak,

2. Şahsen veya yurt dışına beraber götüreceği ve bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri bakımından temsil gereklerine uygun özellikler taşımak,

3. Genel Kültür seviyesi, milli şuur, görgü kuralları bilgisi, tutum ve davranış, fiziksel yapı, temizlik ve düzgün giyim, örf ve adetlere bağlılık, ahlaki durum ve muhite intibak bakımından yurt dışı görevine ehil olmak. Koruma görevlisi adayların temsil yetenekleri mülakat sırasında belirlenir.

Yazılı Sınav

Silah konusu ağırlıklı olmak üzere Genel Meslek Bilgisi ve Genel Kültür konularını kapsayan ya*zılı sınavda adaylar;

Meslek Bilgisi %50,

Genel Kültür %35,

Lisan Bilgisi %15 ağırlıklı olmak üzere 100 tam not üzerinden değerlendirmeye tabi tutulurlar.

Yurtdışında görevlendirilecek koruma görevlilerinin yaklaşık sayısı Dışişleri Bakanlığı?ndan İçişleri Bakanlığı?na bildirilen amir ve memur aday sayısının 3 katı kadar aday 60 yazılı notun altına düşmemek şartıyla yazılı sınavda başarılı sayılır ve diğer sınav aşamalarına girmeye hak kazanır.

Yurtdışına koruma görevlisi olarak atanmak üzere belirlenen adaylar ?Atama öncesi Eğitim ve Yönlendirme Programına? tabi tutulurlar. Bu program tamamlandıktan sonra da 100 tam not üzerin*den, programa dâhil konularda test sınavı yapılır.

Misyon koruma sınavını amir ve memur olarak kazananlar bu statülerinin değişmesi halinde yurtdışı görevine atanma hakkını kaybederler.

mesutselcok
Memur
21 Nisan 2011 15:09

ASKERLİK DE KALKTI AMA HENÜZ DÜZENLEME YAPILMADI

ölü_-
Kapalı
21 Nisan 2011 15:42

mesut bey:

5 yıl çalışmqa şartı 4 seneye indi ve askerlik kalktı..

en az önlissns mezunu olmak gerekior

alfa312
Memur
21 Nisan 2011 16:32

arkidiş bilgilerin için teşekkurler:)

romorker
Aday Memur
22 Nisan 2011 02:49

Ben geçen sene girdim ingilizce yoksa çok zor hatta imkansız hatta yazılıyı geçenler diğer aşamaların daha zor oldugunu söylüyorlar

22 Nisan 2011 16:08

2007 yılında 6 yıllık memur olma şartı sanırım 3 yıla inmişti.yanılıyor olabilirim ama 2003 mezunları girmişti o sınava buna eminim.sadece o yıla aitmiydi bu 3 yıllık şartı bilmiyorum.

zekoli
Şef
23 Nisan 2011 23:03

ben anlamıyorum emniyet yapacağı sınavları neden 1 yıl önceden açıklanıyor 2 ay kala açıklıyor. Bimer e mesaj mı atsak.az çok gelecek cevabı tahmin ediyorum ama neyse.ben polnette açılan istek bölümüne yazdım sizde yazın umudum yok ama belki değişir birşeyler...ayrıca geçen sene sporda elendim misyonda çalışacak arkadaşlara tavsiyem sadece yazılı sınava değil atışa ve spora da önem versinler

zekoli
Şef
25 Nisan 2011 08:21

güncel

ölü_-
Kapalı
25 Nisan 2011 15:05

bugün artvinden bi arkadaşla konuştum başbakanlıkta çalşan arkadaşları varmış ve bu sene ekim ayında büyük bi ihtimalle misyon koruma sınavı olacağını söyledi..hatta yüzde doksan olacak dedi

alfa312
Memur
25 Nisan 2011 20:54

komiser yardımcılığı sınavını kazananlar da mı 3 yıl çalışması gerekiyor misyon koruma sınavı için?

ölü_-
Kapalı
26 Nisan 2011 20:09

yok öyle bir şart

bf_sosyolog
Memur
26 Nisan 2011 22:00

nasıl yok öyle bir şey.3 yıl bekleme şartı var,inşallah sınav tarihi ile ilgili verdiğin bilgi de buna benzemez

bf_sosyolog
Memur
26 Nisan 2011 22:02

akademi mezunları ile sonradan komiserlik sınavını kazanıp komiser olanlar arasında bi fark mı var misyon sınavı için

ölü_-
Kapalı
26 Nisan 2011 22:20

kardeş madem inanmıyosun verdiğim bilgilere sorma o zaman

ölü_-
Kapalı
16 Temmuz 2011 13:20

gncl

unsel
Aday Memur
13 Ekim 2011 12:04

güncel

mmms
Yasaklı
14 Ekim 2011 00:55

flaşşş

flaşşş

flaşşş

misyon korumaya sadece baş polis MEMURLARINI alacaklarmış

aysberg@58
Kapalı
14 Ekim 2011 01:32

mmms yalancı ne olsun

burak_2010
Aday Memur
14 Ekim 2011 11:23

mmms arkadasım sabah sabah güldürdün beni ya:)Baspolis abiler gelirde müdahil olursa misyon sayfasına sorumlusu sensin söyleyim simdidenn:))

Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi