Editörler : Pangaea
13 Ağustos 2010 19:34

türk dili ve edebiyatı mezunları tercih edebilecekleri memurluklar??

arkadaşlar türk dili ve edebiyatı mezunuyum kpss p3 puanım 80 tercih edebileceğim mwmurluklar neler??eger bölüm olarak tercik,h yaparsam hangi puan türü esas alınacak?acil cewap

isterik01
Aday Memur
13 Ağustos 2010 20:30

evet bende meark ediyorum. bu konuda tam teferruatlı bilgisi olan var mı acaba

fatih_ads
Aday Memur
13 Ağustos 2010 21:01

özlemkut arkadaşım teşekkürler başlık için. ben de merak ediyordum bunu...

ben de edebiyat mezunuyum bu yıl kpss pek iç açıcı değil.

2011 yılındaki kpss den bizim tercih yapabileceğimiz yerler nereler?

bilen arkadaşlar yardımcı olursa seviniriz...

hazan_lika
Aday Memur
13 Ağustos 2010 23:21

mrb arkadaşlar ben de edebiyat mezunuyum tercihler arasında kütüphanelerin de bulunduğunu biliyorum

aktoprakus
Aday Memur
14 Ağustos 2010 00:38

arkadaşlar tercih kılavuzu geldiğinde herşey belli olacak zaten..

aktoprakus
Aday Memur
14 Ağustos 2010 00:44

sınav sitresi mahvetti zaten şimdiden bi de o sitrese girmeyelim valla:S

bktedebyt
Aday Memur
14 Ağustos 2010 01:04

nezaman gelcek bu klavuzlar.. formasyon nolcak acaba derken ben kafayı yedım arkadaslar. allah sonumuzu hayır etsın...

erenxxx
Genel Müdür
14 Ağustos 2010 15:15

hemen hemen sadece 4001 var. yani herhangi bir 4 yıllık fakülteden mezun olmak.

ve böyle olduğu için çok şanssısız

bktedebyt
Aday Memur
15 Ağustos 2010 01:49

erenxx sanssısız derken anlamadım demek ıstedgını. yanı 4001 sartı olsa bız tercız yapamıcazmıı

karizma28
Şef
15 Ağustos 2010 10:35

slm arkadaşlar gercekten edebiyat okumuşsunuz ama bölümünüzle ilgili bilginiz pek yok.Öncelikle edebiyat mezunlarıda her 4 yıllık fakülte mezunu gibi 4001 li kadroları tercih edebilir fakat buraya atanmak zordur cünkü tüm 4 yıllık mezunlar bu kadrolara tercih yapabilir bu yüzden bu kadroların puanları minimum 85 civarı ve üzerindedir. edebiyat mezunları kendi aşlanlarıyla ilgili biraz zorlama yaparlarsa iyi kadrolar alırlar örneğin arşiv memurluğu bazı kurumlar edebiyat mezunlarını alırken bazıları almıyor yada kütüphanecilik gibi memurluklara edebiyat mezunlarıda dahil edilirse puanlar 70-72 leri görür. cünkü son alımda tapu arşiv memuru alımı yaptı bilgi ve belge yönetimi mezunları tercih edebiliyordu sadece ve 37 alan memur oldu ayrıca kadroların bazılarıda boş kaldı. bu durumda yapılacakl iş devlet personele ve bu alımları yapan kurumlara biz buradayız demek ve sesinizi duyurmak. bu yüzden devlet personel başkanlığına yazın tapu kadastro genel müdürlüğüne yazın bizlerede arşiv memurluğunda yer verin diye... uğraşmadan bekleyerek hiçbir şey elde edilmez. Birileri 35 lerle memur oluyor buda büyük haksızlık

lahhoyya
Aday Memur
15 Ağustos 2010 14:57

arkadaşlar ben de edb. mezunuyum.karizma28 çok doğru söylemiş.birlikte hareket ederek gerekli yerlere mail atmalıyız.yoksa 85 altında kalanlar(ben de dahil) hiçbir yere atanamayacağız

gogo_seyduna
Aday Memur
15 Ağustos 2010 19:49

gncl

özlemkut
Aday Memur
15 Ağustos 2010 21:27

peki ne yapmalıyız karizma bize yol göster birlik olalım

ismail135
Aday Memur
18 Ağustos 2010 10:58

herkese slm.karizma arkadaş doğru söylüyorsun.gerekli yerlerin linklerini burada paylaşalım o halde.yoksa insanlar zaten bi beliirsizliğin içinde.herkese söylüyorum arkadaşlar ilgili yerlerin linklerini burada paylaşalım ki oralara biz burdayız mesajı veren mailler atılabilsin.herkesten katkı bekliyorum lütfen

karizma28
Şef
18 Ağustos 2010 12:37

slm arkadaşlar inanın ben edebiyat meznunu değilim işletme mezunuyum ve yaklaşık 4 yıldırda memur olarak çalışıyorum.benimde eşim edebiyat mezunu.uzun zamandır memur alımlarını takip ederim hangi kurum kimleri tercih eder kaç puan alan hangi bölümler mezun olur vb.

Örneğin son alımda tapu arşiv memuru aldı bilgi belge yön. mezunları 37 lerle memur oldular ve kadroların bir kısmıda boş kaldı.devlet arşivleri genel müdürlüğü 4/b li arşiv memuru aldı edebiyat mezunlarına da yer verdi aynı şekilde nüfus işleride edebiyatcıları arşiv memur olarak aldı. neden tapuda almasın hem kadrolar boş kalmamış olur birimiz değil hepimiz ve tapu kadastro personel müd. hemde devlet personel başkanlığına maiiler gönderelim tabiri caizse uyuyan yılanı uyaralım birileri 30 puanla memur oluyorsa sizlerde şansınızı zorlayın bence görün bakın puanlar 70 bandına nasıl geliyor.ayrıca kütüphanecilik içinde yazın..

hepimizin hakkında hayırlısı...

aayss
Aday Memur
18 Ağustos 2010 17:10

peki bunun için başvuru hangi tarihlerde yapılacak?

lahhoyya
Aday Memur
18 Ağustos 2010 23:59

tapu ve kadastro genel müdürlüğünün web adresinden nereye atmalıyız maili? dilek ve öneriler kısmından iletişime geçmeye çalışsak olur mu acaba?

tylnkbr
Kapalı
18 Ağustos 2012 16:22

özlemkur arkadaşım sağol.başlığa bakınca bir an ben mi açtım dedim. ben de edebiyat mezunuyum ve benim de p3 puanım 80. arşiv memurluğu oluyor mu arkadaşlar bilen var mı

ilhan1940
Memur
20 Ağustos 2012 10:49

arkadaşlar eğer kadrolarda hiçbir değişiklik olmazsa edebiyatçı arkadaşlarım 87 küsürden aşağı düzmez atamalar. edebiyat kendi bölümünden (öğretmenlik hariç)toplamda taş çatlasın 20 kişi alıyor. kütüphane yok, arşiv de bizden almıyor.bunlar bizden alsa 80 altına düşer.

tylnkbr
Kapalı
20 Ağustos 2012 12:24

arşiv alıyor bazı yıllar. ben de bekliyorum eğer arşiv olmazsa bu yıl,pomemi deneyeceğim

Mahdu
Aday Memur
20 Ağustos 2012 17:12

klavyeniz sağlamsa adliyede kâtip de olabilriz arkadaşlar bize gayet uygun bi iş aslında ama işte klavyede bayaa bi hızlı olmak gerek

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi