Editörler : crops35
20 Temmuz 2009 11:06

Çalışan Memur kpss/b ye girebilir mi? (Tek Başlık)

selam arkadaşlar

657ye tabi çalışan memur (kadrolu) kpss/b ye girebilir mi...şayet girebilirse ?????

1- yüksek puan alıp başka bir kuruma yerleşirse muvafakat alması gerekir mi..gerekirse hangi kurumdan muvafakat alacak...çalıştığı kurumdan mı yoksa yerleştiği kurumdan mı ...

2- çalışan memur diyelim ki 7/1 i olsun...yerleştiği kuruma 7/1 i olarak mı yerleşir..yoksa klavuzdaki kadro ve dereceyle mi?

saygılarımla....

ferhat06
Aday Memur
20 Temmuz 2009 11:10

Memur iken başka bir kuruma geçen arkadaşlardan yardım bekliyorum.....

konserwatif
Müsteşar
20 Temmuz 2009 11:16

calısan memur kac yıllık olursa olsun yaş şartı aranmayan her kadroya başvurur ki 657 li memurun 399 lu yada 4/b sözleşmeli kadrolara atanması durumunda muvafakata gerek kalmadan istifa ederek gecebilirsin muvafakat gerektirmesi için atandıgın kurumunda 657 li kadro olması gerek..

halen memurken hangi özlük hakkına sahipsen onunla gecersin..eger kendi isteğinle bir üst derece yada kademeden başlamak istemezsen..

arkadasım eger gececen kurum şuanki kurumundan özlük ve maaş olarak daha iyi olursa istersen 9/1 den başla..derece kademen maaşda bir işe yaramıyor biliyorsun..masterda yapsan gih lerde bir faydası yok..

ferhat06
Aday Memur
20 Temmuz 2009 11:39

kardeşim teşekkürler...muvafakat konusu nasıl oluyor...

ankaralı tekniker
Aday Memur
20 Temmuz 2009 13:43

konservatif kardeş kısa ve öz açıklama yap mış

ferhat06
Aday Memur
20 Temmuz 2009 13:50

ankaralı kardeşşşş

atandığın kurum 657 ise muvakafat gerekir mi gerekirse hangi kurumun vermesi gerek kardeş...atandığım mı , çalıştığın kurummu...

konserwatif
Müsteşar
20 Temmuz 2009 14:13

ferhat arkadasım sanırım yazdıklarımı okumadın yada anlamadın..ben tekrar edeyim ozaman :))

sen 657 li isen ve sözleşmeli kadrolara (399 veya 4/b) li kadrolara ösym ile yada kurumlar arası geçişle atanır yada nakil olursan muvafakat almana gerek yok "657 Lİ MEMURLAR SÖZLEŞMELİ KADROLARA MUVAFAKATSIZ İSTİFA EDEREK GECEBİLİRLER"

muvafakat gerekirse onu bence sen calıstıgın yerin baglı bulundugu personel işlerine bakan birimine sor..muvafakat konusunda bende tam bir cevap alamadım bakanlık personel genel müdürlüğünü aradım sordum bana ,kardeşim sen taşra teşkilatı memurusun senin muvafakatının son onay makamı çalıştıgın yerin isteği dogrultusunda ilinizin valisidir dediler..biz sadece bakanlık merkez teşkilatı memurlarının muvafakatını onaylarız taşradakilere karışmayız dediler ki keşke öyle olsa bakanlıktan halletmek daha zor..kuruma sordum olurmuu öyle sey sen kurum içi geciş yapmak için muvafakat istemiyorsun kurum dısı için istediğin içinde bakanlık onaylar dediler..valla kardeş benimde kafam karısık..bakanlık yok kardesim kurum içide olsa kurum dısıda olsa biz karışmayız senin calıştıgın yer ok verdikten sonra vali onaylar istedğin kuruma gecersin diyorlar..

ferhat06
Aday Memur
20 Temmuz 2009 16:01

son paragrafta anlattıklarınla beni anlamışsın kardeşim :))))

ankaralı tekniker
Aday Memur
21 Temmuz 2009 15:07

kardeş 657 den 4b ve 399 gibi kadrolara geçmek için muvaffakat gerekmez muvaffakat sadece 657de 657ye geçişlerde gereklidir. bunun yanı sıra 399 ve 4b den de 657 ye direk muvaffakat almaan istifa ile geçebilirsin. yanlız 1 kpss puanı ile yanlız 1 sefer yerleşebilirsin tekrar yerleşmek için kpss ye girmen gerekir.devlet personel başkanlığını arayıp detaylı bilgi alabilirsin. iyi günler

isaser
Şube Müdürü
21 Temmuz 2009 15:39

saolun çok önemli bilgiler edindik.

bakalım bende tekrardan kpss ye giripp bir yerleri yazayım diyorum.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi