Editörler : crops35
10 Temmuz 2008 10:23

Engelliler İçin Neler Yapılmalı?

Engelliler için neler yapılmalı? Hükümetten,belediyenizden veya diger kurumlardan... talepleriniz nelerdir?

dadalbeyi1982
Şube Müdürü
10 Temmuz 2008 10:34

Engelli arkadaşlarımızın bazısı, gün boyu evde oturmak zorunda kalmakta, gününün büyük bölümünü internetle geçirmektedir. Telekomun engellilere has bir indirime gitmesi gereklidir.

dadalbeyi1982
Şube Müdürü
23 Eylül 2009 00:32

Arkadaşlar engelliler namına yapılması gerek hiç bir şey yok mu, hayatınızdan memnun musunuz?

cexor
Yasaklı
23 Eylül 2009 07:26

engelliler için neler yapılmalı !

derseniz o da tek şey ilgili kanunlar iyileştirilmeli !

biz şahsımıza uygun benim işim hallosun gerisi beni ilgilendirmez demiyoruz ! herkes için eşitlik olsun diye ilgili engelli haklarını belirten kanunların yaptırım gücü artsın ! siyasi güç açısında ihtidar partisin bile !

göstermeklik dernek ve vakıflar kurarak

engeliyi memur yapmak yerinde

memur maaşının 3 te 1 ne

engellileri özel sektöre sallamakta !

2. ihtidar döneminde bile hala dişe dokunur bir gelişme olmadığını herkes görmüyormu !?

soruna siyasi açıdan yaklaşırsak

ses getirmek istiyorsak

iktidar partisi yandaşı değilde

muhalefet partisi yandaşı olmalıyız !

sefa haançer
Kapalı
24 Eylül 2009 01:36

Arkadaşlar.

Unutmayın ki bugünün muhalefeti dünün iktidarıdır ve belki yarının da iktidarı olacaktır. Yarın iktidar olunca ne yapacağını ise dünkü iktidarından anlayabiliriz. Dün ve bugün hangisi ne yaptı ki yarın şunu yapacağız, engellilere şu hakkı vereceğiz diye teminat verebilirler. Dün bu konuda birşey yapılmadı. Bugün de ortada. Ümitlerimizi yarınlara bırakıyoruz. Engelli hakları konusu siyaset ve partiler üstü bir konudur. O yüzden engelli memurlar başlığı altında siyaset yapmayalım. İlla ki siyaset yapacağız diyorsanız siyasi konular başlığı altında istediğiniz gibi siyaset yapabilirsiniz.

cexor
Yasaklı
24 Eylül 2009 04:46

engelli memur alımları 70 milyonluk bir ülkede !

yılda 60-70 kişi anca !

ve bir çok engelli normal statüde alımlara girdikten sonra

engelli raporunu beyan etmekte !

siyaset toplumların yönetimini şekillendiren politkalardır.

biz burada siyaset yapsak işimizi halleder burada böyle konuşmazdık ! bizim konuştuğumuz siyaset ; vatandaş siyasetiki buda sadece eleştiri yorumdur.

geçen genel seçimlerde siyasilere kızan ve oy kullanmayanlar yüzünden ! %51 bile olamayan bir azınlık partisi bu gün iktidar olmuş başımızda iş yapıyorum diyor !

dahası istese diğer muhalefet partileri birleşip tekrar iktidar seçimlerine girerlerdi. ! ama siyasette 1. parti olmak yerine 2. parti olup memleketin gidişhatını izlemek

1. dönem iktidir olacağına 10. dönem muhalefet olmak !

bireysel açıda varlığını korumak açısında bulunmak bir niğmet ! yani siyasette 1. parti olup iktidar olmak değil !

asıl önemli olan 2. parti olarak var olup muhalefet olmak hem daha zor ve aynı zamanda daha kolay bir iştir. :)

yani siyaset danışıklı dövüşten başka bir şey değil !

öyle olmasa ! 2 parti bir olur ve erken seçimlere gidilir.

iktidar partiside bu konuda hiç bir şey yapamaz !

bu arada ben burada a partisi veya b partisi diye bir şey yazmıyor isem burada yazdıklarım güncel siyaset değildir.

ama burada yazdıklarım zaman değişsede aynı nitelikleri koruyacaktır. !

yani şu partiye oy verin desem dediğin haklı bu yazı bir siyasi provakanda yazısı olurki o zaman doğruca siyasset grubuna taşınması lazım olan bir yazı olur çıkar ortaya !

ama burada dikkatli bakarsan parti ismi yazmıyor !

cexor
Yasaklı
24 Eylül 2009 04:49

azınlık partisinden kastım %50 nin altında kalana matematiksel olarak yarıdan az olduğu için matematiksel bir azınlık anlamıyıla %49.9 bile %50.1 e göre azınlık sayılır düşüncesidir ! :)

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi