Editörler : swat3410

bilmem1400
Şube Müdürü
07 Ocak 2014 10:34

Benim de şaşırdığım nokta şu , nasıl oluyorda Sivas çıkmıyor, nasıl oluyorda; Şanlıurfa şarktan çıkıyor. Çözemedim...

avara, 10 yıl önce

Sivasta olan olanaklar Malatya Elazığda da var. demekki Sivasında çıkması gerekiyor.

bilmem1400
Şube Müdürü
08 Ocak 2014 00:41

8 il çıktı diye sevindik, 2. şark biter diye. Şimdi 3. bölge geldi, hiçbir şey anlayamadım. :(

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 00:01

Heyecanlı bir bekleyiş var herkeste, balon haberler uçuşuyor havada :)

elmaci05
Aday Memur
10 Ocak 2014 00:47

ne gibi

bilmem1400, 10 yıl önce

Heyecanlı bir bekleyiş var herkeste, balon haberler uçuşuyor havada :)

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 00:49

8 il çıktı ; ama biz şark dönüşleri yapacaz. 3. Bölge illerine mi gidecez, yoksa batı illerine mi o belli değil.

elmaci05, 10 yıl önce

ne gibi

elmaci05
Aday Memur
10 Ocak 2014 11:00

isteyen batı ,isteyen 3. bölgedir

bilmem1400, 10 yıl önce

8 il çıktı ; ama biz şark dönüşleri yapacaz. 3. Bölge illerine mi gidecez, yoksa batı illerine mi o belli değil.

zymr
Aday Memur
10 Ocak 2014 13:25

Herkes salliyo ya az önce personel daire Bşk arkadaşla konuştum çalisma yok 3. Bölgeyle yada şarktan cikicak illerle ilgili konu yok haberiniz olsun

elmaci05, 10 yıl önce

isteyen batı ,isteyen 3. bölgedir

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 21:36

Öyle bir çalışma nasıl yok ya. Buraya gelip yazmayın böyle, bekleyin tercihlere kadar görün. 3. bölgeyle ilgili çok net bilgilerim yok; ama 8 il çıktı.

zymr, 10 yıl önce

Herkes salliyo ya az önce personel daire Bşk arkadaşla konuştum çalisma yok 3. Bölgeyle yada şarktan cikicak illerle ilgili konu yok haberiniz olsun

zymr
Aday Memur
10 Ocak 2014 21:42

Ya insani sinirletmeyin son kez yaziyorum sadece bi teori dedi arkadaş o kadar sen yalan yanlis bilgilerle ortaligi karistirma arkadaş o zaman bilginin kaynagini yaz benim gibi ara ve sor

bilmem1400, 10 yıl önce

Öyle bir çalışma nasıl yok ya. Buraya gelip yazmayın böyle, bekleyin tercihlere kadar görün. 3. bölgeyle ilgili çok net bilgilerim yok; ama 8 il çıktı.

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 21:52

Bilginin kaynağındayım. Ben de diyorum ki tercih dönemine kadar sabret, görürsün diyorum.

zymr, 10 yıl önce

Ya insani sinirletmeyin son kez yaziyorum sadece bi teori dedi arkadaş o kadar sen yalan yanlis bilgilerle ortaligi karistirma arkadaş o zaman bilginin kaynagini yaz benim gibi ara ve sor

KANUN0246
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 21:57

internet forumlarda kadrolu baloncular var. artık herkes her şeyi duyuyor öğreniyor..:D

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 22:00

Çıktığında gelip ağlarsın burda : )

KANUN0246, 10 yıl önce

internet forumlarda kadrolu baloncular var. artık herkes her şeyi duyuyor öğreniyor..:D

KANUN0246
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 22:12

işte baloncununda ekmeği budur zaten,, nasrettin hocanın ya tutarsa taktiği.. böyle bir söylenti olduğunu her kes biliyor. ama sen kesin diye haber veriyosun.. bir iki ay sonra hasbel kader bu iller şarktan çıkarsa 'ben dememişmiydim' diye kahraman olacan.. ama sadece söylentide kalırsa senden çıt çıkmayacak.. :D

bu arada sizin bu balonlar yüzünden bir arkadaş mehil müddetini kullanmadan gelip başladı. burası şarktan çıkacakmış, karar verilmiş diye. bende hakkaten EGM den böyle bir bilgi aldı sandım. yahu internet sitelerindede söyleniyordu dedim. bende ordan okudum zaten dedi..:) çocuk başlayalı 1,5 ay oldu. şimdi paso küfür ediyor..:D

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 22:19

Ben bu bilgiyi 3. 4. şahıslardan almadım. burası ne için var, bilgi paylaşımı için var. Ben de aldım bu bilgiyi geldim burda paylaştım. Tercih dönemine kadar sabret diyorum. Ondan sonra gel burda konuş, ben demedim mi balon haber diye dersin. Ben bu bilgiyi bu haberler çıkmadan evvel paylaştım, kimse bilmiyordu. Şuan konuşulmaya başladı, sayfayı ne zaman açmışım gör ondan sonra , de bana , zaten bu haberler konuşuluyordu diye.

KANUN0246, 10 yıl önce

işte baloncununda ekmeği budur zaten,, nasrettin hocanın ya tutarsa taktiği.. böyle bir söylenti olduğunu her kes biliyor. ama sen kesin diye haber veriyosun.. bir iki ay sonra hasbel kader bu iller şarktan çıkarsa 'ben dememişmiydim' diye kahraman olacan.. ama sadece söylentide kalırsa senden çıt çıkmayacak.. :D

bu arada sizin bu balonlar yüzünden bir arkadaş mehil müddetini kullanmadan gelip başladı. burası şarktan çıkacakmış, karar verilmiş diye. bende hakkaten EGM den böyle bir bilgi aldı sandım. yahu internet sitelerindede söyleniyordu dedim. bende ordan okudum zaten dedi..:) çocuk başlayalı 1,5 ay oldu. şimdi paso küfür ediyor..:D

KANUN0246
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 22:31

millet falanca iller şarktan çıkarmı, bu yıl böyle bir şey olurmu, çıkmalımı çıkmamalımı diye zaten konuşuyordu.. sen bir anda çıktı çıktııı diye bağırdın..:))) 2. şark olayının kalkacağını ise bana 4 ay önce EGM ye görüşe gittiğimde personelle görüşen yetkili söylemişti.. o bile kesin konuşmadı yav..:) adam kararı çıkaracak adamlardan biri düşün artık..:) ben illede şark statüsünde bir ile atama yapın diye bastırıyorum. orayı istiyorsun diyor. bende 1-2 yıl içinde bana 2. şark sırası gelir, tekrar tayin olmak zorunda kalırım dedim: 2. şark falan yok artık, o iş bitti... dedi... bende 2. şark kalktımı diye sordum.. yok kalkmadı ama sen yinede 2. şark gelir bana diye düşünme, 2. şarka falan gitmezsin, yarın başka bir şey çıkar.. dedi. ben buna rağmen 2. şark kalkmış demedim kimseye,,:D

KANUN0246
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 22:34

benim duyduğumu hemde bizzat suyun gözünden, başkası duysa idi direk memurlar nette başlık açardı heralde..:D

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 22:45

Sen 2. şark çıktı diye duymuşun. Ben 2. şark kalktı ve bunu bir temele dayandırıyorum. 8 il çıktı dediğimde herkes bana Sivas yok diye balon haber dediler . Forumda şuna dikkat ediyorum , herkes inanmak istediğine inanıyor.

KANUN0246, 10 yıl önce

benim duyduğumu hemde bizzat suyun gözünden, başkası duysa idi direk memurlar nette başlık açardı heralde..:D

hakan_2006
Daire Başkanı
10 Ocak 2014 23:18

Forumlarda ki paylaşımlara ve meslektaşlarımın yaptıkları değerlendirmelere ve çıkarımlarına baktığımda..Kimi kesim 2,şark'ın kalkmadığına inanıyor belki de olacağına inanmıyor. Ben de ilk defa bu olay çıktıgı zaman 2.şark olayının gereksinimden çok egm nin hükümete yönelik bir jestti bence. Bugün bu hükümet var yarın başka hükümet.Egm de baktı 2.şarka giden çoğu adam mahkeme ile geri dönüyor,biz bu işten vazgecelim dedi.sonra baktı ki şarkta zaten yöre halkından olan personel de var,ama şarktan kalkan yozgat,tokat,maraş ve rize gibi illeri eskisi gibi kimse yazmıyor,bu iller gibi çankırı,kırşehir vs. illeride kimse tercih etmiyor..durum böyle olunca bunun gibi 10-15 arası il olunca buralara personeli nasıl çekerim,gönüllü olunca kimse yazmıyor,bende zorunlu 3,bölge uygulaması getireyim hem bu illerde personel açığımı kapatırım hem de bu uygulama ile personele 2.şarkı kaldırdım jestimi yapmayı düşünüyor orası muamma. Ayrıca büyükşehir yasa değişimi ile bazı illerin artık büyük şehir olacak olması ve buraların nüfus ve statü değişimi illaki buraların zorunlu hizmetine yansıyacak,Türkiye nüfusunun %75-80 gibi bir bölümünün de bu büyük şehirde yaşayacak olması bence 3.bölge uygulamasının ve 2.şark olayının kalkmasının daha mantıklı olacağını gösteriyor ki , gönlümden geçen de budur. Bir de şöyle bir tahminim var şarktan 8 ilin daha çıkması durumunda bu egem nin de işini ve tayin döneminde üzüerinde oluşan siyasi ve torpil baskısını da azaltacaktır.Ayrıca,tayin zamanı geldiği zaman hep beraber göreceğiz,kim duyumların da haklıymış,kim dogru bir duyum almış.ben yine de medeni cesaretinden dolayı "bilmem1400" kardeşimi,tebrik ediyorum.hoşça kalın.

bilmem1400
Şube Müdürü
10 Ocak 2014 23:26

hakan_2006 - Eyv, saolasın. Sen her şeyi mantık dahilinde yazmışın. Ben de mantık dahilinde kim bilgi paylaşırsa paylaşsın, kim yorum yaparsa yapsın; her fikre, düşünceye saygı duyarım. Burda amacımız kimseyi kırmak, kimseyi aldatmak değildir.

11 Ocak 2014 07:31

bilmem 1400 kardeş verdiğin bilgiler için sana teşekkür ederim.Yazdığın illerin sırası bile haberlerde çıkanla aynı..neyin tartışmasını yapıyorlar..ama bu millet iyilikten anlamıyor kusura bakma.Daha öncede söylemiştim memleketlerine yakın olmak için bu illerin talibi çok olacaktır.Ayrıca şırnak nere malatya vb..iller nere ! ikiside şark ili idi.Hem torpilin önüne geçildi hem iller arası denge sağlandı hemde gereksiz şark illeri çıkarıldı.İnşallah en kısa zamanda resmileşir kardeş.

Toplam 229 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi