Editörler : crops35

Kapalı
06 Kasım 2006 12:12

katiplik sınavında çıkmış metinler

arkadaşlar bu konu başlığı altında lütfen daha önce katiplik sınavına girmiş kendisine sorulan metni sorulan kurumu belirtsin . amacımız ilgili yerlerde sınava gireceklere yardımcı olmak

kader w
Memur
06 Kasım 2006 13:36

benşm bulunduğum ilde hakim adaylardan ikisine bir sayı sordu. sayılarla kitabı açıp metni seçti böylece adaletli bir sınav oldu

yeniçağ
Memur
06 Kasım 2006 15:01

İİİİİİİİİİİİİ

jane01
Kapalı
06 Kasım 2006 15:02

peki kaçpuanla girdi biliyormusunuz acaba ?

BuRaK000
Kapalı
08 Kasım 2006 14:12

kader w senin girdiğin kurum gerçekten adaletli davranmış yanlız ya kafadan seçtiği sayfa numarası 90 kelimenin altındaysa bir daktilo kullanımı ile ilgili metnin çıkması olamaz bu çoık saçma olur peki kader hangi metni sordular bence belli metinlerdendir bence....

kader w
Memur
08 Kasım 2006 15:23

karbonlu yazılar diye bir metin var. onu sordu . basit bir metindi ama yazamadık işte .kader işte ne yapalım

ŞoPaR*****
Şube Müdürü
08 Kasım 2006 15:42

ben daha girmedim

ama gireceğim..

şu msnde olmasa klavyem düzelmezdi

maşallah şimdi 140 kelimeye çıkardım..

biraz daha msnde takılırsam

herhalde kadro kesin..

inşallah İZMİRE GİRERİM..

BuRaK000
Kapalı
09 Kasım 2006 14:08

arakadaşlar dk da 25 le 30 arasında yazıyorum f klayeye geçmekte kararsızım ya ona hiç alışamazsam diye düşünyorum bana yardımcı olurmusunuz şimdide teşekkür ederim

BuRaK000
Kapalı
10 Kasım 2006 14:56

arkadaşlar şstanbul da açılacak katip sınavalarından haberiniz var mı yani arih olarak yoksa bir değişen yok mu

er-form
Müsteşar
10 Kasım 2006 19:28

@BuRaK000

Bence hemen f ye geç. q ile fazla bir ilerleme kaydedemezsin. Düzenli bir çalışma ile aynı hızı f de yakalarsın.

BuRaK000
Kapalı
11 Kasım 2006 15:36

rahmetli ecevit için çok üzüldüğümü belirtip kendisine Allah tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim...

Allah yerini cennet eylesin.

BuRaK000
Kapalı
11 Kasım 2006 15:45

arkadaşlar şu abıt katipliği ile adliye katipliği arasındaki fark ne?

BuRaK000
Kapalı
24 Kasım 2006 12:52

arkadaşlar sizden yardım istiorum bir konuda ya şu google de arama hafızasını nasıl silebilirim ?yardımlarınızı bekliyorum

ttekin
Aday Memur
24 Kasım 2006 14:45

arkadaslar katıplıkte Q klavyede gecerlımı

yedeğimyedek
Aday Memur
24 Kasım 2006 17:06

evet geçerli

BuRaK000
Kapalı
25 Kasım 2006 00:56

ya benim soruma kimse cevap vermiycekmi kimseninmi bilgisi yok

xmen1983
Genel Müdür
25 Kasım 2006 09:23

şanlıurfa da ben girdim bize "masanız sallanmaz durumda olsun"diye başlayan metini sordular ve ben o metini hiç yazmaığım için birde aksilikler olduğu için yazamadım bir daha ki sınava artık bu sen olur diyorum ama her sene aynı metinler çıkmıyor komisyona bağlı değişiyor herkese başarılar

karacan00
Kapalı
12 Ocak 2007 14:38

tercih yaptığını zannetmiyorum seni uyanık seni

yermi anadolu çocuğu

ewet arkadaşlar üniversite memurlarının maaşları düşük ama bu devirde hiç yoktan iyidir.

ben üniversite memurluğunu bilhassa puanı 85-89 olanların yazmalarını tavsiye ederim.

seçim yaklaştığı daha çook memur alımı olacak hiç merak etmeyin.hangi hükümet görülmüşki seçim yaklaştığında epey memur alımı yapmamış.ecevit bile veterinerleri öğretmen yapmıştı

bıraz sabır lütfen maalesef 93 puanla yardımcı hizmetler veya döner sermayesi olmayan ,atama yükselme şansı olmayan yerleri yazanlar çok pişman olacaklar aldıkları maaş kiraya bilenem yetmeyecek

hem bu alım sayılmaz ASIL MEMUR ALIMI BUNDAN SOMRA OLUR.

BİRAZ SABIR

esperanza
Aday Memur
12 Ocak 2007 18:08

x men ben de olan metinlerde masanızı sallanmaz durumda olsun diye bir metin yok.. kaçıncı metin oluyor bu?

esperanza
Aday Memur
13 Ocak 2007 14:30

güncel

esperanza
Aday Memur
13 Ocak 2007 17:56

II)Özel Şartlar:

a-Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak (bu sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlar ile örgün eğitim yoluyla en az 80 saat bilgisayar dersi veya 150 saat daktilografi dersini başarıyla tamamladığını belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

b-Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup Millî Eğitim Bakanlığı onaylı veya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı öğretim kurumları ya da üniversitelerce düzenlenen kurslar sonuncu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

c-Meslek liselerinde okutulan daktilografi ders kitabından seçilip yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak. (1- Bu şart hem (a) hem de (b) fıkrasında belirtilen adayları kapsamaktadır. 2- Bu şartın varlığı ilgili adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, üç dakikada yanlışsız olarak vuruş hesabı yapılmadan en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınav ve mülâkata alınmayacaklardır.)

DÜZ LİSELİLER ALINMIYO MU

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi