Editörler : oto-danisman-expert
22 Eylül 2012 14:09

dacia sanderonun mu yoksa hyundai getzin mi altı daha yüksek?

bu ikisi benim favorilerim arasında ama bulunduğum yer biraz bozuk yola sahip olduğundan dolayı ve de acemi olduğumdan dolayı öyle altı engin asfalt arabasını tercih edemiyoruz.

yeni nesil araçlar içerisinde dacia sandero (stepway değil) ve hyundai getz çok hoşuma gidiyor. dacia aslında tüm modellerinde bozuk yollara uygun üretiliyor gibi ancak forumlarda okuduğum kadarıyla araçtan resmen soğudum. daha görmüşte değilim. ama getz de güzel araba.. en önemlisi ben acemiyim. şimdi diyeceksiniz al bi renault 12 , broadway ya da lada.. ama ben biraz konfor biraz da güvenli bir araba istiyorum. sadece bilgi amaçlı soruyorum bu iki araç arasında hangisi stabilize bağ bahçe yollarına daha iyi gider ve dayanır? lütfen kazık gibi torosu falan kimse tavsiye etmesin

22 Eylül 2012 14:24

Sanderonun altı daha yüksektir. ben 6 ay kadar kullandım aldığım fiyata da sattım. güvenlik yönünden pek birşey vadettiği söylenemez ama ben yinede sanderoyu tavsiye ederim. hem sandero getze göre daha büyük en azından öyle görünüyor. çok uzun süre kullancaksanız getz alın ama kısa sürede 1-2 yıl içinde satacaksaznız sandero alın derim.

serhan@01
Şube Müdürü
22 Eylül 2012 14:33

teşekkür ederim .. aslında sanderoyu çok istiyorum ama hemen satmam. uzun vadede elimde bir araba olsun isterim biz yine getzi düşünsek iyi olacak galiba

tekno5584
Şef
24 Eylül 2012 19:23

Renault Clio'nun ikisinden de yüksek olduğunu düşünüyorum

emissario
Genel Müdür
25 Eylül 2012 08:34

Clio ne alaka bilmiyorum ama Getz daha yüksek.

hafif_manyak
Müsteşar Yardımcısı
25 Eylül 2012 09:59

Dış görüntü olarak tabi ki de sandero derim. Arabanın jip gibi bir havası (stepway olmasada) bir karizması var. Ve bence Getz'den de daha afilli duruyor. Ama dışarıdan içeriye girince, işte o anda sandero kaybediyor. İç dizayn olarak da çok yüksek kalitede olmasada Getz bir kaç adım öne geçebilir... Seçim sana kalmış. İkisinden birini tercih et deseler airbag'li ve abs'li bir sanderoyu tercih ederdim.

emissario
Genel Müdür
25 Eylül 2012 11:41

Abartma hocam ne jipi ya :) Corsa gibi bir araba işte görüntü olarak. Abartmamak lazım. Ayrıca Dacia alınmaz.

nick kalmamış
Yasaklı
25 Eylül 2012 11:58

dacia alacagına git bir tane tabuta dört teker tak kullan ..

hiç mi sevdiklerinizi kendi canınızı düşünmüyorsunuz.

nice_42
Kapalı
25 Eylül 2012 12:44

getz kullanıyorum bozuk yollarda bana sıkıntı çıkarmadı yüksek araba görüntüsü güzel içide hoş daciada güzel ama içine girdiğin zaman getzle aynı özelliği yakalayamıyor. benim bir tanıdığım var dacia ile her yaz avrupaya afrikaya seyahate çıkıyor avrupa yolculuğu sırasında 20 bin kim yapıyor.

iki arabada yüksek dizel alacaksan iki arabada az yakıyor ikisinde dış görünüşleri güzel dacianın içindeki işçilikte çok fazla bir şey bekleme.

hem getz hem de dacia ile sürüş testi yap ona göre karar verirsin.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi