Editörler : Pangaea
28 Ağustos 2013 20:16

İşletme mezunları için kpss hakkında

Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki hazır bilgici bi insan değilim araştırmayı severim ama 2 haftaya geçen süredir araştırmama rağmen ordan burdan yarım yamalak bilgiler ışığında kafamda bişeyler oluşmadığı için buraya soruyorum sonra bi araştır demezseniz çok sevinirim sormamın nedeni dershaneye yazılca 3 gün içinde duruma göre yazılmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler.

Soru : Aöf mezunu olduğumdanmıdır bilinmez işletmenin kpss olayını bi türlü anlayamadım kimi sayfalarda 79-85 arası al son atamalarda bile gidersin derlerken kimilerinde o eskidendi diyolar en son bi hocayla görüşmemde yeni bişey öğrendim 85 in altına atanamazsın senin maliye vb alan lara da girmen gerekir dedi ki ben o tek senelerde oluyor sanıyordum şimdi en son bide kpds çıktı o na girmezsen atıyorum 1000 kadro varsa 100 tanesine anca başvurabilrsin diyorlar yani kısaca arkadaşlarım kardeşlerim ne olur bi bilgi verin ona göre dershaneye yazılcam tam kendimi odaklamıştım 80-83 arasına alırım ya diyodum temel matematik bile çalışmaya başlamıştım bu ard arda gelen duyumlarım hevesimi kırdı acıkcası .. :(

ozanby
Aday Memur
28 Ağustos 2013 22:02

Arkadaşım tek yolun Kpss dir.Yerinde olsam B grubundan hazırlanırım.Atanabilmen için en az 80 alman lazım.Bence b grubundan alınmayacak bir puan değil.Atıyorum 70 alırsan da kurum mulakatlarına felan gidebilirsin.Yani kısacası, sen onu bunu bırak.Bu sene yoğun tempo kpss b grubundan hazırlan.İlk memurluga adımını at gerisi kolay.Yani iş ,kefeni yırtana kadar.Sen işletme mezunusun,,İbf cisin..Sen giremeyecigin bakanlık yok.Memur senden olur.Bir öğretmenden,mühendisten ibf kadar memur alınmıyor.Bence şanslısın.Kpss sen çalış.Onun bunun lafınıda kulak asma.Allah yardımcın olsun.Başarılar arkdaşım..

musty1111
Şef
28 Ağustos 2013 22:52

ozanby çok güzel açıklamış ilgisi için teşekkürler.

Arkadaşlar bende kamu yönetimi mezunuyum.Bu bölümün ne gibi artısı eksisi vardır?Lütfen yorumunuzu esirgemeyin.

apollo37
Memur
29 Ağustos 2013 00:28

açıklamalar için çok teşekkür ederim kardeşim peki bu kpds olayı nedir girmemgereklimi ?

ozanby, 11 yıl önce

Arkadaşım tek yolun Kpss dir.Yerinde olsam B grubundan hazırlanırım.Atanabilmen için en az 80 alman lazım.Bence b grubundan alınmayacak bir puan değil.Atıyorum 70 alırsan da kurum mulakatlarına felan gidebilirsin.Yani kısacası, sen onu bunu bırak.Bu sene yoğun tempo kpss b grubundan hazırlan.İlk memurluga adımını at gerisi kolay.Yani iş ,kefeni yırtana kadar.Sen işletme mezunusun,,İbf cisin..Sen giremeyecigin bakanlık yok.Memur senden olur.Bir öğretmenden,mühendisten ibf kadar memur alınmıyor.Bence şanslısın.Kpss sen çalış.Onun bunun lafınıda kulak asma.Allah yardımcın olsun.Başarılar arkdaşım..

tetis denizi
Müsteşar
29 Ağustos 2013 01:51

bence sen yine de garantilemek istiyosan 85 altına düşmemeye bak

ShameOnYou
Şef
29 Ağustos 2013 05:09

araştırdım diyosun da kpds kalkalı oooohoooo :P

apollo37
Memur
30 Ağustos 2013 14:50

güncell

Wesley Sneider
Yasaklı
30 Ağustos 2013 14:55

kpss b grubu memurlukları için dil sınavlarına girmeniz gerekmiyor.düz memur olmak için genel kültür genel yetenek çözmeniz yeterli..ondan da 83 puanı geçmen lazım bir dahaki kpss dönemi için.

o dil sınavlarına girmen gereken sınavlar a grubu kariyer sınavlarıdır.onlar için muhabsebe işletme maliye iktisat hukukl gibi dewrslere çalışman lazım.

b grubuna hazırlan sen.düz memur ol önce.ilerde a grubu hakkında daha bilgi sahibi olunca ona da hazırlanırsın.şu an sınav hakkında bile bilgin pek yokken biraz zor başarılı olman a grubunda..

b grubuna yönel ( gk-gy) başarılar

apollo37, 11 yıl önce

açıklamalar için çok teşekkür ederim kardeşim peki bu kpds olayı nedir girmemgereklimi ?

apollo37
Memur
30 Ağustos 2013 14:58

hedefim 85 zaten inş bende senin gibi düşünüyorum gk gy olarak kardeş sence 2014 ün son atamalarında kaç gibi olur düz memurlukların puanı ?

Wesley Sneider, 11 yıl önce

kpss b grubu memurlukları için dil sınavlarına girmeniz gerekmiyor.düz memur olmak için genel kültür genel yetenek çözmeniz yeterli..ondan da 83 puanı geçmen lazım bir dahaki kpss dönemi için.

o dil sınavlarına girmen gereken sınavlar a grubu kariyer sınavlarıdır.onlar için muhabsebe işletme maliye iktisat hukukl gibi dewrslere çalışman lazım.

b grubuna hazırlan sen.düz memur ol önce.ilerde a grubu hakkında daha bilgi sahibi olunca ona da hazırlanırsın.şu an sınav hakkında bile bilgin pek yokken biraz zor başarılı olman a grubunda..

b grubuna yönel ( gk-gy) başarılar

Wesley Sneider
Yasaklı
30 Ağustos 2013 15:15

Tahminimi yazdım zaten.83-84 olur bence.kpss ye rağbet artıyor çünkü sürekli

apollo37, 11 yıl önce

hedefim 85 zaten inş bende senin gibi düşünüyorum gk gy olarak kardeş sence 2014 ün son atamalarında kaç gibi olur düz memurlukların puanı ?

isletmeci1985
Genel Müdür
30 Ağustos 2013 15:21

80 puanla ben hala atama bekliyorum. Alınmayacak bir puan değil evet ama aldığına lanet ettirir, kendi adıma Kasım'dan ble şüpheliyim merkezi atamalar için.

Öğretmenin onda biri kadar alım olsa taban 77 78ler'e inerdi zaten B kadroda. :)

ozanby, 11 yıl önce

musty1111
Şef
30 Ağustos 2013 21:44

kamu yönetimi alımları işletmeye göre nasıl arkadaşlar?

isletmeci1985
Genel Müdür
30 Ağustos 2013 23:18

Biraz daha düşüktür. Ama bir uli veya ekonometri kadar da mağdur olmazsınız hocam. İşletme,iktisat,kamu,maliye dörtlüsünden brisindenseniz bölümler arasında öyle uçurumlar olmaz ama uli,ekonometri,çeko zaten mağdur olan İİBF'nin en mağdur bölümleridir.

musty1111, 11 yıl önce

kamu yönetimi alımları işletmeye göre nasıl arkadaşlar?

apollo37
Memur
30 Ağustos 2013 23:28

hocam aşa yukarı kaç nete tekamül eder 2014 ü düşünerekten hesaplarsak ortalama bi rakamla 120 sorudan minimum kaç yapmak lazımdır ? işletme olsun kamu olsun son atamada bile olsa gidebilmek için

isletmeci1985, 11 yıl önce

Biraz daha düşüktür. Ama bir uli veya ekonometri kadar da mağdur olmazsınız hocam. İşletme,iktisat,kamu,maliye dörtlüsünden brisindenseniz bölümler arasında öyle uçurumlar olmaz ama uli,ekonometri,çeko zaten mağdur olan İİBF'nin en mağdur bölümleridir.

isletmeci1985
Genel Müdür
30 Ağustos 2013 23:56

Ne istediğinize bağlı olarak değişir hocam... 2012 için GY 50, GK 40 net civarı yapmak tahminen tabi 84 85 civarı bir puan getiriyordu.

Çakılı yani tayin şansınız olmadığı üniversite gibi kadrolar düşük puanla kapatır mesela. Ancaaak. En önemli faktör alım sayıları. 1781 gibi komik bir alım yüzünden taban puanlar 83 84e fırladı 2013/1 alımında. Ancak 2011/1'de 79 puanla bile atananlar olmuştu.

İİBF için B kadrolarda çok büyük bir mağduriyet var, altyapınız varsa B kadrolara hiç bulaşmadan direkt A kadro için uğraşın.

apollo37
Memur
31 Ağustos 2013 02:13

alt yapım yok eni mezunum sınav hakkında bilgileri de yeni yeni topluyorum bu sene iyice bi asılmak istiyorum hatta dershaneye gidicem yalnız matematiğim çok kötü aşırı diğer derslerim çok iyi fevkalede de denebilir sizce b grubundan girip çabalamama değer mi ?

isletmeci1985, 11 yıl önce

Ne istediğinize bağlı olarak değişir hocam... 2012 için GY 50, GK 40 net civarı yapmak tahminen tabi 84 85 civarı bir puan getiriyordu.

Çakılı yani tayin şansınız olmadığı üniversite gibi kadrolar düşük puanla kapatır mesela. Ancaaak. En önemli faktör alım sayıları. 1781 gibi komik bir alım yüzünden taban puanlar 83 84e fırladı 2013/1 alımında. Ancak 2011/1'de 79 puanla bile atananlar olmuştu.

İİBF için B kadrolarda çok büyük bir mağduriyet var, altyapınız varsa B kadrolara hiç bulaşmadan direkt A kadro için uğraşın.

client98
Şef
31 Ağustos 2013 03:34

iibf için kpss (b) zor önlisans ve 4001 iibf'yi çok mağdur ediyor ama (a) daha zor eğer çok istiyorum diyorsan bilemem ama özel sektörüde düşün ihmal etme. öğretmenlere verilenin yarısı kadar kadro iibf ve ataması olmayan bölümlere ayrılsa hiç sorun kalmaz kpss sınavında.

Ggurler
Memur
31 Ağustos 2013 08:36

ya bu işletme nasıl bişey ya hem mağdur oluyoruz..hemde bizim bölümden kolay atanan bi bölüm yok..:( napıcam bilmiyorum..bende işletme mezunuyum..:)

apollo37, 11 yıl önce

alt yapım yok eni mezunum sınav hakkında bilgileri de yeni yeni topluyorum bu sene iyice bi asılmak istiyorum hatta dershaneye gidicem yalnız matematiğim çok kötü aşırı diğer derslerim çok iyi fevkalede de denebilir sizce b grubundan girip çabalamama değer mi ?

KADİR ANADOLU
Kapalı
31 Ağustos 2013 09:54

4 yıl işletme okuyacağıma keşke 2 yıl bilgisayar okusaydım.olurdum memur sonra açıktan işletme

nisan297
Memur
31 Ağustos 2013 11:13

sen kimseyi düşünme gir ssınava elinden geleni yap 85 üstü yapmayı hedefle ama 70 ten aşağı düşmemeye bak bir halta yaramıyo p3 ten 70 isteyip mülakatla alan yerler var onlara girersin askeriye bazen sivil memura kadro açıyo onlarıda takip edersin ama 85 üstü alırsan dediğim gibi iyi olur başarılar....

apollo37
Memur
31 Ağustos 2013 12:54

ben kastamonu bil. prog myo mezuunyum .... gibi okulu bitirdim :) nerden biilcen işte sazan gibi atlıyosun sonradan anladık işin iç dış yüzünü ama inş nasipse 82-85 arası alırız diye düşünüyorum çalışırsak.

KADİR ANADOLU, 11 yıl önce

4 yıl işletme okuyacağıma keşke 2 yıl bilgisayar okusaydım.olurdum memur sonra açıktan işletme

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi