Editörler : E.Kayı Han
16 Kasım 2007 20:25

Ömür Boyu Zabit KAtipliği mi?

Sevgili arkadaşlar,

hepinize merhaba. öncelikle bu mesleği severek layıkıyla yerine getiren bizler;

bu meslekte genellikle her zaman kendimizden ödün vererek bir takım fedakarlıklarda bulunarak mesai kavramı bilmeden namus ve şerefimizle çalışan bu mesleği yerine getiren insanlar olarak elbette her zaman ülkemizin işsizlik ortamı da gözönünde bulundurluduğunda da şükürü elden bırakmayan insanlarız,

ama bir durup düşündüğümüzde birtakım sıkıntılarımızın olduğu hepimizce elbette aşikar,ama öncelikle bence bu mesleği zor yapan yine insanlardır,

katip nedir? bu meslek niye var? neden bu mesleğe ihtiyaç var? olmasa ne olur? gibi soruların hukuk anlamında mevzuatla belirlenmiş bu meslseğin görev tanımı var, ama mesleği zorlaştıran insanlar galiba emin olmamakla birlikte zabıt katibi ne demek tam olarak bilmiyorlar, çünkü hepimiz biliyoruz ki kimi zaman ne iş yaptığımzı anlamakta zorluk çekiyorum her an stres her an bunu yap şunu yap (telefon faturamı öde vs. gibi örnekler çoğaltılabilir) insanı bunaltıyor, kendi işimiz yapamıyoruz mesaiye kalmak zorunda kalıyoruz bazen de çalışmayan iş arkadaşları. artı gün boyu tutuklu acil işlerin stresi zaman kavramının bu meslekte çok önemli olması sıfır hata itemesi, had safhada sorumluluk vs, bir sürü dert ..... saymakla bitiremeyiz -- hepiniz biliyorsunz,,

İŞTE BUNUN İÇİN ÖNCELİKLE SAĞLIK DURUMUMUZ İÇİN kKURUM DEĞİŞİKLİĞİ DİYORUM..

herkes anlasın lütfen ama herzaman dediğimiz gibi elbette şükür ediyoruz çok şükür en azından elimizde işimiz var, sağlık güvencemiz var,

kurum değişikliği yapan ya da bilen ya da elinde örnek belge karar mevcut olan varsa lütfen mesaj atsın

xaydemirx
Şube Müdürü
16 Kasım 2007 23:43

walla yerden göğe kadar haklısın arkadaş birde insan yerine konsak gam yemicez geçenlerde bir arkadaşım anlattı inanamadım arkadaşım bayan ve çok çalışkan olaganüstü bir katip ben hayretler içindeyim hızır gibi walla demek istediğim arkadaşım başını kapatır dı hakimide bunu eşarplı görmüş mesaiden sonra sicil notunu 66 vermiş ne denir buna kalemi sırtında taşıyor bu kız ama karşılığı buu anlaşılır gibi değil...lafa geldimi kimseyi zorla tutmuyolarmış artı muafakat vereceklermişmiş

filizt33
Daire Başkanı
20 Kasım 2007 16:21

Adliyede çalışan memur her yere kolaylıkla adapte olabilir ancak her kurumda çalışan memur Adliyede katip olamaz. Bunu muvafakat verirken ya düşünmeleri lazım ya da başka bir memurla çalışıp o anki hallerini görmek lazım.

Memur_24
Şef
22 Kasım 2007 09:25

Allah göstermisin kardeşim...Ne katipliği, hemde ömür boyu....Ağzını hayra aç kardeşim :)

Kurum değiştirmeyi düşünmeyen katip varmıdır acaba bi araştırma yapsalar...Elimde imkan olsa 1 dakika durmam...HAngi memurluk olsa geçerim valla....Ahh Ahhh bu kaç yılda neler çektiğimi bir ben bi Allah bilir....

Ellerinde karar bulunanlar bir zahmet göndersinler olmaz mı..Hepimizin Allah yardımcısı olsun....Saygılar..

pc_delisi
Memur
22 Kasım 2007 20:06

Ben Zabıt katibi yedeği idim atamam iptal oldu. Çok üzüldüm ama bir daha ki alımlarda yine giricem sınavlarına. Zabıt katibi arkadaşlar katip olduklarına bin pişman gibi bazen düşünüyorum acaba İPTAL olması dahamı iyi oldu diye, siz ne dersiniz.

arifecem
Aday Memur
22 Kasım 2007 22:28

güncll

radyomax
Aday Memur
23 Kasım 2007 08:46

onu bunu bırakında 60 yaş emekliliği nasıl olacak anlamadım:S

chief604
Memur
08 Aralık 2007 19:16

gncell

maviroyal.
Şef
10 Aralık 2007 13:41

böyle is mi olur arkadaslar bizi adam yerine koyan yok essek gibi çalıssan bir gün küçük bir hata yapsan adamı bir kalemde slierler istifa edecem ama bir sevdiğim var ona kavusmam için çalısmak zorundayım..

ama bir de sini su yönü var bu ise güvenipte evlenmek biraz tuhaflık olur heralde yarın nolacağımız belli değil burda

konyada çalısıp iskenderunla becayiş yapmak isteyen varsa görüselim

attmedine
Kapalı
12 Aralık 2007 15:32

tabiki hayır

13 Aralık 2007 09:24

Bu mesleğe başlamadan önce tercih yapacaktım askerlik şartı istemeyen nadir yerlerden birisi de adliyeydi. Akrabam olan bir avukata telefon açtım mübaşirliğimi yoksa katipliğimi tercih edeyim dedim. Katipliği tercih et dedi, nasıl bir meslek diye sorduğumda da iyidir katiplikte yükselme şansın var dedi. Tabi o zaman bu forum yoktu şu anda burda katiplikle yazılanların yüzde ellisinden haberim olsaydı kesinlikle ve kesinlikle tercih etmezdim.İnanın gider garsonluk yapar yine tercih etmezdim.Ancak işe girince bırakmak çok daha zor oluyor.Birde yeni girecek arkadaşların burada bazı yorumlarını okuyorum yok işte işiniz var yok işte işsizlik şöyle böyle ya arkadaşım dünyada bir tek zabıt katipliği diye bir meslekmi var başka şansını deneyeceğin yada girmek için uğraşacağın meslek yokmu, daha sonra işe girerler yeni girenlerin yorumlarını okuyorum bu nasıl iş biz nerden girdik diye feryat figan ederler, işsizliğin verdiği psikolojiyle iş olsunda ne olursa olsun diye düşünenlerin girdikten sonra neye uğradıklarını şaşırıyorlar çünkü onlara göre zabıt katipliği de devlet memurluğu sabah 8 akşam 5 oldumu çıkarım işyerinde bir iki oyalanırım geçer gider diye düşünüyorlar bazen sabah 9 akşam 9 duruşmaya girdiklerinde de nereye gelmiş olduklarını iyi anlıyorlar ama iş işten geçmiş oluyor.

mavroli
Aday Memur
14 Aralık 2007 11:37

cengavermetin

yazdıklarına saygı duyuyorum ama peki şuan katipliği kazanan arkadaşlar vazmıgeçsin yada çalışmasınmı diyosun.

maviroyal.
Şef
17 Aralık 2007 13:32

valla bence de Allah göstermesin ömür boyu bu sartlarda katiplik yaparsak zaten 10 sene sonra dertler adamı olmaya baslaycaz bu gidisle ya da bana öyle geliyor.

arkadaslar istifa etsek baska bir memurluk için yeniden tercih yapma gibi bir hakkımız varmıdır acaba eski kpss puanımızla

acaba yeniden sınava girmek mi gerekiyor

ben artık istifa etmeyi ciddi düsünüyorum ama alternatif bulmaya çalısıyorum

tayin isteyeecem vermiyolar her gün 4 saat yol gidiyorum evden ise isten eve ailevi nedenlerden ötürü isyerinin olduğu ilçeye tasınamıyorum da derdimizi dinleyen kimsede yok burda ne yapacam bilmiom artık

chief604
Memur
19 Şubat 2008 20:04

kesin hataydı hemde geri dönüşü olmayan hata...

november26
Genel Müdür
20 Şubat 2008 17:09

arkadaşlar açılacak katiplik sınavlarına bende giricem daha önce mülakattan elendim falanca yere göndersek gidermisin dediler bende alacaklar diye korktum ve gitmem dedim.sizin yazdıklarını okuyunca ki o zamanda buna benzer şeyler okumuştum bir yanım istiyor bir yanım korkuyor:))

her neyse ben size bişey sormak istiyorum ben şimdi bu katiplik sınavına giricem aynı zamandada kpssye hazırlanıyorum varsayıyorumki katiplik sınavını kazandım sonrasında kpssye girdim iyi bir puan aldım sonrasında tercih yapabiliyormuyum bilen arkadaşlar cevap verebilirmi şu son uygulama varya yerleşen memur tercih yapamıycak diye????

lütfen arkadaşlar cevabınızı bekliyorum

robroy
Genel Müdür
23 Şubat 2008 17:28

november arkadaşım tercih yapabilirsin ama öncelikle adalet bakanlığına ataman yapıldığı için yeni kazandığın kurum buradan muvafakat isteyecek ve büyük ihtimalle muvafakat alamayacaksın....

JANGAN
Kapalı
27 Şubat 2008 23:39

ne güzel kendi kendimizi kandırıyorduk.

neden şimdi hatırlatıp da can sıkıyorsun aşkolsun :)

chief604
Memur
28 Şubat 2008 20:08

evet arkadaşlar nasıl gidiyor katiplik ,,,,,

ZABIT KATİBİ EN İYİ MESLEK BU

chief604
Memur
16 Haziran 2008 19:44

allahım nasıl bir hata yaptım, ömrümden ömür gidiyor her gün...

bizler bu kadar mı çaresiziz.

neden...

maviroyal.
Şef
23 Haziran 2008 23:25

dönülmez akşamın ufkundayım artık gitti güzelim puanım artık yerlestim bi kere tercihde yapamıyorum yeniden sınava girsem bile 6 ay önce istifa etmek gerekiyo napsam bilmiyorum yaav asağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

ezo2
Kapalı
24 Haziran 2008 01:26

maviroyal ne güzel dillendirmiş olayı

malesef yeni kazandım :) gazamız mübarek olsun :)

sakın bunlar yeni kazandı işin havasındalar diye düşünmeyin

siz de meslek lisesi mağduru olup öss hakkınızın bile elinizden alındığı bir sistemde 6 yılda bilmem kaç kere kpssye girip 85 puanlarla atanamayan son ihtimal diye bir sene klavye çalışıp bu sınavı kazanan biri olsaydınız ve sevinç ve endişeyi aynı anda yaşayan bana hak verirsiniz ki kesinlikle başka meslek mi yoktu demeyin inanın yok yok yok

yine de diyorum ki özel sektörde şirket muhasebesinden canı yanmış biri olarak günde 13 saat mesai ile milletin borcu alacağı cebinin hesabıyla uğraşarak asgari ücret maaşı bile gecikmeli alarak :) yine de kazandığım katipliğe şükretmek istiyorum biliyorum ki bu kadar katiplikten başı ağrıyanların da her türlü haksızlığa rağmen yine de şükrettiklerine inanıyorum Allah gönlümüze göre versin inşaallah :)

chief04 bizi çaresiz bırakan bence şuanki sistem, atamalar :(

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi