Editörler : oto-danisman-expert
04 Kasım 2011 11:22

Teknisyen maaşları

yeni ek ödemeyle teknisyen maaşları ne oldu arkadaşlar bilen varmı

yumete
Aday Memur
04 Kasım 2011 11:33

Teknik Hizmetler Sınıfı (ek ödeme ile yapılan zamlar)

1-2. Derece - 171,46 tl

3-4. Derece - 110-22 tl

5-7. Derece - 48,98 tl

8 ve Diğer Dereceler - 18,37 tl

sahinyali
Aday Memur
04 Kasım 2011 12:27

Yanlış olmalı.Benim ek ödemem 387 lira.Listede enaz tutar 520 lira görünüyor.Bu 18 lirayı nereden buldunuz ?

sahinyali
Aday Memur
04 Kasım 2011 12:30

Şimdi bordroya tekrar baktım ek ödeme 502 miş.Yani maalesef 18 lira doğru.Gih sınıfıyla maaş eşitlendi ama çalışma şartları eşit değil bu ne olacak.Hakkımı helal etmiyorum.

teknik24
Kapalı
04 Kasım 2011 14:08

ŞİMDİ ARKADAŞLAR TSK DA ÇALIŞAN TEKNİSYEN NEKADAR MAAŞ ALIYOR TEKNİSYEN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

balarest
Genel Müdür
04 Kasım 2011 18:07

işçiden daha agır sartlarda çalısıp aynı kefeye koymak esıt ıse esıt ucret mı?acaba

gabonua
Memur
04 Kasım 2011 18:11

derece aşağıya indiği sürece aynı şekilde buradaki listede yazan miktarlardan yararlanılacaksa sıkıntı yok.o derece olana ölmezsek bizde hayırlısıyla erişiriz bizde aynı şekilde ücretlerden yararlanırız.neden sınıfayrımınagireriz anlamış değilim.bende ths deyim arkadaş bu kadroyu bu mesleği vede unvanı ben seçtim.şartlar belli ortam belli şimdi gih lerdeki arkadaşlara ayıp oluyor böyle konuşman.sağlıkla iş koşulları ilede ayrı bir düzenleme olunca ileride zaten onlarla farklar alınacak

balarest
Genel Müdür
04 Kasım 2011 18:21

sanıırm yanlıs anladınız sozde bız dıger kurumlarda kı ths fazla alıyoruz ya

bır de ben ths sectım lakın zıhnıyet degısmedıgı surece ıscımıyım memurmuyum anlamadım

ayımden emeklı hakım yarbaya calısma kosulunu anlatım ınanmadı gerısını sız dusunun

gabonua
Memur
04 Kasım 2011 18:52

balarest yanlış anlaşılma oldu sözüm size değildi yazarken tam siz konuyla ilgili beyanat vermişsiniz o yüzden.sonra bende sizin üstünüze alınacagını tahmin etmedim değil.aslında ben sana yerden göğe hak veriyorum.ben kaynak teknisyeniyim benim ortamımı söylemeye gerek yok.daha doğrusu ths de hemen her branş aynı rezilliği çekiyor.benim mesleğim gereği gözümle vucudumla ciğerlerimle ilgili bir dünya sıkıntı söz konusu.bunların çözümünü ben 50 lira farkta görmüyorum işin açıkçası.aynı fikirde oldugumu sana canı gönülden söylüyorum.işin acı yanı buradaki koşulları 11 senelik geçmişe dayanan mesleğimle ilgli özel sektörde yer aldıgımda bunların zerresini görmediğimdir iş sağlığı iş güvenliği makina takım edavat bazında söylüyorum.kağıt üzerinde mesleğimizle ilgili ifadeler ile uygulanış arasında dağlar oldugu içindirki giyim kuşam ücreti olarak 66 lira gibi komik ücreti vermişlerdir.sebebide çok açık önlük yağmurluk iskarpin ayakkabıdan oluşan istihkak zaten daha fazlada tutamazdı.inşallah bunlarda çözülecek ama hızlandırma mekanizması ise bunları sendikadır diye düşünüyorum.

balarest
Genel Müdür
04 Kasım 2011 18:59

bakın sıze meslegınız ıle ılgılı ornek

aynı ısı yapan işçi kaynak zeheırlenmesınden dolayı bır saat once mesaı bıtırıyor memur devam burada amac ıscı kardeslerımızı rencıde veya onları hedef gostermek degıl duzende kı carpıklık

gabonua
Memur
04 Kasım 2011 19:17

haklısınız ayrıca aynı şekilde benim işimi yapan uçakbakımda çalışan rütbeli personellerde bile bunula ilgili farklılıklar var.dediğim gibi bizim ancak sesimizi duyurmak için birleşmemiz kuvvet oluşturmamız gerekir.onun içindirkide sendika çok önemli bu hususta

mazice
Memur
15 Kasım 2011 22:06

2007 de elektrik teknisyeni bir çocuk başlamıştı işe 4 yıl çalıştı didindi lisans mezunu oldu. bekardı şu an maaşı 1700 tl. civarı. bir de genel idari hizmetler sınıfına dahil 1 in 4 ün de önlisans mezunu grand tuvalet sayıp sevdiğimiz bir memur abimiz. işi masa başı rahattı teknisyen gelir gider dert yanardı bana abi kazma kürek çalışıyorum abi üstüm başım yağ pas bir gün eli yaralanır bir gün merdivenden düştü kolu kırıldı işi icabı defalarca elektrik çarptı kendisini ölümle burun buruna. sürekli dert yanardı bize. bir gün dedim ki ona git bakalım o abinin emekliliği gelmiş o da bekar sor bakalım işi rahat diyorsun ama ne kadar maaş alıyorsun diye. sonra geldi dedi ki abi ben daha yeni başladım işe çok kahır çekiyorum ama en azından maaşım fazla imiş. ek ödemelerde bu kardeşime 18 tl. zam geldi. şimdi bana diyor ki; ben lisans mezunu teknisyenim aldığım 1700 tl. den ibaret ben daha düne kadar yaptığım iş icabı yüksek okul mezunu 1 in 4 ü gih. memurundan fazla alırken bugün lise mezunu bir genel idari hizmet memurundan bile çok daha az almaktayım üstelik ön lisans gih. memuru 2200 ek göstergesinden emekli olurken ben lisans mezunu iken sırf teknik hizmetler sınıfında olduğum için 1500 ek gösterge puanından emekli olacağım. bu adalet mi ? haksız mıyım ? diye. sizce haksız mı ?

subhi
Aday Memur
17 Kasım 2011 22:12

sayın mazice sence yapılan iş aynımı o yüzden vermiş olduğun örnek çok yanlış birisi herzaman büroda soğuk sıcak görmez iken teknik hizmetlerdeki arkadaş yaz-kış,kazma-kürek demez çalışır bunun yanında iş riski çabası o yüzden yapılan işte verdiğin örnekte yanlış...

mazice
Memur
17 Kasım 2011 22:42

Sayın subhi aynı şeyi savunuyoruz sen yanlış anlamışsın yazımı bir daha oku bence

Bugün sabah buz gibi soğukta iştimaya çıktım askerim ya ben. Ayakta dikil dakikalarca. Sonra o soğukta yaya önce boru patlağını keşfe gittim. Sonra malzeme al gel toprağı kazdır vanayı bul suyu kes sonra bin bir güçlükle çamurda soğukta ayakta arızayı gider sonra git vanayı aç tekrar eğer kaçak varsa tekrar aynı işleri yeniden tekrarla. Sonra bir boru patlağı daha saat 12 oldu bitti. Ardından yeni bir emir lavabo açıcı ( kostik ) çuvalı yükledik, arıza yerine götürüp indirip yemeğe geçtik. Öğlen tekrar iştima tuvalet boruları tıkanmış sıcak su taşıyıp kostik döktük. Ve ben o zehiri içime soludum dakikalarca. Bazen ellerim yanıyor sıçrayınca. Borular dandikmiş Altta yemekhaneye deforme olmuş pis su boruları düştü. Depoda malzeme yok bir parça bir yerden tedarik ettik yetmeyince boklu sidikli boruları elle tuttuk eldivende yok malum. Kestik biçtik ekledik. Yemekhanedeki bayanlar en az yarım saat kokudan içeri giremedi oysa. Üstümüze o boklu sidikli karışım damlaya damlaya işi bitirdik. Sonra ben devlete karşılıksız ayda 5 nöbet tuttum 6 yıl boyunca. 6 yılda 360 gün nöbet çarp 30 saat ile. Nöbet ücreti yok fazla mesaide kurum tazminatı filanda. Ben tayin bedeli 135 tl. hariç en düşük memur maaşına çalışıyorum. Üstelik sendika hakkımda yok. Askeri ceza kanununa tabiyim. O genel idari hizmetler sınıfı memurları hatta yardımcı hizmetlerde dahil Cuma akşam birlikte eve giderdik. Ben ve nöbet tutanlar cumartesi yataklarından kalkıp nöbete gelir gün boyu aynı kişi hem elektrik hem sıhhi tesisat hem de kazan dairesi arızalarına gittikleri yetmezmiş gibi birde yok asker boya yapıyor başında dur inşaatçı askerler beton döküyor başlarında dur oysa inşaatçı ve boyacı memurlar evlerinde mışıl mışıl yatarken. Neyse cumartesi sabah 7 de kalkıp nöbete gelen biz ertesi gün dokuzda nöbeti devreder Pazar eve gider pazartesi diğer arkadaşlarla mesaiye devam ederdik. Benim 24 saatlik nöbet gitti geldi 30 saat. Fazla mesai yok istirahat yok. Nöbet genele yayılsın dendiğinde diğer memurların teknik sınıf sizsiniz 100 tl fazla maaş alıyorsunuz derlerdi. mazeretleri buydu. Ben hala mesai sonrası akşamları ve hafta sonları diken üstünde duruyorum. Ben 100 dönümlük bir araziye kurulu onlarca tesisi depoları kazan daireleri çim sulama hatları yüzlerce lögarı bulunan bir yeri tek askerle idare ediyorum. Eğer asker ben yok iken arızayı gideremezse bir telefon keriz gelir alternatifi yok çünkü. Devlet beni çok lüzumlu memur diye eş durumu mazeretime rağmen tüm şartlar lehime olduğu halde hatta mahkeme yürütmeyi durdurduğu halde yine aynı mahkeme davamı daha sonra reddederek kurumlar arası naklime müsaade etmedi. Hem kadro yok diye eşimin bulunduğu ile atama yapmıyor hemde naklen atamaya müsaade etmiyor. Eşim ise aday memur oda gelemiyor. Üstelik Eşimin derecesi kademesi tahsili statüsü benden yüksek olduğu halde. Biz 2 yıl farklı illerde ayrı kaldık eşimle. Ben sırf dava açtım diye kendime gıcık aldırdım aynı amirden 12 adet savunma aldım. Biri 3 gün göz hapsi diğeri 5 gün olmak üzere ikisi göz hapsi diğerleri maaş katı vs. cezası aldım. Anamdan emdiğim burnumdan geldi. Baktım yukarıdaki gibi sebeplerden bu sıhhi tesisat teknisyenliği çok ağır ve pis bir iş hem biraz statümüz hem de maaşımız yükselsin diye kalktık ikinci öğretim meslek yüksek okulu teknikerlik okuduk. Her gün git 45 dön 45 toplam 90 km yol yaptım okula gitmek için. Ayda 22*90= 1960 km. diyeceksiniz ki eğitim durumundan tayin istemedin mi be keriz diye. İstedim istedim merak etmeyin. Cevap aynı muvafakat yok. Bu sefer sütten dili yanan yoğurdu üfler misali dava açamadım. malum eğitim akşamları yemesi içmesi 2 sene bu dile kolay arabamın bakımı benzini 15-20 milyar para döktüm. Neden mi özel hizmet tazminatım 61 den 93 e çıksın diye. Aradaki fark 6,125*32= 196 tl için. Daha bu sene bitirdim ağustosta. 3 aydır hala maaşıma yansıtmadılar birde teknikerlik okusan da teknisyen kadrosundasın hala diye. Şimdi ben 196 tl için onca zahmet çektim para döktüm emek verdim. Eşit işe eşit ücret ile kıdemli gih memurlarına 293 tl. ye varan zam. Vay be. Kerize bak dimi. 196 tl. için onca para döküp emek verdi devlet parmağını kıpırdatmayana 293 tl. verdi iyi mi ? asıl beni çıldırtan şu diyelim ben 2 yıl evvel okumadım derece kademe almadım benden teknisyen iken bile düşük alan bir memur beni en az 250 tl. geçecek öyle mi ? hem de bu şartlarda çalışırken. VAY BE.

karaku
Aday Memur
18 Kasım 2011 22:30

Sayın mazice arkadaşım anlattıkların üzdü bizi....

Sivil memura bildiğim kadarıyla göz hapsi cezası yok. Arıca eşinin derecesi senden yüksek seni onun yanına atamak zorunda diye biliyorum lütfen bu konu hakkında gerekli hukuksal hakkını sonuna kadar ara...

simed e de müracaat edip bilgi alabilirsin.

atila25
Memur
20 Kasım 2011 11:28

bende tsk da teknisyenim MACİZE arkadaşın anlattıklarında eksik var fazla yok.ALLAH sonumuzu hayır etsin

prestige20
Aday Memur
21 Kasım 2011 14:45

bizi gih ile aynı duruma getiren eşit işe eşit ücret diye yola cıkıp mesleki zorlukları gözetmeyen zihniyet elbet cevabını alacak ve yaptıkalrını sadece bu dünyada değil sonrasında da hesabını vermek zorunda kalacaktır

sametyucer
Aday Memur
24 Kasım 2011 20:35

kimin umurunda teknisyenin, teknikerin , işçinin iş zorlugu kardeşim.. bnde tsk da görevliyim malesef bi kıymatimiz yok

tknprs
Aday Memur
09 Aralık 2011 10:33

Ara elemanları öldürdüler. geçen yıl önce yaptığım iş nedeni ile ameliyat oldum. iyileştik allaha şükür ama hasar kaldı vücutta . Neymiş teknisyenmişiz. Bizi ibr tek rahmetli özal düşünmüştü. Ondan sonra gelenler sallamadılar bile.

Kimyasal soluruz, ağır iş yaparız, işçi gibi çalışırız, inşaat gideriz , kafamıza gözümüze tuğla, demirdüşer vs.

Birileri oturur akşama kadar internette okey oynar sanal aşklar yaşar

adları uzman olur.

Allah bildiği gibi yapsın

ugly35
Aday Memur
12 Aralık 2011 11:58

TSK elektrik teknikeri 5\3 evli 1 çocuk eş yardımı yok. ele geçen 1770 tl. kesinti oyak ve konut fonu var 200 tl de onlar.toplamda 1970 tl. aralık 2011 maaşı bu

rezrov
Aday Memur
12 Aralık 2011 19:43

Sendikal oluşum için bir arada olmamız gerekiyor arkadaşlar... Eğer tek yürek tek bilek olmayı başarabilirsek bu anlatılanların hiç birisi yaşanmaz, efsane olur kalır...

Mücadele gerek diş göstermek gerek ama her ne olursa olsun kurumumuza zarar vermeden, imajını lekelemeden...

Bizim işimiz sistemle ve sistemi yürütmeye çalışan zihniyeti bozuk insanlarla...Bakın göreceksiniz 35000 kişi bir olduğumuzda hepsi kaybolup gidecek... Bu yüzden bu mücadeleyi veren arkadaşlara tam destek olmak gerek, arkalarında durmak gerek...

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi